.

Čtenářka PBD dnešní téma pojala filozoficky...

Novinky

Čtenářka PBD dnešní téma pojala filozoficky...

A proč ne? Přečtěte si přímo vzorně slohově pojatou úvahu na téma líčení, úpravy, oblékání, účesy a krása obecně. Klidně by ji PBD mohla předložit jako maturitní písemku.

Dobrý den.

Já a proměna? No tak samozřejmě,že změny probíhaly,ale byly to změny postupné- z délky vlasů 3 cm jsem se dostala k vlasům do pasu.Přirozenou cestou.A proměny přišly i ve stylu oblékaní.Dalo by se říct,že co se týče změny v oblékaní tak to je změna přirozená,kterou si prochází každý z nás.Tím nemyslím přechod s dětské sukýnky..ale spíše,v mém případě,jiný styl oblékaní dnes a když mi bylo dvacet.Dnes je mi třicet.

Abych byla upřímná,tak jsem nikdy o proměně u vizážisty/ky či stylisty/tky neuvažovala.Není to proto,že bych se cítila být dokonala.To nejsem,a ani nikdy nebudu.Ale i když mám k dokonalosti daleko,tak se ve své těle cítím fajn a mám ho ráda.Domnívám se,že pokud se má člověk přiměřeně (když se někdo má rád moc,tak je to není dobré stejně tak jako když se někdo nemá rád vůbec)rád je to z něj pozitivně vyzařuje a to nenahradí žádný profesionál na líčení či oblékaní.

Kdybych se do takové proměny chtěla pustit..tak mě hned napadají otázky.Byla bych to pak pořád já? Cítila bych se dobře? Poznala bych se v zrcadle? Tak jasně,poznala bych se a asi by mi i spadla čelist pozitivním údivem.Protože já nejsem typ ženy co má oblibu v líčidlech apod. Není pravda,že bych se nikdy nelíčila-to ano.Ale když už,tak velmi málo a na všechny ty krycí krémy,make-upy,pudříky,zdravíčka a pod- na to opravdu nejsem.Pokud chci být při nějaké příležitosti krásnější než obvykle -no jejda,to působí jak záchvat ega,ale tak horký to se mnou opravdu není:)Tak to napíšu jinak - když mám někdy potřebu být více nalíčená,prostě když se chci hodit do společenského „gala“ tak poprosím o nalíčení profesionálku-kamarádku.

A další otázky k proměně - když už bych do toho šla-dokázala bych ten standart v líčení či stylu česání udržet? Měla bych na to dovednosti,čas,trpělivost? Myslím,že ne..

Dokonala jsem nikdy nebyla a nikdy nebudu,ale jsem jaká jsem a nemám potřebu se nechat někým proměňovat po stránce líčení,účesu,oblékaní..Mění a formují mě lidé kolem mě,život apod. A když už nějakou změnu,tak určitě ne u vizážisty:)

Proměny v časopisech ,na internetu a pod? Občas mrknu.Cíleně to nevyhledávám,ale když mám nějaký takový příspěvek „pod nosem“ - na stránkách mých oblíbených www magazínu či na FB - tak se podívám.Někdy žasnu pozitivně a někdy si říkám,že je to sice hezké,ale přehnané.Že se s té ženy stala umělá maska...On by se prostě člověk měl držet toho „všeho s mírou a nic se nemá přehánět“.

Ale to je jen můj pohled na věc a věřím,že co se mě nelíbí nad tím jiní jásají a naopak.Prostě co člověk,to přístup a vkus:)

Nejkrásnější je ten člověk,co se má přiměřeně rád,miluje a je milován.A tuhle krásnu v krabičce mezi líčidly prostě nenajdeme..

Každá žena je krásná a dobrý profesionál tu krásu vyzdvihne,podtrhne a nedostatky naopak potlačí..

Pořád je to ale je změna-s odpuštěním- „fasády“.A ani sebekrásnější fasáda neudělá krásný interiér..

Krása každého z nás jde zevnitř.Proměna by tedy měla začínat v nás,pokud je to potřeba a u vizážisty /stylisty atd končit..

PBD

Text neprošel redakční úpravou

Milá PBD, ano, máte pravdu, ve všem. Hezky napsané!

Anai

Na vaše příspěvky a dotazy se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

Aby se vám lépe psalo, položím vám pár otázek.

 • Už jste uvažovala o proměně? Vyzkoušela jste proměnu u Anai? S jakými pocity?
 • Vyhledala jste někdy vizážistku, nebo poradkyni v oblasti barvové typologie?
 • Chtěla byste poradit s líčením, péčí o pleť? Obraťte se na Zuzanu!
 • Čeká vás v nejbližší době nějaká událost, při které chcete vypadat obzvlášť hezky?
 • Sledujete proměny v časopisech, nebo televizi? Jak se vám líbí?
 • Máte chuť do něčeho podobného jít?
 • Jaký je váš názor na proměny vizáže?

Pište, ptejte se a sdělujte své dojmy.

Na vaše příspěvky se s Anai moc těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

Na co se můžete těšit vy, když nám pošlete příspěvek?

Zítra odměníme dvě čtenářky: ski dream BB Cream Od Oriflame

bb

 

   
03.10.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: red

Komentáře:

 1. avatar
  [10] peetrax [*]

  kobližka — #9 "na pracáku" nebo "v důchodu" zní dnes tak, jako by byl člověk úplně odepsanej, kdežto tohle... Sml58 No a náplň práce taky mám, zdokonalila jsem se ve vaření, oprašuju jazyky, účetnictví... Sml54

  superkarma: 0 03.10.2013, 16:13:12
 2. avatar
  [9] kobližka [*]

  peetrax — #7 S dovolením - tenhle termín,že jsem na volné noze si od tebe vypůjčím a uvedu ho do praxe.Nelíbí se mi říkat,že jsem v důchodu,ale říct,že jsem na volné noze....to zní jinak.Díky Sml58

  1. na komentář reaguje peetrax — #10
  superkarma: 0 03.10.2013, 16:02:10
 3. avatar
  [8] Hanula [*]

  peetrax — #7 Sml67Sml67Sml67

  superkarma: 0 03.10.2013, 15:46:18
 4. avatar
  [7] peetrax [*]

  Hanula — #6 to ti přeju. Sml67 Já už jsem "na volné noze" (ono to zní líp Sml30) 9. měsíc, tak se snad něco zadaří, už by bylo víc než načase.

  1. na komentář reaguje Hanula — #8
  2. na komentář reaguje kobližka — #9
  superkarma: 0 03.10.2013, 15:27:24
 5. avatar
  [6] Hanula [*]

  peetrax — #5 Sml67držím palečky - dneska najít dobrou práci je opravdu výhra v loterii - mám pocit, že to jde jen přes známé - proto je opravdu důležité zachovávat kontakty a bavit se o tom s okolím... i já jsem takto přišla k super práci - teď jen doufám, že mi ještě hodně dlouho vydrží....Sml67

  1. na komentář reaguje peetrax — #7
  superkarma: 0 03.10.2013, 15:15:13
 6. avatar
  [5] peetrax [*]

  Hanula — #2 no právě, některé věci holt nejsou v našich rukách. Sml15 Já už jsem taky ve věku, kdy je tam vždycky někdo mladší a perspektivnější, ach jo. Sml30

  1. na komentář reaguje Hanula — #6
  superkarma: 0 03.10.2013, 15:10:14
 7. avatar
  [4] PBD [*]

  peetrax — #1Přeju Ti,aby jsi brzo našla práci,které Ti bude vyhovovat-alespon trochu bavit a bude adekvátně ohodnocena:)

  Prostě Ti přeju,ať si najdeš práci,do které nebudeš chodit s odporem a za kterou nebudeš dostávat almužnu:)

  Držím pěsti:)

  superkarma: 0 03.10.2013, 15:09:48
 8. avatar
  [3] PBD [*]

  peetrax — #1Naprostou souhlasím s tím,že péče o "exteriér" je taky třeba - počínaje čistou obuví až po zkrocený porost na hlavě s příjemnoým voňavým zakončením:) Každý člověk(nejen ženy) by o sebe měl dbát po všech stránkách - oblečení,obuv,vlasy,vůně a v neposlední řadě péče o tělo-hygiena a něco navíc(tím myslím namazat se-krémem či mléke:),vyčistit se a umět odpočívat-aktivně i pasivně:) Ale pečovatt o sebe(u ženy) neznemená být nalíčená..respektive se nevylučuje věta "pečuji o sebe ale nelíčím se". 

  Nejsem šmírák,ale člověk si všímá lidí kolem sebe a co se týče líčení,tak mi někdy přijde,že nějakým ženám to spíš škodí.Většinou když je to přehnané..Nemám nic proti líčení/nelíčení- je to každého věc:) Ale je škoda,že některé ženy si myslí,ať už u líčení či při výběru oblečení, že si tím získavají bodíka navíc,ale ve výsledku je to naopak.. Teda dle mého očka:)

  První dojem každý uděláme jen jeden a je škoda si ho zkazit tím,že zvolím nevhodnou garderobu či líčení:) Na vše se musí jít s rozumem a s mírou a taky je fajn mít někoho,kdo Vám narovinu řekne"hele,tak tohle už ne,to Ti nesedí,nesluší,nehodí se to" atd :)

  superkarma: 0 03.10.2013, 15:08:03
 9. avatar
  [2] Hanula [*]

  peetrax — #1 Sml16pro hledání zaměstnání je opravdu nutné vypadat dobře. Vzpomínám si, že jsem se jednou také nechala na pohovor nalíčit - jen tak jemně. Pohovor sice prý dopadl dobře, ale byla tam jedna lepší - hlavně asi mladší.....

  1. na komentář reaguje peetrax — #5
  superkarma: 0 03.10.2013, 14:58:08
 10. avatar
  [1] peetrax [*]

  Ale ano, byla bys to pořád ty. Sml16 Jak říkáš, je to jen fasáda, ale ta o nás vypovídá hodně. Se zdravým sebevědomím, po letech, co na něm pracuji, problém nemám, ale hledám zaměstnání, tak na exteriér dbám dost, abych udělala dobrý dojem. Ale nejde jen o líčení, hlavně o čištění, hydrataci atd.

  1. na komentář reaguje Hanula — #2
  2. na komentář reaguje PBD — #3
  3. na komentář reaguje PBD — #4
  superkarma: 0 03.10.2013, 14:55:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme