Spoléhat se na to, že včelky jsou mírumilovné a máme proti jejich bodnutí imunitu, je pošetilé. O tom se přesvědčila čtenářka s nickem setury. Přečtěte si moc pěkný příběh o tom, jaký styling jí připravily včely k maturitě.

Krásný dobrý den,

dnešní hmyzí téma mi připomnělo stanování, které jsem měla ráda, ale taky se mi vybavily stovky štípanců od komárů. Úporné svědění jsem mírnila octem a po několika dnech pod stanem jsem ho používala místo tělového mléka.

Zato včel jsem se nikdy nebála, protože jsem se spoléhala, že mám proti včelímu bodnutí imunitu. Můj dědeček choval včely, zpracovával včelí pochutinky a jako děti jsme se s nimi ládovaly. Myslela jsem si, že včely nějak tuší, že patřím k jejich příznivcům a nechají mě na pokoji.  Bohužel jsem se přepočítala.

Bylo právě krásné slunečné období před maturitou a já jsem se chtěla na zkoušky připravit nejen duševně, ale také být krásně opálená do maturitních šatů. Na zahradě jsem si udělala ležení a chytala bronz. Potom jsem už jen cítila slabé píchnutí do tváře a nártu. Během pár minut jsem se rozrostla do nevídaných rozměrů, hlavu jsem měla jako míč a nohu jako kmen. Zkoušky byly pozítří a já jsem doufala, že splasknu. Samozřejmě, že jsem takhle „vydržela“ asi týden a maturitu jsem dělala odulá. Na jedno oko jsem neviděla, pořád slzelo, takže jsem vypadala, že pláču, no nebyla jsem sama, brečelo nás tam víc. A noha? Nevešla jsem se do lodiček, jediné co jsem obula byly vietnamky. Přitom na tenhle den jsem se těšila a představovala si ho jako v pohádce, měla to být přece zkouška z dospělosti.

Já jsem do dospělosti kulhala na levou nohu s hlavou nafialovělou a každou půlkou obličeje jinou. Třídní na mě koukala zkoumavě, asi si nevybavovala, že by mě učila. Ovšem i v takovém stavu se dá odmaturovat. Od té doby jsem žihadlo nedostala, asi jsem si je vybrala v těch 18 letech.

Hezký den setury

Chudinko malá, to musela být hrůza. Snad vám ta vizáž alespoň pomohla u maturitní komise a přimhouřili oko.

Co vy na to, milé ženy-in? Máte také nějakou příhodu s žihadlem, či hmyzím štípancem? Svěřte se nám se svými strastmi s bodavým hmyzem. Poraďte, jak s ním bojujete? Znáte nějaký opravdu účinný repelent? Pište, diskutujte, raďte a klidně si stěžujte na téma: Žihadla a štípance

redakce@zena-in.cz

Grázlovská soutěž stále běží. Pravidla najdete ZDE

AL

Reklama