O další úsměvné opilecké historky se s námi podělila i čtenářka s nickem pateta. Jako bych to viděla, tu popsanou atmosféru dobře znám. Jakou? Klikněte a dozvíte se to. Možná ji také pamatujete.

Učitelka na vsi a taneční zábavy, to je přímo abstinenční diagnoza. Za mlada jsme s manželem nevynechali snad kromě pokročilého těhotenství žádnou místní tancovačku s různými názvy. Nejvíc se pilo při zemědělském a hasičském bále, to se sjeli lidé v hojném počtu a sál praskal ve švech, ale i alkohol tekl proudem. Byla jsem mladá,snad dobrá tanečnice a tatínkové mých žáčků současných i bývalých mě prováděli o 106. Bývalo zvykem po každém tanečku pozvat tanečnici na panáka. Copak bych to mohla bez úhony vydržet? Poprvé jsme kvůli mé bolavé hlavě museli odejít brzy domů, nechtěla jsem riskovat ,aby se vedly řeči, že kantorka byla na šrot. Na další tanečky jsem si vymyslela fintu, že mě moc bolí žlučník a pila jen minerálku. Sice jsem veselou náladu trochu musela ze začátku předstírat, ale kantoři bývají i trochu herci tak snad to bylo věrohodné. Po chvíli jsem se i já v duchu bavila pozorováním přítomných, kterak se z člověka stávají opičáci. S přibývajícím věkem jsme na taneční merendy chodit nepřestali, avšak jen jako „na čumendu“ posedět a poklábosit se známými.Nyní mi i toto chybí, když mi manžel odešel tančit na věčnost...

Na jednom mejdanu kdysi u příbuzných mi moc zachutnala kombinace LIFT+ vodka. Pokud jsem seděla, bylo dobře a hodně veselo. Prý mě manžel takhle rezjuchanou ještě neviděl. Běda však, když jsem musela odejít na WC. Tam jsem si, jak se říká „ustlala“ a zdřímla si. Ostatní ťukali, volali, ale já spinkala prý asi půl hodiny. Tenkrát se mi zdálo, že na někoho jiného volají a cože ON jim neodpovídá? Nakonec to napravil hrnec čaje a domů jsme v pořádku dojeli na kolách.

Jednou jsem po oslavě MDŽ musela jít domů pěšky, nechtělo se mi od veselé společnosti( ROH) tak brzo odejít a navíc druhý den se nešlo do práce. Chůze lesem mě až tek neděsila,ale zarazila jsem se před setmělým podjezdem. Cosi se tam černě lesklo,vypadalo to jako ležící človék v gumovém kabátě. Začala jsem už z dálky konverzovat a přibližovat se v předtuše oběti dopravní nehody či opilce. Co to bylo? Velký černý igelitový pytel asi někdo takto vyhodil. Jak jsem se blížila ke vsi, vzpomněla jsem si, že do kravína a porodny telat jezdí ženy ještě za tmy anechtěla riskovat, že bych se dostala do řečí. Došla jsem domů oklikou zahradami a i když zničila silonky, nikdo kromě chápavého manžela  mě neviděl. I když jsme  později měli auto a mohli pro mě dojet  vždycky jsem dorazila autobusem včas.

pateta

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

_____________

Pobavil mě už ten začátek: „Učitelka na vsi a taneční zábavy, to je přímo abstinenční diagnoza“. :)

Děkuji za Váš příspěvek k dnešnímu tématu a přeju spoustu krásných dnů, i bez oněch proslulých oslav MDŽ - ty si pamatuji, ty stály vždycky za to - hlavně u chlapů byly oblíbené. :)

Saša

Téma dnešního dne 5. září 2011 zní: Opilecké historky

Dejte nám nahlédnout i do svého soukromí. Nestyďte se za své prohřešky mládí, a nebo prohřešky zcela nedávné. Vždyť jsme jen lidi.

  • Napište nám, při jaké příležitosti jste se naposledy opily
  • Napijete se spíš ze vzteku, nebo pro radost?
  • Při splínu, nebo při přátelském setkání?
  • Máte radši pivo, víno nebo tvrdý alkohol?
  • Jak snášíte kocovinu?
  • Jste abstinentka?
  • Pokud ano, proč?
  • A pokud ne, kde si nejčastěji něco dáte?
  • Doma? Ve společnosti? S kamarádkou?
  • Věříte, že ve víně je pravda?

Při sklence vína nebo půllitru piva pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz.

Jednu z vás odměním „špiritusem“, který si objednávali i samotní Světáci... Takže - CAMPARI, bitte?

campari

Na zdraví!

Reklama