Magie

Čtenářka Pikolca: Z čarodějky jsem dostala strach

Když jsem si přečetla dnešní téma, řekla jsem si, že nemám co říct. Čím více ale čtu články čtenářek a diskuzi u nich vzpomněla jsem si, že k tomuto tématu mám vlastně hodně co říct.

Před několika lety jsem poznala jednu ženu, byla milá, přívětivá a chtěly jsme být kamarádky. Opravdu chtěly. Snažili jsme se obě, ona ve svém dost složitém životě potřebovala přítelkyni a já cítila, že mi spřízněná duše taky chybí. Naše přátelství ale netrvalo dlouho.  I když nechci, ale musím to říct. Začala jsem couvat já a to z „prostého“ důvodu, začala jsem se jí bát.  

I když jsem si občas nechala vyložit karty, čarodějky jsem v té době  znala pouze ze stejnojmenného seriálu. Ona mi však začala vykládat o tom, jak se zabývá magií, bílou i černou. Jak je schopna se v noci napojit na člověka a „vysát“ z něj energii pro sebe (protože ji potřebuje, byla nějak nemocná) a spoustu dalších věcí a hlavně příběhů které se ji staly. Nedávala jsem tomu moc velkou váhu až do chvíle než jsem to pocítila na vlastní kůži.
Občas u nás doma přespala, a jednou když odešla na mě padla tak neuvěřitelná slabost, že jsem měla pocit, že nedokážu  dýchat a  zítřka se nedožiju.  

Vůbec mě nenapadla souvislost, až když jsem o tom mluvila s mojí kamarádkou, která mi připomněla,  jak tahle naše společná kamarádka vykládá o svých schopnostech víceméně na potkání a celkem hrůzostrašné příběhy. Několikrát jsem se ještě přesvědčila, že to své „napojování“ opravdu praktikuje a to nejen na mě.  Musím říct že jsem se také uchýlila k  jisté magii, abych zabránila spánku ze které jsem se občas probouzela unavená. Nevím zda to pomohlo, ale najednou to přestalo.   

Na dlouhou dobu jsem se odmlčela a musím říct, že ani dnes když si na ni vzpomenu nebo si jen lehce nepíšeme, nejsem zcela klidná. Tenkrát a možná i dnes, se mi  zdá že jsem vycouvala z kamarádství  malinko nespravedlivě, ale já měla prostě strach.  

Chci tím jen říct milé čarodějky, že my „obyčejní“ máme občas strach z věcí mezi nebem a zemí a dost špatně chápeme, pokud se nás vaše schopnosti osobně dotýkají.  Pro mě osobně je důležité být k člověku člověkem, než silou, která umí čarovat.
Hezký den všem
Pikolca

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Milá Pikolko, všechno je zneužitelné. V každém případě jsi udělala dobře, že jsi se ochránila. Časem se podívej, jak se ta dáma má, a já se s Tebou vsadím, že ne dobře. Ono se tyhle věci poměrně slušně vrací a není to právě příjemný model. Hlavně proto, že čarodějce 3x. Míša

   
04.02.2011 - Příběhy - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [11] arjev [*]

  SNÍŽEK — #5 Mně z hoto jde mráz po zádech a naskakuje husí kůže. O černé magii jsem četla hodně brrrrrrrrr

  superkarma: 0 18.02.2011, 11:30:19
 2. [10] astrolog [*]

  Ano existuje mnoho takovýchto sekt a "přátelských" skupin. Rozhodně tu nejsou proto, aby nám pomohly. Ke svým čárům potřebují vyzískat sílu z ostatních. Nevěřte tomu, že to je jen nějaká legrace. Tyto klany dokáží přivést podnikatele ke krachu, zavinit rozpad rodin, znehodnotit váš dům a jiné věci, což by normálního člověka nenapadlo. Kdysi jsem se tomu jen smála, ale po vlastních zážitcích již ne. Jedinci , kteří seance vedou, to opravdu umí /i neumí/a za objednané služby si nechávají platit horentní sumy. Opravdu pozor a nic nepodceňovat.Sml32

  superkarma: 0 10.02.2011, 15:15:16
 3. avatar
  [9] PavlO [*]

  JE TO ASI 10 LET JSEM SE PŘIHLÁSILA NA KURZ MASÁŽE NOHOU,VYŘÍZOVALA MĚ TO ZNÁMÁ PŘES  ZNÁMOU.KURZ BYL DVOUDENNÍ A UŽ U DVEŘÍ DO SOUKROMÉHO DOMU MĚ BYLO DIVNÉ ,ŽE ZA MNOU ZAMKLI A TI LIDÉ VYPADALI VZLÁŠTNĚ NA KRKU MĚLI OBROVSKÉ AMULETY ,TŘEBA 10cm ŠTÍR ,NEBO DRÁPY.ALE PROTOŽE JSEM TOLERANTNÍ A HLAVNĚ NA NIC NEVĚŘÍM POVAŽOVALA JSEM TO ZA NÁHODU.V JAKÉSI ZASEDAČCE BYLO ASI 40 LIDÍ, SEDLA JSEM SI ÚPLNĚ DO ZADU A KDYŽ SE PREZENTOVALY NĚKTERÉ ŽENY JAKO ČARODEJNICE ZE SEVERNÍCH ČECH POVAŽOVALA JSEM TO JAKO POVEDENÝ VTIP.KDYŽ PŘIŠEL PŘEDNÁŠEJÍCÍ HUMOR MĚ PŘEŠEL.BYL TO STRAŠNÝ ZJEV A JÁ ZAČALA HLEDAT DVEŘE.NIKDO NEODEJDE ,ŘEKLA PANÍ S KLÍČEM.NEBUDU VÁS NAPÍNAT AŽ VEČER JSEM SE DOSTALA DOMŮ,VYSLECHLA JSEM JAK V KTERÉM KRAJI JE ORGANIZACE ,NEJMENOVANÁ ,AKTIVNÍ,JAK VYBÍRAT NOVÉ ČLENY,VELMI PEČLIVĚ A OPATRNĚ, TAKÉ NA MĚ DOŠLO .PTALI SE ODKUD JSEM.TAK JSEM ŘEKLA, ŽE JSEM ÚPLNÝ ZAČÁTEČNÍK A TAK MĚ PORADILI KNIHY KTERÝCH TAM BYLY PLNÉ BEDNY.DRUHÝ DEN JSEM TAM NEŠLA,ALE ASI JSEM ZAŽILA NĚCO CO BYCH NIKDY NEPŘEDPOKLÁDALA, ŽE SE STANE ZROVNA MĚ.

  superkarma: 0 07.02.2011, 01:40:55
 4. avatar
  [8] átéčko [*]

  ireda — #1 co to meleš?

  superkarma: 0 06.02.2011, 14:54:20
 5. avatar
  [7] hubajda [*]

  nikdo nema pravo brat si cizi energii a kdyz ji potrebuje muze brat treba ze stromu je dobre ze jsi to vcas ukoncila nechci pomyslet jak by to mohlo dopadnoutSml15

  superkarma: 0 05.02.2011, 15:56:43
 6. avatar
  [6] Ivana. [*]

  Sml80JÁ MYSLÍM, ŽE JSI UDĚLALA DOBŘE, ŽE JSI SE TAKOVÉ "KAMARÁDKY" ZBAVILA. aŤ UŽ JE NEBO NENí (pardon caps) nemocná tak nikdo nemá právo z tebe vysávat energii

  superkarma: 0 04.02.2011, 17:04:33
 7. avatar
  [5] SNÍŽEK [*]

  dobře,že jsi s ní přestala kamarádit Sml22

  1. na komentář reaguje arjev — #11
  superkarma: 0 04.02.2011, 16:44:01
 8. avatar
  [4] vladka006 [*]

  cherinka — #2 ireda — #1 Nebylo by lepší kontaktovat přímo redakci, napsat, co se stalo a poprosit o zveřejnění výzvy, aby se eventuelně k trestnímu oznámení přidali i ostatní poškození?

  superkarma: 0 04.02.2011, 15:52:31
 9. avatar
  [3] Dante Alighieri [*]

  Neměla by už zasáhnout redakce? Sml15 (mluvím o příspěvcích níže)

  superkarma: 4 04.02.2011, 15:27:41
 10. avatar
  [2] cherinka [*]

  POZOR !!!

  Dejte si pozor na nick Marcela Jelínková,

  Odebírá zboží a neplatí !!!

  Žádáme ostatní podvedené, ať se přihlásí , budeme hromadně podávat trestní oznámení !!!

  1. na komentář reaguje vladka006 — #4
  superkarma: -7 04.02.2011, 15:14:01
 11. avatar
  [1] ireda [*]

  POZOR !!!

  Dejte si pozor na nick Marcela Jelínková,

  Odebírá zboží a neplatí !!!

  Žádáme ostatní podvedené, ať se přihlásí , budeme hromadně podávat trestní oznámení !!!

  1. na komentář reaguje vladka006 — #4
  2. na komentář reaguje átéčko — #8
  superkarma: -7 04.02.2011, 14:57:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme