Další čtenářkou, která se rozhodla přispět k dnešnímu úklidovému tématu je Seboosis. Jak to má s uklízením? Přiznává, že je většinou bordelář...


Hezký den, všem. Já abych se přiznala, tak jsem bordelář, ale ne v pravém slova smyslu. Někdy mě to popadne a vygruntuju byt pěkně od podlahy.

Myslím si, že na tom má zásluhy moje matka :) Když jsem bydlela ještě u rodičů, uklízelo se pravidelně v sobotu (větší úklid) a já jsem byla nucena vylézat z postele kolem osmé ráno, aby do poledne bylo všechno jak ze škatulky, jak kdyby ten týdenní prach nemohl ještě dvě hodiny počkat, než se po flámu vyspím."Když to uděláš teď, budeš pak mít čas na svoje věci," anebo "Šohaj večer, šohaj ráno...," říkávala moje maminka. Ten můj čas jsem většinou spala, abych dospala, co jsem nestihla. Co mě ovšem doopravdy dokázalo rozpálit bylo její věčné: "Dělej to pořádně... Ještě tady jsi to nesetřela... Ty rožky nejsou naše?... a spousta podobných vět, které mně štvali víc než samotné uklízení.

Přestěhování do bytu se pro mě stalo doslova vysvobozením. Jelikož máme psa, vysávat a vytírat se musí, ale nikdo mi nediktuje, jestli to musím udělat ráno nebo večer, respektive třikrát denně, když prší, kachličky v koupelně nemusí byt čistě přesně v sobotu a okna neumývám na velikonoce a na vánoce, ale až přes ně "nejde vidět" :D Ještěže k nám máma nejezdí tak často :D

A tady bych hlavně chtěla říct: "Díky bohu". Za vymoženosti jako jsou pračka, myčka (mytí nádobí k smrti nesnáším), antistatické prachovky, spreje odpuzující prach a vysavače, které zrovna tepují... Asi je to lenost, ale teď mam opravdu víc času na svoje věci! A stoprocentně vím, že ne všechno je dědičné.

Seboosis

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne dnes zní „Vztah k pořádku: Bordelář vs. puntičkář“

Jaký je váš vztah k pořádku, respektive nepořádku? Jste bordelář, nebo puntičkář?

Odpovídejte mi na tuto otázku e-mailem do redakční pošty (viz kontakt níže). Odpověď samozřejmě můžete okořenit nějakou pikantní historkou a vlastní zkušeností. Pokud chcete získat krásný dárek, rozepište se více, protože šanci na odměnu za příspěvek k dennímu tématu budou mít pouze ty z vás, jejichž příspěvek bude alespoň tak dlouhý, jako je tento odstavec. A co můžete získat? Oním krásným dárkem jsou teploučké zelené papučky (důchodky), rukavice-chňapka a modré tričko k seriálu Přešlapy.

Reklama