A proč ne? Přečtěte si přímo vzorně slohově pojatou úvahu na téma líčení, úpravy, oblékání, účesy a krása obecně. Klidně by ji PBD mohla předložit jako maturitní písemku.

Dobrý den.

Já a proměna? No tak samozřejmě,že změny probíhaly,ale byly to změny postupné- z délky vlasů 3 cm jsem se dostala k vlasům do pasu.Přirozenou cestou.A proměny přišly i ve stylu oblékaní.Dalo by se říct,že co se týče změny v oblékaní tak to je změna přirozená,kterou si prochází každý z nás.Tím nemyslím přechod s dětské sukýnky..ale spíše,v mém případě,jiný styl oblékaní dnes a když mi bylo dvacet.Dnes je mi třicet.

Abych byla upřímná,tak jsem nikdy o proměně u vizážisty/ky či stylisty/tky neuvažovala.Není to proto,že bych se cítila být dokonala.To nejsem,a ani nikdy nebudu.Ale i když mám k dokonalosti daleko,tak se ve své těle cítím fajn a mám ho ráda.Domnívám se,že pokud se má člověk přiměřeně (když se někdo má rád moc,tak je to není dobré stejně tak jako když se někdo nemá rád vůbec)rád je to z něj pozitivně vyzařuje a to nenahradí žádný profesionál na líčení či oblékaní.

Kdybych se do takové proměny chtěla pustit..tak mě hned napadají otázky.Byla bych to pak pořád já? Cítila bych se dobře? Poznala bych se v zrcadle? Tak jasně,poznala bych se a asi by mi i spadla čelist pozitivním údivem.Protože já nejsem typ ženy co má oblibu v líčidlech apod. Není pravda,že bych se nikdy nelíčila-to ano.Ale když už,tak velmi málo a na všechny ty krycí krémy,make-upy,pudříky,zdravíčka a pod- na to opravdu nejsem.Pokud chci být při nějaké příležitosti krásnější než obvykle -no jejda,to působí jak záchvat ega,ale tak horký to se mnou opravdu není:)Tak to napíšu jinak - když mám někdy potřebu být více nalíčená,prostě když se chci hodit do společenského „gala“ tak poprosím o nalíčení profesionálku-kamarádku.

A další otázky k proměně - když už bych do toho šla-dokázala bych ten standart v líčení či stylu česání udržet? Měla bych na to dovednosti,čas,trpělivost? Myslím,že ne..

Dokonala jsem nikdy nebyla a nikdy nebudu,ale jsem jaká jsem a nemám potřebu se nechat někým proměňovat po stránce líčení,účesu,oblékaní..Mění a formují mě lidé kolem mě,život apod. A když už nějakou změnu,tak určitě ne u vizážisty:)

Proměny v časopisech ,na internetu a pod? Občas mrknu.Cíleně to nevyhledávám,ale když mám nějaký takový příspěvek „pod nosem“ - na stránkách mých oblíbených www magazínu či na FB - tak se podívám.Někdy žasnu pozitivně a někdy si říkám,že je to sice hezké,ale přehnané.Že se s té ženy stala umělá maska...On by se prostě člověk měl držet toho „všeho s mírou a nic se nemá přehánět“.

Ale to je jen můj pohled na věc a věřím,že co se mě nelíbí nad tím jiní jásají a naopak.Prostě co člověk,to přístup a vkus:)

Nejkrásnější je ten člověk,co se má přiměřeně rád,miluje a je milován.A tuhle krásnu v krabičce mezi líčidly prostě nenajdeme..

Každá žena je krásná a dobrý profesionál tu krásu vyzdvihne,podtrhne a nedostatky naopak potlačí..

Pořád je to ale je změna-s odpuštěním- „fasády“.A ani sebekrásnější fasáda neudělá krásný interiér..

Krása každého z nás jde zevnitř.Proměna by tedy měla začínat v nás,pokud je to potřeba a u vizážisty /stylisty atd končit..

PBD

Text neprošel redakční úpravou

Milá PBD, ano, máte pravdu, ve všem. Hezky napsané!

Anai

Na vaše příspěvky a dotazy se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

Aby se vám lépe psalo, položím vám pár otázek.

  • Už jste uvažovala o proměně? Vyzkoušela jste proměnu u Anai? S jakými pocity?
  • Vyhledala jste někdy vizážistku, nebo poradkyni v oblasti barvové typologie?
  • Chtěla byste poradit s líčením, péčí o pleť? Obraťte se na Zuzanu!
  • Čeká vás v nejbližší době nějaká událost, při které chcete vypadat obzvlášť hezky?
  • Sledujete proměny v časopisech, nebo televizi? Jak se vám líbí?
  • Máte chuť do něčeho podobného jít?
  • Jaký je váš názor na proměny vizáže?

Pište, ptejte se a sdělujte své dojmy.

Na vaše příspěvky se s Anai moc těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

Na co se můžete těšit vy, když nám pošlete příspěvek?

Zítra odměníme dvě čtenářky: ski dream BB Cream Od Oriflame

bb

 

Reklama