... ale nejen to. Kromě dopisů a pohledů má čtenářka Píďulka z dětství schovanou například sbírku obalů od žvýkaček či hračky z čokoládových vajíček. Více v jejím příspěvku k dnešnímu tématu...

Téma dne zní: Co jste si schovaly z dětství.

První čtenářský příspěvek dorazil od Píďulky. Věci má schované u rodičů.


Vážená redakce,

opět po malé pauze jsem se rozhodla napsat do diskuze na téma Vzpomínky z dětství. Většinu svých vzpomínkových předmětů mám u rodičů. Mám velmi malý byt a věcí z dětství poměrně dost, tak jsem je bohužel musela nechat tam. Ale kdykoli tam přijedu, ráda si věci vytáhnu a hrabu se ve všem, na co mám krásné vzpomínky.

Asi jako každá malá holka jsem měla svůj malý památníček. Je z roku 1989, kdy mi bylo deset let. Už ho mám tedy schovaný přes 20 let. Jsou v něm krásné obrázky kamarádek, kamarádů, ale i třídních učitelek a spolužáků. Samozřejmě i rodiny. Je to opravdu legrační se koukat na to, jak jsme kdysi malovali.

Moji další vzpomínkou jsou pohledy, dopisy a dopisní papíry. Mám jich celou krabici. Sbírala jsem úplně všechny, ať popsané, nebo nepopsané. Obrázkové dopisní papíry jsou stále jako nové, vždycky si říkám, že je třeba popíše můj syn, až bude někde na táboře a bude mi psát. Pohledů mám nejvíce s krtečkem. Byla to doba, kdy jsme s krtečkem opravdu vyrůstali. Ale největší radost mám z toho, že mám schované pohledy a dopisy, které mi někdo napsal. Ty mě většinou nejvíce zahřejí u srdíčka.

Také jsem jednu dobu sbírala obaly od žvýkaček, ale ty už bohužel nemám, ztratily se mi při stěhování.

Když jsem pak byla na základní škole, sbírala jsem všechny diplomy a medaile, které jsem vybojovala na atletických a tanečních závodech. Mám jich také hromadu. Je to taková sbírka, na kterou jsem pyšná a můžu si říct, že jsem v životě něco dokázala.

A pokud mám zmiňovat další věci, které jsou z dětství, tak je to deníček, který je popsaný od první do poslední stránky. Potom céčka - v té době nebyl nikdo, kdo by je neměl a celý malý pokojíček plyšáčků a hraček, se kterými si teď můj prcek hraje.

Jsem opravdu šťastná, že mi většina věcí z dětství zůstala, protože moje maminka nemá z dětství skoro nic. Mockrát si zasteskla, že jí její tatínek dopisy spálil. Ale něco přeci jen uchránila, a to také svůj památníček. Sice už z něj vypadávají lístečky, ale i tak je moc krásný.

A abych nezapomněla, se sestrou jsme ještě sbíraly hračky z Kinder vajíček. A ty máme také do dneška, takže když je dětem koupíme, přidáváme je k ostatním figurkám.

Myslím, že bych doma našla ještě spostu věcí z dětství, tak jsem vám popsala alespoň většinu z nich. Těším se na to, co bude sbírat můj syn. Nejdůležitější je si všech věcí vážit. Možná proto je mám do dneška.

Přeji všem krásný den a nezapomínejte sbírat vzpomínky.

Vaše čtenářka,
Píďulka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 26. září 2011: Co si schováváte z dětství?

AkvariumZavzpomínejte v dnešním tématu na své dětství, milé čtenářky a odpovězte mi na otázku...

  • Co si schováváte z dětství?

Jsem hodně zvědavý, protože sám jsem zjistil, že těch věcí moc není. Máte nějakou hračku? Sbírku známek? Časopisů? První kolo? Deníček? Obrázek? O tom všem mi napište na redakční e-mailovou adresu (viz níže). Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec. Za svůj příspěvek můžete získat hezký dárek, totiž: hru Pravěké akvárium od firmy Albi a krásný „kočičí“ deníček.

Příspěvky zasílejte do 15.00 hodin 26. září 2011.

Reklama