.

Čtenářka Pajda: Auto mi znovu půjčil až za rok

Cestování

Čtenářka Pajda: Auto mi znovu půjčil až za rok

Je to ale nespravedlnost. Uděláte jednu „menší" chybičku a manžel vám příště auto půjčí až za rok...O tom může vyprávět čtenářka s nickem Pajda, která také zažila vystresovaného instruktora autoškoly.


Když jsem udělala autoškolu, dostala jsem se asi tak 2x do stařičké škodovky a pak dlouho předlouho jsme byli bez auta. Mé řidičské umění za tu dobu celkem zaniklo, a tak mě manžel zaučoval velmi optarně jízdou na jednom brněnském sídlišti. Naštěstí byly silnice prázdné, já se rozjela, krásně jsem dokázala zastavit na křižovatce (to už jsme zjistili, že neumím řadit, takže jsem se rozjížděla na dvojku, naštěstí Ford Ecsort zděšeně polknul a pak se rozjel), dokonce jsem i pustila chodce...a pak manžel zavelel "A teď se otoč!"

Jakožto poslušná manželka jsem zatočila volantem, a zjistila jsem, že mezi mnou a druhou stranou silnice je ostrůvek...našla jsem místo, kde v něm byla díra, počkala si na zelenou, přejela mezi dvěmi ostrůvky a zatočila do správného směru. Manžel chvíli mlčel, a pak tiše pravil:"Bylo to moc fajn, jen prosím tě, auta obvykle nejezdí po přechodu pro chodce..." není mi jasné proč, ale jeli jsme nejkratší cestou domů. Auto mi pak půjčil až asi za rok.

A ještě mám jeden krásný zážitek. V autoškole jsme chytili velice nepříjemného instruktora. Evidentně neměl nervy na to, aby jezdil se zaátečníky a neustále nám do všeho mluvil, dokonce řval. A nejhorší bylo, že v autě blbla spojka. On jezdil obvykle úplně jiným autem a nemohl pochopit, proč pouštíme spojku jindy, než nám říká.

Já jsem ho celkem ingorovala, ale mé spolujezdkyni tekly nervy. Nakonec jí došla trpělivost.

Zastavila auto na prostředku rušné křižovatky, jedné z nejfrekventovanějších v Brně, zařvala :"Já si zaplatila učitele, kretény mám zdarma!", vystoupila a třískla za sebou dveřmi. Jestli udělala autoškolu jinde, to nevím, ale co si pamatuji je fakt, že instruktor tehdy nedokázal nastartovat a po pěti marných pokusech jsem musela ke škole dojet já...

Pajda

Text nebyl redakčně upraven

   
04.03.2011 - Příběhy - autor: Eva Dömény

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Eva_CZ [*]

  Jak ze ti manzel pujcil uto? Ono je JEHO?Sml31

  superkarma: 0 06.03.2011, 00:43:32
 2. avatar
  [5] danca79 [*]

  Instruktora debila jsem mela taky. Dneska si rikam - aspon me hned tak neco nerozhazi. Ale tehda mi moc do smichu nebylo. Sranda byla, ze s zeleznou pravidelnosti, kdyz na me nekde hrozive hulakal, ridic stojici ve vedlejsim pruhu na cervene stahnul okynko a serval jeho, co na me rve, kdyz se teprve ucim Sml30 

  Nejlepsi na tohle byli hasici a ridici sanitek Sml67 

  A jednou mu pan stojici na prechodu vyhrozoval, ze na nej posle svyho obriho vlcaka Sml24

  superkarma: 0 05.03.2011, 22:19:48
 3. [4] Králíček4 [*]

  Taky jsem měla podobného instruktora,ten mi i zakazoval když jsem vjížděla i když jsem jela po hlavní a vedlejší navazovala zleva koukat tam zda něco nejede,protože mám přednost.no já to věděla,ale kolik jiných řidičů to neví a tak jistota je jistota.Klidně zastavil auto a seřval mě.No a jeho kolega za to samé chválil.

  superkarma: 0 04.03.2011, 16:05:26
 4. avatar
  [3] SNÍŽEK [*]

  na rozdíl od kamarádky máš nervy z ocele,ignorovat instruktora s jeho kecy Sml67

  superkarma: 0 04.03.2011, 15:39:12
 5. avatar
  [2] mineralka7 [*]

  Tak ten přechod pro chodce mě dostal! Sml30Sml59Sml67

  superkarma: 0 04.03.2011, 15:38:22
 6. avatar
  [1] heligona [*]

  To jsou zážitky Sml52 Instruktorovi bych nejspíš udělala něco podobného Sml57

  superkarma: 0 04.03.2011, 15:32:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme