Rodina

Čtenářka snížek: Rodiče „Sex až o svatební noci!“

Sexuální výchovu už ve školce schvaluju,beztak se všechny děti rády hrají na doktory a potřebují informace přiměřené věku.

Nazí před dětmi jsme nechodili,až tolik informací mít nemusí,ale pokud mi nechtě vletěly do koupelny,v klidu jsem je poslala pryč,bez hysterie,proč taky.

Vysvětlení jak přišly na svět jsem koupila hezkou knížku s obrázky pro předškoláky,napřed jsem si ji sama přečetla a potom jsme si ji prohlíželi spolu,řekla jsem jim,pokud se chtějí na něco zeptat aby mi řekly.

Tabu je blbost,pokud by se to děti nedozvěděly od rodičů,zjistí si to u kamarádů nebo se budou vzájemně okukovat. O sexu nemám problém mluvit,ale ne ošklivě a oplzle.

Když jsou děti informované,jsou připravené na změny jejich těla a nezaskočí je to,jsou i zodpovědnější. Já jsem byla vychovávaná v křesťanské rodině kde sex byl tabu a měla jsem šok z prvního menzes ve 12 letech,nikdo mne na to nepřipravil že přijde a já myslela,že mám vnitřní krvácení a na to se přece umírá.

Až kamarádky a odborná literatura,kterou jsem si musela sama koupit  mi pomohlo být v obraze.

Rodiče mi jen vtloukali do hlavy, že sex až ve svatební noci a jestli budu těhotná dřív tak mne vyhodí z baráku.

Zbytečně jsem byla vystresovaná,takže proč bych stejné stresy připravovala svým synům. V jejich pubertě jsem jim koupila další knihu,kde mohli najít všechno co by je zajímalo. Jejich otec se o tom s nima nechtěl bavit a mně to přišlo nevhodné vzhledem k tomu,že jsou kluci.

Taky mi řekli,že se o všem učí ve škole už tuším že to bylo v páté třídě a nic nepotřebují vědět,takže jim stačí knížka.

Tu jsem dala jim do pokojíčku a byla ohmataná,takže jsem byla spokojená,že plní svůj účel. Ještě že ta odborná literatura je!
SNÍŽEK

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


No ty bláho, sex až o svatební noci, to je nebezpečný model. Co s tím, když pak zjistíš, že manžel má požadavky, které nemůžeš plnit? Je pak milenec morálnější? Já se z toho zbláznim. A to není jen otázka minulosti. Znám pytel lidí, kteří tohle stále razí jako dogma. Ach jo. :( Děkuji Ti za příspěvek, který je poučný, a přeji Ti krásný den. Míša

Téma pro dnešní den je jasné a já se těším na vaše názory a zkušenosti.

 • Jaký je váš názor na sexuální výchovu ve školkách?
 • Chodíte nazí před svými potomky?
 • Jak jste jim vysvětlili, že přišly na svět?
 • Byli k vám vaše rodiče otevření?
 • Co vy a tabu projektovaná dětem?
 • Hovoříte s dětmi o sexu?

Pište na redakce@zena-in.cz

   
12.04.2011 - Příběhy - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Suzanne [*]

  Odemětobě — #5 počkej, počkej, ať nedojde ke zmatení pojmů - co jiného je vejcovod? Myslíš jako že na vaječník nenavazuje? Nebo jak? A proč je ta informace důležitá?

  superkarma: 0 12.04.2011, 19:01:22
 2. avatar
  [7] SNÍŽEK [*]

  Odemětobě — #6 vzpomněla jsem si na vtip,jak matka říká dceři,aby se s klukem nelíbala a nedovolila mu aby si na ni lehl,že by moc plakala.Holka přijde z rande a říká matce:neboj,lehla jsem si já na něho,ať pláče jeho matka.Sml52

  Nebo říká matka dceři,že nesmí ukazovat klukům kalhotky.Holka říká:neboj,mami,nic neviděli,já jsem si je sundala.Sml30

  superkarma: 0 12.04.2011, 17:06:31
 3. avatar
  [6] Odemětobě [*]

  SNÍŽEK — #4 já jsem vyrůstala mezi klukama,na našem konci dědiny prostě bylo víc kluků než holek.Když jsme šli na jahody nebo na houby /jeden kluk znal místo plné bedel/,tak mě mamka zpovídala,jestli po mě nechtěli,abych jim ukazovala prcku. Ti kluci chudáci sami nevěděli,že my holky jsme  jiné.Sml16

  1. na komentář reaguje SNÍŽEK — #7
  superkarma: 0 12.04.2011, 16:14:14
 4. avatar
  [5] Odemětobě [*]

  U nás to bylo taky tak,neustálé strašení a vyhrožování.Ani starší sestra mě nepomohla,nevysvětlila.Když přišly první měsíčky,dostala jsem vložku,mamka řekla kde jsou,co s použitými a já si připadala,jako bych něco provedla. K dceři jsem chtěla být otevřená,jenže ona je introvert a raději si všechno našla sama.Přistupovala jsem k ní opatrně,doma je neustále zásoba vložek,tampónů, pozorovala jsem jestli to m pravidelně,ale vyzvídat jsem nechtěla.Ani s bráchou medikem se o těle moc bavit nechce.Se synem to bylo naopak,na co se zeptal,to jsem řekla.Teď ze mě tahá rozumy okolo porodu.Sml16Ačkoliv obě děti absolvovaly 8letý gympl,v biologii jim nikdo třeba nevysvětlil,že vejcovod není trubička vedoucí z vaječníku.Takže ve škole jim dají spoustu informací,ale rodiče by měli naučit něco o lásce,že sex je o něčem trochu jiném,než jen o těch pohybech a krkolomných polohách.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #8
  superkarma: 0 12.04.2011, 16:11:32
 5. avatar
  [4] SNÍŽEK [*]

  Fofo — #2 já zase myslela,že chlapi jsou funkční pořád,jen znásilňují,to mne mamka tak strašila,asi abych se jich bála.Ale co se mi zakazovalo,to mne lákalo.Sml32

  1. na komentář reaguje Odemětobě — #6
  superkarma: 0 12.04.2011, 15:29:02
 6. avatar
  [3] SNÍŽEK [*]

  Kaylie — #1 nebyla jsi do mladého doktora zamilovaná?Sml25

  superkarma: 0 12.04.2011, 15:23:56
 7. [2] Fofo [*]

  Jo, tak to znám. Když jsem dostala první menzes, máma se zmohla jen na to, že to teď budu mít každý měsíc - tak týden - a tak do padesáti. Sml30 A protože jsem trpěla hroznými bolesmi, zvracením a nepravidelností, chodila jsem na dětskou gynekologii. Tam jsem taky dostala menstruační kalendář. Když jsem chtěla vědět, co je soulož (bylo mi 13!), tak naši a příbuzní (u kterých jsme byli na návštěvě) to viditelně pobavilo, ale odbyli mě slovy, že mě to nemusí zajímat a času na to mám dost. Takže jsem měla ještě dlouho pocit, že když se na mě někdo lepí v MHD, tak z toho můžu otěhotnět Sml30Sml30

  1. na komentář reaguje SNÍŽEK — #4
  superkarma: 0 12.04.2011, 12:45:24
 8. avatar
  [1] Kaylie [*]

  A to jsme na tom stejně. Tedy sex o svatební noci mi nikdo nevnucoval, protože se o něm nemluvilo vůbec.

  Menses jsem dostala a věděla oč jde, díky vlastní informovanosti, ani ne od kamarádek, jak bylo zvykem, ale díky dětskému lékaři, když jsem byla v nemocnici, on vycítil můj zájem (odmala) o medicínu a už mne viděl coby dětskou lékařku, bral mne k sobě do pracovny a dával číst lékařskou literaturu, s tím, že si tam něco vypisoval a že se mám ptát, když něčemu nebudu rozumět.A co se i navysvětloval věcí, čerpám  toho dodnes. Zvkášť kdy\ž byly děti malé.

  No já četla, čemu jsem rozuměla a neptala se, samozřejmě...Sml30, bylo mu 27 a mně 14 let. Dodnes jsem mu za vše vděčná, pak jsme se párkrát zcela náhodně setkali, mrzelo ho, že ta medina se nekonala a mne taky, možná mne mrzelo víc věcí...Sml15Sml68

  Čas nevrátíš...

  1. na komentář reaguje SNÍŽEK — #3
  superkarma: 0 12.04.2011, 10:30:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme