Nejen o zvědavých pohledech ve společné šatně, ale i o nahotě domácí a plážové, píše k dnešnímu tématu čtenářka Rikina. Přečtěte si její zajímavý názor...


Nahota jako taková mně směšná nepřipadá, to jenom v závislosti na situaci a okolnostech, to je pak směšná obvykle bez ohledu na pohlaví. Dle mého názoru nahý muž je stejně esteticky působivý jako nahá žena, pokud nejde o nějaký extrém. Vyprsknout smíchy při pohledu na něčí nahé tělo se mi několikrát chtělo, pravda, ale přece jen člověk snad má špetku taktu a společenského vychování, tak může a má své reakce korigovat. Co se týče zobrazení nahého těla, nepřijde mi, že by v minulosti byli nazí muži zobrazováni nějak výrazně méně často, než nahé ženy. Bylo by zbytečné jmenovat známá umělecká díla - sochy, fresky, plastiky - za všechny třeba takový Michelangelův David. Nemyslím, že by valná většina lidí považovala tuto sochu za směšnou jen proto, že zobrazuje nahého muže... tolik k zde prezentovanému názoru, že nahá žena je krásná, zatímco nahý muž směšný.

Můj osobní vztah k nahotě je veskrze kladný. Své rodiče jsem nikdy neviděla nahé, aniž bychom se společně nazí koupali nebo tak něco. Ale ani jsem nikdy nezaznamenala, že by se mi snažili vštěpit přehnaný stud. Ostatně od dětství jsem chodila do oddílu lehké atletiky, kde společně trénovali kluci i holky, a měli jsme tam jen jednu malou šatnu. Rozdělenou na chlapeckou a dívčí část pouze nataženým špagátem a závěsem na něm, což samozřejmě umožňovalo zvědavé pohledy oběma směry. Případů, kdy se špagát jak na potvoru uvolnil a závěs spadl v okamžiku, kdy byla většina zúčastněných více svlečených než oděných, také nebylo málo :-)) Co se pamatuji, mládež se chodívala v létě koupat večer do vltavských tůní „na Adama", a to i holky. Ani nevím, proč se vlastně neříká „na Evu"? Dokonce se soutěžilo v tom, kdo se ve Vltavě ten který rok vykoupe první a kdo poslední. Dlouhá léta byl tento rekord dubnový a listopadový, dokud se nevyskytl otužilec, který hupl nahý do díry v ledu na Nový rok. Dozvuky veselého Silvestra... Tento výkon zatím nebyl překonán, mimo jiné i proto, že po povodních v roce 2002 přestaly ony vltavské tůně existovat. Ale to se už příliš vzdaluji od tématu.

Později, už s manželem, jsme chodívali běžně do společné sauny, a na nudistické pláže, kam jsme brali i potomky. Ti byli celkem zvyklí, že za letních dnů doma není nutno se oblékat, a myslím, že jako malým dětem jim to vůbec nepřišlo. Asi kolem 10 let se ale začal u nich projevovat přirozený stud, a tak jsme to respektovali, společně jako rodina jsme chodívali jen na normální koupaliště, a na nudapláže jenom sami, když byla příležitost. Nic se nemá lámat přes koleno, každý jsme jiný a někdo je prostě nahý nerad i doma v soukromí. Ne tak jeden soused u nás v paneláku, který postrádal byť i špetičku ostychu, a nijak neváhal přijít mi otevřít, jak ho pánbůh stvořil, s odůvodněním, že zrovna leze do vany. Ať prý si udělám kafe a vezmu si ho k němu do koupelny :-)) A to já zas ráda, vzhledem k tomu, že soused byl mlád, urostlé postavy, světlých vlasů, modrých očí a veselé mysli, takže bylo na co koukat. Může potom člověk nemít kladný vztah k nahotě?

Rikina

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Nahota

Jaký je váš vztah k nahotě?

Své odpovědi posílejte do redakční pošty (viz níže). Mějte na paměti, že pokud chcete mít šanci vyhrát za svou odpověď dárek, musí být dlouhá nejméně jako tento odstavec. Rozvinout odpověď můžete například o váš osobní vztah k nahotě na nudapláži, doma, na veřejnosti... A co můžete získat? Na jednu přispěvatelku čeká v redakci jedinečný parfém WINDSCAPE FOR HIM. Ano, jak jste správně pochopily, je určen mužům - navoňte si tedy svého miláčka!

Reklama