Čtenářka s nickem setury se s námi podělila o své „domácí“ zkušenosti s mícháním koktejlů a navíc také posílá účinný lék na kocovinu. Může se hodit. :)

Krásný dobrý den se sklenkou i bez ní

Ráda se příležitostně napiju dobrého vína, po pečené kachně oroseného piva a na Silvestra nechybí nějaké bublinky. Takže takový konzumační „standard“. Jednou jsme se s mužem byli podívat na barmanské soutěži a zaujaly nás míchané koktejly, které barmani zručně vyráběli. Zalíbilo se nám to tak, že jsme neodolali a koupili si šejkr a další barmanské pomůcky. Cestou domů jsme dokoupili několik lahví nezbytných k míchání koktejlů a těšili se, jak si „barmanskou show“ uděláme doma.

Pozvali jsme pár přátel a namíchali hitparádu koktejlů. Každý jiný, hýřily všemi barvami a všichni jsme se těšili, jak budeme ochutnávat. Nějak jsme zapomněli, čeho jsme se dříve drželi, a to: hlavně nemíchat alkohol, aby to nedopadlo špatně. Koktejly byly krásné, přátelé si je taky pochvalovali a zábava se hezky rozjela. S přibývajícím množstvím drinků nám každému začínalo být nějak divně a dopadlo to tak, jak se dalo čekat - katastrofálně. Někteří mají okno, tak si na tuhle „krásnou“ noc nepamatují. Po tomhle večírku jsme museli koupit nový koberec a byt vygruntovat. Takovou spoušť si nepamatuju po žádném Silvestru. Takže když teď vidím šejkr, tak vím že amatérovi do rukou rozhodně nepatří a když si chci pochutnat, tak jedině na Campari s džusem.

Jako účinný lék na kocovinu Vám můžu doporučit z vlastní zkušenosti Bloody Mary, tzv. snídani barmanů.

Jednou jsem si na barmana zahrála a tahle „snídaně“ mi přišla opravdu vhod.

Co potřebujeme:

30 ml vodky
70 ml rajčatové šťávy
1 lžička citronové šťávy
1 žloutek (nemusí být)
7 kapek worchesteru
1 střik tabasca
sůl a čerstvě mletý pepř dle chuti
drcený led
Vysokou sklenici naplňte do poloviny ledem. Přidejte všechny přísady a promíchejte. Popíjejte po náročné noci – tenhle drink vás zase postaví na nohy a dodá vám potřebné živiny na další den.

Hezký den setury 

piti

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

___________

Díky moc za veselý „silvestrovský“ příspěvek. Než se nadějeme, on tady ten silvestr opravdu bude, a tak recept už mám pro jistotu opsaný :)

Mějte se krásně a buďte stále veselá - se sklenkou i bez...

Saša

Téma dnešního dne 5. září 2011 zní: Opilecké historky

Dejte nám nahlédnout i do svého soukromí. Nestyďte se za své prohřešky mládí, a nebo prohřešky zcela nedávné. Vždyť jsme jen lidi.

  • Napište nám, při jaké příležitosti jste se naposledy opily
  • Napijete se spíš ze vzteku, nebo pro radost?
  • Při splínu, nebo při přátelském setkání?
  • Máte radši pivo, víno nebo tvrdý alkohol?
  • Jak snášíte kocovinu?
  • Jste abstinentka?
  • Pokud ano, proč?
  • A pokud ne, kde si nejčastěji něco dáte?
  • Doma? Ve společnosti? S kamarádkou?
  • Věříte, že ve víně je pravda?

Při sklence vína nebo půllitru piva pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz.

Jednu z vás odměním „špiritusem“, který si objednávali i samotní Světáci... Takže - CAMPARI, bitte?

campari

Na zdraví!

Reklama