A protože si o ní něco nastudovala, troufla si píchnout uši svým dvěma dcerám sama. Ale počkala, až jim bude sedm let. To je prý nejpříhodnější věk

Jako malá jsme si vždycky přála náušnice a záviděla ostatním holkám, že je mají. Navíc jsem byla pořád ostříhaná na kluka a tak si mne s klukem pletli. Sen se mi splnil až v 15 letech, kdy mi uši píchli v Kosmetickém salonu v Adrii v Praze - se sestrou jsme se tam vozily ve výtahu páternoster, to si pamatuju dobře, ale nějaké píchání už vůbec ne. Náušnice (od babičky, která už dávno nežije) nosím dodnes.

Postupem doby jsem se začínala zajímat, i když jen okrajově o akupunkturu a mimo jiné se dověděla, že to je věda, píchnout správně uši tak, aby nebyl zasažen nesprávný bod. Dokonce prý námořníci (a piráti) si nechávali píchat ucho v určitém bodě jako antikoncepční prostředek.

Když se mi narodila první dcera, dostala náušničky, ale dohodli jsme se, že ouška nechápe píchnout v 7 letech (vyčetli jsme to v nějaké knize o alternativní medicíně). Moc se těšila, ale i se bála. Namalovali jsme bod na ucho, namrazila jsem lžičky, aby ouško trochu zchladily a nebolelo to tolik, zamotala dítě do deky jako kočku a uši jí píchla - ani nestihla vyvádět. Nebyl problém.

Druhá dcera je o 2 roky mladší a rozhodli jsme se stejně. Ta se taky těšila a na rozdíl od starší se nebála. Znovu jsme v 7 letech namrazily lžičky, namalovali bod a píchla jsem- dítě okamžitě začalo brečet, že ho nesnesitelně bolí hlava, čím dál víc. Vzpomněla jsem na akupunkturu a jehlu vytáhla. Okamžitě jí bylo dobře a chtěla nové píchání. Celá vytřepaná jsem už ale odmítla- domluvila jsem si tenhle zákrok u lékaře-akupunkturisty. Zkoušel nějaké body a je pravda, že dírku holka nemá přesně uprostřed lalůčku. I jsme se spolu bavili  o tom, co se mi to povedlo trefit za akupunkturní bod.  Zaplatila jsem 5 stovek, ale jsem klidná. Zatímco holky nosí náušnice různé, všelijaké bižuterie, já zůstávám věrná svému zlatu.

Syna naštěstí ještě nenapadlo, ozdobit si ucho.

boros

Milá boros, tak to jste odvaha, že jste uši píchla sama.

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s nošením náušnic vy, milé ženy-in?  

  • Máte propíchnuté uši? Od jakého věku? Měly jste s nimi nějaké problémy?
  • Nosíte jenom pravé šperky, nebo i bižuterii.
  • Sundaváte náušnice před spaním?
  • Máte nějakou příhodu s „amatérským“propichováním uší podomácku?
  • Nosíte stále náušnice, nebo jste si nechaly dírky zarůst?
  • Nahradily jste je klipsovými náušnicemi, nebo jste na ně rezignovaly?
  • Jak se vám líbí náušnice na mužích?
  • Jste alergická na nějaký kov? Jak se to projevuje?
  • Co říkáte na „nové“ metody zdobení uší?
  • Patříte k ženám, které nosily plné boltce kroužků a různých ozdob?

Napište nám. Pošlete fotku svého ozdobeného ucha.

Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Za svůj příspěvek můžete získat balíček luxusní kosmetiky Avon Anew GENICS

avon

 

Reklama