Magie

Čtenářka Píďulka: Prosila jsem za svého synáčka

Přečtěte si další tematický příspěvek od čtenářky Píďulky. Je neuvěřitelné, co všechno prožila. A jestli tam nahoře někdo, nebo něco opravdu je, pomohlo jí to.

Dobrý den, vážená redakce,
zapojuji se do Vaší pondělní diskuze na téma Prosím, pomoz mi. Tuto frázi jsem za život použila vícekrát. Jako mladší jsem pomoc hledala většinou u kamarádek. Byly pro mne vždy oporou, tedy hlavně jedna. V tu dobu jsem se jí svěřovala více, než vlastní mamince. Kolikrát si i říkám, že jsem mohla jít i za ní, ale přeci jen s kamarádkami v mém věku se vše řešilo tak nějak snadněji.

Když jsem trochu zestárla a začala svůj vlastní život, prosila jsem o pomoc většinou manžela. Jednoho dne však na to nestačil ani manžel. Krátce po svatbě jsem otěhotněla. Bohužel naše radost netrvala dlouho. Ve 12 týdnu jsem potratila. Za pár měsíců se situace opakovala. Znovu jsem otěhotněla a znovu potratila. A aby toho nebylo málo, tak i třetí pokus nevyšel. A to jsem si říkala do třetice všeho dobrého. Nevěděli jsme si rady, tak jsme vyhledali odbornou pomoc.

Takže v té chvíli směřovala fráze Prosím, pomoz mi k panu doktorovi. Zjistilo se, že mám genetický problém, který se dá řešit. Pak doktor nám dal naději. Jeho slova zněla, až otěhotníte, budete si ředit krev injekcemi. Ta představa mě trochu vyděsila, ale myslím, že každá žena udělá cokoli, aby se miminka dočkala. I když jsem se na to musela psychicky trochu připravit. Trvalo mi to 2 roky.

Po krásné dovolené jsem zjistila, že jsem těhotná. Ihned jsem začala ředit krev, brečela jsem každé ráno, když jsem do sebe píchala jehly. Vše z počátku vypadalo dobře. První trimestr jsme překonali i když s drobnými problémy. Každou noc jsem si říkala sama pro sebe, i když nejsem věřící:

„Pane Bože, jestli jsi tam nahoře, prosím, ať to tentokrát vyjde. Pomoz mi a dopřej mi být šťastná.“
Byla jsem smířená tak nějak se vším, ale i tak jsem doufala, že opravdu něco tam nahoře je a pomůže mi vše překonat. V 31 týdnu jsem šla na kontrolu a zjistilo se, že se plod nevyvíjí. Všechno pak šlo moc rychle. Znovu jsem prosila. Pomůže někdo????

Malej se narodil předčasně. Vážil jen 745 g a měřil 33 cm. Začal jeho boj o život a já si znovu každý večer neodpustila pár slůvek k tomu, co tam nahoře rozhoduje. Prosila jsem za svého synáčka.

Nevím, jestli tam nahoře opravdu někdo nebo něco je. Věřící nejsem, ale musím uznat, že mi to hodně pomohlo. Malému jsou nyní tři roky a je v pořádku. Jsem šťastná, ale vždycky budu prosit za to, aby byl zdravý.
Tak tohle je můj příběh. A věřte, větu Prosím, pomoz mi v životě užiji ještě mockrát.

Vaše čtenářka, Píďulka.

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

________________

To věříme. Já také. Děkuji za Váš příspěvek a vytouženému synkovi přeji krásný život. (on je opravdu zázrak)

Saša

Téma dnešního dne 12. září 2011: Prosím, pomoz mi!

Když je vám úzko, když řešíte nenadálou životní situaci, se kterou si nevíte rady, stane se vám, že se „v duchu“ obracíte o pomoc? A ke komu?

Pane Bože, pomoz mi, nebo pane Bože, co mám dělat? Věty, které vyřkneme, ať už jsme věřící, nebo nejsme. Naše babičky by řekly, bereme jména božího nadarmo, ale my si to ani neuvědomujeme, vychází to z nás tak nějak samo, podvědomě.

Nebudu tentokrát formulovat žádné otázky, nebudu je seřazovat do bodů. Zda jste věřící, či nikoliv, zda se v těžkých chvílích upínáte k někomu, či k něčemu, zda to vůbec děláte, a nebo by vás to ani nenapadlo, to vše se dá shrnout do jedné otázky.

Doufám ale, že vaše příspěvky budou delší než tato jedna věta.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

A nebojte se otevřenosti a upřímnosti, nejste v tom samy. Každá někdy potřebuje kromě doktorů a psychologů věřit i něčemu, co je nad námi, ať už to nazveme nadějí, nebo zázrakem.

 • Pro život v pohodě – jednu z vás odměním dárkovým balíčkem – Pro život v pohodě. Uvnitř se skrývá nejen káva a hrníček, ale ode mě navíc také jedno malé „překvapení“. :)

darekja

   
12.09.2011 - Příběhy - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] SNÍŽEK [*]

  ať Vám dělá synáček jen samou radost a je zdravý Sml79

  superkarma: 0 22.06.2012, 16:52:12
 2. [4] zzandaa [*]

  Přeji, ať je i nadále malý jenom zdravýSml16

  superkarma: 0 22.06.2012, 09:20:15
 3. avatar
  [3] marcela-1 [*]

  moc hezky napsané Sml59

  superkarma: 0 26.11.2011, 07:41:52
 4. avatar
  [2] mineralka7 [*]

  Přeju hodně štěstíčka!!!

  Také mám Leidenskou mutaci a za sebou potrat, o mutaci vím a když jsme zjistila, že jsme těhotná, volala jsem hned do trombocentra - první volný termín měli za necelý měsíc, i když jsem řekla, že jsem těhotná a s Leidenem. Ubezpečili mě po telefonu, že je vše v pořádku, že si budu píchat injekce jen kvůli sobě, aby se mi neudělala sraženina. Na injekce už nedošlo, potratila jsem 2 dny před plánovanou návštěvou. 

  Jestli mohu poprosit někoho znalého o odpověď - jak ty injekce mohou ovlivnit, že nedojde k potratu? Asi mám od lékařů opravdu neúplně informace...

  superkarma: 0 12.09.2011, 11:49:56
 5. avatar
  [1] ToraToraTora [*]

  V porodnici se mnou ležela též paní s Leidenskou mutací. Příběh byl navlas stejný, ale její chlapeček se narodil zdravý, tříkilový a v termínu. Byla moc fajn a já jen litovala, že musela projít tolika potraty než moderní medicína odhalila to, c bylo z rodinné anamnézy nasnadě

  superkarma: 0 12.09.2011, 10:47:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme