Další příspěvek k dnešnímu tématu dorazil od čtenářky Simonky. Ona sama se považuje za slepici. Proč? To si přečtěte v jejím příspěvku. Ale nebojte, není příliš sebekritický...

Proč o sobě tvrdí čtenářka Simonka, že je slepiší typ? To se dozvíte v jejím příspěvku k dnešnímu tématu...


Krásné dobré ráno všem spáčům. Dnes bych můj příspěvek nazvala: SLEPICE VERSUS SOVA.
Co se týče spaní, jsem typický slepičí typ. Ale jen co se týče spaní, jinak se cením poněkud na víc. Se slepicemi chodím spát, se slepicemi vstávám. Nevím, zkrátka to mám tak nastavené na tom mém vnitřním budíku a vyhovuje mi to. Nevadí mi vstávat brzy, kdy venku je ještě černá tma a v baráku hrobové ticho. Klidně jsem schopná v půl 6 ráno nachystat pračku, vyžehlit, sepsat nákup. Pak si počkám na východ slunce-což je vždy moc krásný zážitek a takové hezké a příjemné „nakopnutí“ do dalšího dne. Vychutnávám si to ticho a klid, protože pak jdu vzbudit děti a manžela a začíná blázinec, chaos, rachot, zmatky a celodenní kolotoč. Když příjde večer, jsem mezi prvními, kdo zaléhají na kutě. Klidně si ještě chvíli čtu, ale nedělá mi problém usnout už po 9 hodině večerní.
To manžel je typická sova. I když ráno si moc vyspávat nemůže, přesto je schopný ponocovat do 2. hodiny ranní. Tvrdí, že se mu prostě spát nechce a těch 5-6 hodin spánku, prý mu úplně stačí. To já, kdybych si nenaspala těch svých 8 hodin a měla spánkový deficit, určitě bych byla naprosto nemožná a nepoužitelná.
Sova se ze mě stává jen na nějaké delší dovolené. To dokážu juchat až do rána bílého a pak si pospím. Asi to dělá ta změna prostředí a dostatečná vzdálenost od domova. Z manžela se zase stává slepičí typ, na dovolené chodí spát poměrně brzy, protože ho naše dvě hyperaktivní děti naprosto vycucají, utahají, zničí.
S manželem se sice díky odlišným spánkovým návykům moc neužijeme, ale zato mi dává každý večer pusu na dobrou noc, (jakož i dětem), a já ho ráno taky budím něžným polibkem, (jakož i děti).
Simonka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 22. listopadu 2011: Kdy chodíte na kutě?

  • kazetaV kolik chodíte spát?
  • V kolik vstáváte?
  • A co váš partner?
  • Měla jste někdy problém s koordinací spánku?
  • A ruší vás, když jde spát později?

Odpovězte mi na tyto otázky a přidejte k odpovědím i krátký příběh. Zajímá mě, jak jste vyřešily odlišné spánkové návyky (ať už zapříčiněné prací, či čímkoli jiným). Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a získání dárku - luxusní relaxační kazety Radox Vitaminová péče s náušničkami. Abyste si před spánkem krásně relaxovaly!

Příspěvky zasílejte do úterý 22. 11. 2011 15.00 hodin na redakční e-mail...

Hrajte Malou šťastnou vánoční soutěž o ceny v hodnotě 30.000 korun. Více informací najdete zde...

Reklama