Domácnost

Čtenářka ozon: Mám raději psy

Děkujeme za další příspěvek a názor na dnešní téma. Poslala nám ho čtenářka s nickem ozon a vy si v něm můžete přečíst, proč má raději psy

Od malička jsem vyrůstala v paneláku, ale každoročně jsem jezdila na prázdniny k babičce na vesnici , kde o zvířátka všeho druhu nebyla nouze.

Rodiče do paneláku zvíře rozhodně odmítali, takže jsem si vztah k fauně pěstovala pozvolna pouze dva měsíce v roce.  Ale stálo to za to ! Léta jsem žila na vesnici, kde jsme měli dva psy a tři kočky. Když si k vám přisedne kocour na lavičku a přede do ucha - je to úžasný relax . Před nedávnem jsem vyčetla, že tento zvuk pouštějí psychiatři do sluchátek svým pacientům.

Ale přesto mám raději psy. Zdají se mi inteligentnější a víc empatičtí. Poznají, že máte splín a reagují. Na rozdíl od kočky přiběhnou na zavolání ( alespoň ve většině případů.. Vidím i výsledky canisterapie na klientech, jak jim psi pomáhají po psychické i fyzické stránce - tohle by kočka nejspíš v takové míře nezvládla.

Třebaže bych například do postele pejska nebrala, mám je ráda a jsem přesvědčena, že je skutečně nejlepším přítelem člověka. Opět bydlím v paneláku, pejska zatím nemám, ale plánuji si pořídit nějakého malinkého, který bude hodný k dětem, aby si s ním mohli hrát moji vnuci a učili se tak dobrému přístupu ke zvířatům. 

ozon

Nevím, nevím, jsestli právě malí psi jsou nejvhodnější k dětem.

Co myslíte, milé ženy-in? Jaké máte zkušenosti s malými pejsky a dětmi? Nejsou malí psi nervóznejší, než ti větší? Kterou rasu byste doporučila k dětem?

A co vy, odbornice přes kočky? Je nějaké kočičičí plemeno, které je vhodné k dětem? Můžeme kočce důvěřovat, když ji necháme o samtotě s malým dítětem?

Poraďte. Své rady, postřehy, názory a příběhy posílejte na adresu: redakce@zena-in.cz

 

   
12.05.2011 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Myškomedvídek [*]

  také mám radči psa

  superkarma: 0 12.05.2011, 19:02:18
 2. avatar
  [6] denkas [*]

  alpina — #4 Naše kočka-teda kocour-je venku a když přijedem ,nebo jdem ven ,tak je v tu ránu u nás!!Už z dálky mňouká,leze přes ploty,..a chce hladit.

  superkarma: 0 12.05.2011, 16:46:53
 3. [5] pinokio [*]

  Podle mě je kočka nezávislé zvíře,které si za pamlsek nekoupíš.Zato pes se dá oblbnout daleko lépe.Aspoň u nás to tak je.

  superkarma: 0 12.05.2011, 15:29:59
 4. avatar
  [4] alpina [*]

  Tak nevím, ale asi máme doma taky psa, jak jinak si vysvětlit, že kdykoliv vrznou dveře z obýváku na terasu a kočka je v doslechu, okamžitě přisviští takovým tempem, že to málem lidský oko nezachytí, ani volat ji nemusímSml52, a když mi není dobře na duši, stačí ji pohladit.... jak jsem byla ráda, že si nás našla, když jsem před rokem trávila osamocené víkendy bez vyhlídky na zlepšení a ona mi dělala jedinou společnost...

  1. na komentář reaguje denkas — #6
  superkarma: 0 12.05.2011, 14:17:18
 5. avatar
  [3] Alena613 [*]

  Altamora — #2

  je pravda, že ne všechny kočky jsou vhodné k felinoterapii, ale najde se jich celkem dost. Kočka musí být mazlivá a nebát se cizích lidí.

  Tu se můžete podívat na felinoterapii s kočičkama z útulku v domově seniorů.

  Z malých pejsků jsou vhodní k dětem čínští chocholatí psi, ti jsou hrozní mazli a děti milují. Ale každý pes je jiný, a pokud štěnátko vyrůstá s dětmi tak mu to nedělá problém.

  superkarma: 0 12.05.2011, 14:14:13
 6. avatar
  [2] Altamora [*]

  Naše kočka mi vždycky hřála místo, které mě bolelo. Sama to poznala a sama přišla. Ale je fakt, že kočka není vhodná pro terapii cizích lidí. Sama rozhoduje, komu dovolí, aby na ni sahal a jak dlouho. Tu jejich eleganci a nezávislost velmi obdivuji.

  1. na komentář reaguje Alena613 — #3
  superkarma: 0 12.05.2011, 13:59:21
 7. avatar
  [1] vladka006 [*]

  Tak rasu bych Ti doporučila chodského ovčáka. Ten má naprosto úžasný vztah k dětem. Ale potřebuje hodně pohybu. Miluje svou lidskou smečku. Není na hlídání. Upřednostňuje kontakt s lidmi. Ten je pro něj důležitější než volný prostor někde na zahradě, proto se hodí i do paneláku. Ale je takový dost temperamentní, někdy reaguje zbrkle. Ale ne agresivně.

  Zrovna malí psi jsou většinou vzteklouni, co se moc k dětem nehodí, nebo spíš k odrostlejším. Když napíšeš, jak stará jsou vnoučata, třeba poradím Sml16

  superkarma: 0 12.05.2011, 13:40:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme