Jako mladá si koupila nádherné kozačky vyrobené v tehdejší Jugoslávii. Byl z pěkné kůže, ale ta podrážka. Strašně klouzala a byla tenká, takže v kozačkách strašně zábly nohy. Přesně podle hesla: Pro krásu se musí trpět

Můj retro příspěvek bude asi „ inkám „ připadat jako sci-fi , ale je pravdivý. Dovedete si představit, že byste vešly do obchodu s obuví a nenašly tam ani jedny kozačky, i když není léto a tento druh obuvi neleží ve skladech? Takovou dobu pamatuji.

Je to nepochopitelné, uvážíte-li, kolik vzorů najdete třeba jen ve vietnamských tržnicích dnes!

Moje první kozačky byly na ty minulé časy přemrštěně drahé, měly vyšší podpatek. Vyrobeny byly z kvalitního materiálu, ale ta podrážka!!!Teňounký pláteček nějakého tvrzeného a nezničitelného plastu, však je taky vyrobili v tehdejší Jugoslávii. Málem jsem se v nich při sebemenším náledí přerazila .I zimy v té době byly čítankové, silné mrazy a spousty sněhu.

Opravdu jsem v krásných kozačkách na mladých a štíhlých nožkách trpěla jako zvíře, šíleně v nich záblo. Ale byla jsem IN a ostatní jsem neřešila.

Po letech jsem pobývala na dvouměsíční stáži v Moskvě, a to v září a říjnu.Poučena zkušeností s kozačkami od jižních Slovanů a po vyslechnutí rad od kolegyň, které v Rusku už byly také v podzimním turnusu, jsem si do maxikufru přihodila kromě zimního kabátu taky vysoké kozačky pěkně teplé. Posloužily náramně, protože říjen už byl pořádně studený, dokonce i sněžilo. Nezapomenu, jak moje spolubydlící volala do vlasti a úpěnlivě prosila, ať jí pošlou zimní boty. Přišly, ale dost pozdě. Aby nezmrzla, pořídila si za nekřesťanské peníze po shánění po celé Moskvě černé skorokozačky, vypadaly docela hezky, připomínaly mačkaný taft, ale vůbec nehřály.

Kozačky jsou skvělý vynález a máte z čeho vybírat.

Prababka

Milá Prababko, ne nadarmo se říká: Zima jako v ruském filmu.

Taxt nebyl redakčně upraven

A co vy, milé ženy-in? Napište nám také o tom, jaké kozačky si nejraději kupujete, jaký styl se vám líbí? Nosíte kozačky na vysokém podpatku, nebo vám přijdou nepraktické a dáváte přednost nízkým, ve kterých vydržíte celý den?

Kolikatery kozačky vlastníte? K čemu je nejraději nosíte? Máte odvahu na výrazné barvy, nebo upřednostňujete nenápadnou a univerzální klasiku? Líbí se vám současné trendy? Máte nějaké kozačky vyhlídnuté? Co vybrání v tom si je koupit?

Na vaše příspěvky a třeba i fotky vašich kozaček se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

 

Reklama