Zdraví

Čtenářka Simič. Všeho s mírou

Děkujeme za další příspěvek na dnešní téma. Čtenářka Simič se opaluje dobře a ráda, narozdíl od své kamarádky, jejíž příběh si můžete přečíst níže.

Dobrý den. Dnešní deštivé a chladné počasí spíše nabádá k tomu, abychom se dneska bavily o barvách a vzorech na deštnících či pláštěnkách. Ale snad bude líp a sluníčko co nevidět zase vykoukne.

Já mám slunce moc ráda a ono mě. Jsem tmavý typ, který se opaluje velmi dobře. Vždycky se moc těším, až má pokožka dostane ten hnědavý sexy nádech od sluníčka. Solária nemám ráda, připadám si, jako by mě zavřeli do rakve. Se samoopalovacími krémy rovněž nemám dobrou zkušenost. Párkrát jsem je použila, ale asi špatně rozetřela, protože jsem po nich připomínala dalmatina.

Není nad nefalšované sluníčko. Lehnout si na deku a nechat se hladit a hřát slunečními paprsky. Mít při ruce ještě dobrou knížku a něco dobrého a studeného na pití-neznám lepší relax. I když jsem velkou milovnicí slunce, samozřejmě to s opalováním nepřeháním, používám kvalitní přípravky a nesmažím se na slunci celý den. Sluníčko je sice krásné a hřejivé, ale dokáže těm neopatrným dost ošklivě a bolestivě ublížit.

Vloni jsme byli na dovolené s rodinou mé dobré kamarádky.Ta je bohužel fototyp č.1, který se neopálí, ale rovnou spálí. Nějak neodhadla pobyt na sluníčku (lítejte za dětma celý horký den v tričku a teplákách!), a večer se jí udělaly ošklivé velké puchýře, k tomu se přidala horečka, takže jsme místo večerního grilování jeli na pohotovost. A odtud rovnou do nemocnice na popáleninové centrum, kde si pobyla asi týden.

Docela mě tato smutná příhoda vyděsila a rozhodně sluníčko nepodceňuji. Jak se říká-všeho s mírou a to se týče i opalování.

S pozdravem vaše Simič.

Chudinka kamarádka, to měla tedy pěknou dovolenou...

Zažily jste někdy něco podobného, milé ženy-in? Už jste se někdy takhle spálily, že jste musely do nemocnice? Poučily jste se? Vyhýbáte se od té doby slunci, nebo vás to neodradilo? Rády se opalujete? Co děláte pro to, abyste se nespálily? Napište nám na dnešní téma Opalování

redakce@zena-in.cz

   
02.06.2011 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [6] pinokio [*]

  Solária už by měli konečně zakázat.

  superkarma: 0 02.06.2011, 15:15:01
 2. avatar
  [5] Dante Alighieri [*]

  Soláriu se říká modrá rakev. Sml22

  superkarma: 0 02.06.2011, 11:27:22
 3. avatar
  [4] ToraToraTora [*]

  gaba23 — #2 Já chodila na střechu sklepa, ale dobrý, jsem trojka Sml54

  superkarma: 0 02.06.2011, 11:17:58
 4. avatar
  [3] ToraToraTora [*]

  ToraToraTora — #1 Ne bubíncích, boltcích....už nepolezu na sluníčko s pivem Sml15

  superkarma: 0 02.06.2011, 11:17:33
 5. avatar
  [2] gaba23 [*]

  Když mi bylo náct, chodila jsem se opalovat na rovnou střechu garáže, pamatuji si na velké puchýře na prsou a nadávání doktorů Sml22

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #4
  superkarma: 0 02.06.2011, 11:15:33
 6. avatar
  [1] ToraToraTora [*]

  Pamatuji si na jednu chmelovou brigádu. To bylo poprvé a naposledy, kdy jsem měla spálenou kůži na ušních bubíncích. Viděla jsem u spolužáků i obrovské puchýře pod kovovými ciferníky hodinek na zápěstí.

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #3
  superkarma: 0 02.06.2011, 11:12:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme