Zahrádku nemá, zato dva balkony a parapety, na kterých se prý „mičurinsky“vyřádí. Pěstuje nejen květiny pro radost, ale i bylinky pro užitek. Ty kupované jí prý nikdy nevydržely

Dobrý den, nikdy bych do sebe neřekla, jak mě popadne touha si něco vypiplat od semínka. Až mě to samotnou udivuje. Zahradu sice nemáme, ale naše dva balkony a parapety u oken bohatě stačí na to, aby se mohl vyřádit Mičurin, co ve mě tak dlouho dřímal.

Takže pěstuji nějaké ty pokojovky, člověku dělá radost, když se jim daří, když kvetou. Říká se, že se má rostlinkám zpívat, aby se jim lépe dařilo.Tuto metodu nepraktikuji, protože na můj pěvěcký „talent“ bych zřejmě měla vlastnit zbrojní pas a využívat ho jen v mezních sitaci, kdy je ohrožen život:)) Ale občas na ně promlouvám -někdy až vyhrožuju popelnicí, když se rostlinka zdá býti na chcípnutí -a zabralo to zatím vždy:) Takže rostlinkám se u nás daří ,ale težko říct jestli radostně, či pod pohružkou násilí:)

Ale co mě v poslední roce opravdu chytlo, tak to je pěstování bylinek. Není nad čerstvou bylinku do vaření a radost s požírání vlastního výpěstku prostě užasná :)
Sice si dnes můžeme koupit kdejakou čerstvou bylinku na krámě, ale většinou je jí prostě víc, než potřebuje a co pak ze zbytkem. Jasně, usuším..a nebo se prostě snažím kelímek s rostlinkou z obchodu držet při životě -ale ať dělala, co jsem dělala, vždy mi to brzo odešlo. Dnes sice nemám všechny bylinky z vlastního květináče, ale ty nejpoužívanější ano a vždy k dispozici.

A jestli mám nějaký raritní výpěstek? Nemám, jsem ráda, že mám vůbec nějaký, natož aby byl raritní :) Konkurenci Přemkovi dělat zdaleka nemůžu, ale moje květináče a truhlíky mi dělají radost-a to je to hlavní.

Ale kdo ví, kam se časem dostanu, takže Přemku, třes se ! ;):)

PBD

Milá PBD, to vám musím dát zapravdu. Já si vždycky kupuji bazalku a dlouho mi nevydrží. Možná kdybych ji přesadila do většího květináče...kdo ví

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s úrodou a pěstováním vy, milé ženy-in?

  • Co pěstujete? Zeleninu, ovoce, květiny, bylinky?
  • Jak se vám letos vydařila úroda? Je to na chlubení? Tak se pochlubte?
  • Budeme rádi, když se nám svěříte, na co jste hrdá. Podařilo se vám vypěstovat něco, co ostatní nemají?
  • Máte nějakou pěstitelskou raritu?
  • Čeho se vám nejvíc urodilo a co naopak vůbec nešlo?
  • Pěstujete raději květiny, nebo zeleninu a ovoce?
  • Pošlete nám fotku svého nejkrásnějšího výpěstku.

Z časových důvodů vás prosím, neposílejte více než tři fotografie, aby se dostalo na všechny. Děkuji za pochopení a moc se těším na vaše pěstitelské chlouby. Slovem i obrazem

redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama