Styl

Čtenářka Simič: Ó, jak mi to slušelo v první třídě!

Vzpomínkou na svá dětská léta a oblékání zahájila svůj příspěvek k dnešnímu tématu čtenářka s nickem Simič. Děkujemem a vy si přečtěte, zda si ze svého „ohozu“ vzala ponaučení

Krásný dobrý den. Vždycky, když mám nějaký splín na duši nebo špatnou náladu, vytáhnu a opráším fotoalba z dětských let, listuji, vzpomínám a hlavně se vždycky pořádně a od srdce zasměju a zaručeně vyženu smutnou náladu.Ó, jak mi to slušelo třeba v první třídě! Dva culíky s beruškami, ofinu do půl čela, odstáté uši(tzv. radary),a široký úsměv od ucha k uchu s chybějícími předními zuby (tzv. úsměv úpírský). A ten ohoz! Pletený fialovomodrohnědozeleno pruhovaný svetřík po sestřenici, pod ním červený silonový (tzv.masožravý) rolák a hnědé kamaše po bratrovi. Vražedná kombinace.

Jak já jsem ty nemožné „obaly na nohy“ nenáviděla! Kolikrát jsem si je schválně polila tuší, inkoustem nebo lepidlem, jen abych se jich zbavila. Ale byly fakt nezničitelné! Doma jsem dostala výprask a šikovná maminka je (nevím jakým kouzlem) vždycky vyčistila, že byly jako nové a tudíž jsem byla nucena je nosit až do páté třídy. Ještě dnes mi při vzpomínce na tehdejší „přírodní a příjemné“materiály naskakuje vyrážka.

To naši potomci jsou na tom s oblečením nesrovnatelně líp .Výběr oblečení i materiálů je široký a bohatý. A díky konkurenci i ceny jsou docela přijatelné. Ale to se mi to mluví, teď, když můj osmiletý syn nic nenamítá proti tomu, co mu vyberu a koupím. I když jisté náznaky nespokojenosti typu: Mami, ty tepláky s medvídkem Pú jsou pro mimina, já chci maskáče!“ se už pomalu začínají objevovat.

Ty tam jsou asi doby, kdy syn s klidem nosil mikiny s vláčkem a bylo mu jedno, že má červené ponožky. Hrozím a přímo se děsím chvil, kdy si syn bude chtít vybírat oblečení sám (ovšem s mojí kreditkou v kapse).Takže já se momentálně ještě stále nacházím ve fázi: lepší šatit, než živit. V té druhé skupině: lepší živit než šatit ,se teď nachází moje kamarádka, matka 16ti letých dvojčat-slečen.

Holky ji často uvádí do infarktových stavů, když se třeba chystají ven, stojí před obrovskou skříní nacpanou oblečením a „bědují“, že nemají co na sebe. Ze slov: to je trapné, to už není in, to jsem měla včera, to je out, v tom mám velký zadek, to se nehodí k tomu a to zase k tomu, se jí zvedá tlak a oči v sloup.

Ale nakonec „bídnou“ situaci chuděrek dcer, které fakt nemají „žádné pořádné hadry“, vyřešila rázně a lišácky. Naučila holky, že nic není zadarmo, ať věci, které už nenosí, prodají v bazaru a našla jim brigádu. A za vydělané peníze, ať si koupí třeba model od Versaceho!

S pozdravem, vaše Simič.

Správně! Jen ta na ně!

Jak to máte se svými dětmi a jejich oblékáním vy, milé ženy-in? Podělíte se s námi o své zkušenosti, zážitky nebo třeba o rady, jak na to, aby se“ vlk nažral a koza zůstala celá“?

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese redakce@zena-in.cz

   
13.04.2011 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] SNÍŽEK [*]

  stara blazkova — #2 já jsem první rifle měla z tuzexu a až jsem si na ně vydělala Sml22

  bonda — #1 byly to hnusné kousavé materiály Sml15

  superkarma: 0 13.04.2011, 14:56:03
 2. [2] stara blazkova [*]

  Moje maminka si taky vždycky potrpěla na to, abych byla jako ze žurnálu. Mohla jsem si vzít jen to, co mi ráno připravila - vesměs sukýnky, silonky všech barech a baloňák, v zimě kabát. Nenáviděla jsem jedny tesilky s kytičkami, ale jakýkoliv odpor byl prd platný. Na rifle jsem se se slzou v oku chodila potajmu koukat do bráchovy skříně...

  1. na komentář reaguje SNÍŽEK — #3
  superkarma: 0 13.04.2011, 13:56:32
 3. avatar
  [1] bonda [*]

  Já jsem jednou dostala jedinou poznámku v životě, že se vrtím na zadku, když ale ty krepsilonové punčocháče tak strašně hryzaly do prdelky a jak to máte říct slušně učitelce...Sml68

  1. na komentář reaguje SNÍŽEK — #3
  superkarma: 0 13.04.2011, 13:39:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme