Už jen pouhou existencí může člověku zvíře pomoci. Své o tom ví čtenářka Oalison, která se z těžké životní situaci dostala jen díky své milované kočičce. Přečtěte si její příspěvek k tématu: Zvířecí hrdinové.

Když se člověk ocitne v neřešitelné životní situaci, zoufá si. Tu pomůže přítel, ale když už ani přátel není, může pomoci domácí mazlíček. Přesně to se stalo čtenářce Oalison - svůj příběh mi zaslala k dnešnímu tématu: Zvířecí hrdinové.


Milá redakce, po přečtení tématu o zvířátkách mi hned naskočila moje vlastní zkušenost.

Moje britská kočička mi zachránila život, přesto že neudělala nic, stačilo, že prostě byla. A co se vlastně stalo? Těsně po Novém roce se mi rozpadl vztah s přítelem. Byl to bolestivý rozchod a já se s tím jen těžko smiřovala. V práci se chystaly závažné změny, propouštěli se lidi, nikdo nevěděl co bude, práce a stresu bylo nad hlavu. Do toho se moje matka dostala do velmi vážné finanční situace. Pak už stačilo ještě pár nevydařených plánů a nepříjemných drobností a znáte to. Lavina se spustila. Nervy už dál omítaly nést všechno to vypětí a organismus si řekl dost, já chci klid.

Ten výraz: „Já chci klid" jsem si opakovala i ten den. Den kdy jsem se rozhodla, že už to dál nejde. Že už všeho bylo moc a lepší bude, když tu na světě nebudu.

Bydlela jsem sama s kočičkou v malým bytě na kraji vesnice. Pamatuju si že napadalo spousty sněhu a mrzlo. Ten večer opět v záplavě slz a smutku, jsem se marně pokoušela dovolat příbuzným a několika přátelům, nikdo telefon nezvedal. Zřejmě všichni měli moc práce nebo starosti s tím počasím venku. Řekla jsem si, že se půjdu projít, byla už tma. Stačila jsem dojít, ale jen pár kroků od vchodu a zhroutila se do sněhu. Rozhlížela jsem se kolem sebe, nade mnou jasná noční obloha, spousty hvězd, všude ticho, napadlo mě, že takový klid přesně potřebuju. Seděla jsem v tom sněhu, ani nevnímala zimu a polykala slzy. Netuším jak dlouho jsem tam takhle byla, když se mi začínalo chtít spát. Cítila jsem najednou teplo a vnitřní klid. Připadalo mi, že tohle je nejlepší rozhodnutí jaký můžu udělat. Jen tak tam zůstat, usnout a zmrznout. Stranou, na které jsem byla, do domu nikdo nechodil, kolem vysoká zeď. Našli by mě až za pár dní, možná na jaře... Tak jsem si tam tak začala usínat a bylo mi všechno fuk.

Najednou se mi ale do hlavy začala vtírat jediná myšlenka. Co moje kočička? Je pátek, přes víkend jí nikdo mňoukat neuslyší a co když sousedi odjeli na týden na hory, dojde jí jídlo, voda. Než někoho napadne starat se o ní umře. Umře kvůli mě, protože já si tu sedím ve sněhu a bulím, zatímco ona je na mě závislá. To mě probralo a tuhle myšlenku už jsem nemohla vyhnat z hlavy. Pomalu jsem se zvedala a opakovala si jaká jsem trubka.

Schody k bytu už jsem skoro vyběhla a vpadla dovnitř jak velká voda. Kočička ležela jako obvykle schoulená ve svém pelíšku a spokojeně jen nadzvedla hlavu. V tu chvíli mi připadalo, že se na mě dívá a říká mi: „Co tam venku blbneš paničko?" „Koukej mi doplnit mističku, vyčistit píseček, zahřej deku a za chvíli jsem u tebe:-)

Dneska už se tomu směju a pokaždé když na mě přijde jen náznak deprese či smutku, běžím domu a přitisknu k sobě svou šedivou chlupatou kuličku. No dneska už vlastně ještě jednu bílou, aby nebylo smutno ani kočičandě, pořídila jsem jí domů parťáka.

Tak a tady jsou :-)

mazlickove

mazl

Oalison

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Zvířecí hrdinství

  • Zachránilo vás někdy zvíře?
  • Zachránila jste někdy zvíře?
  • Viděla jste někdy zachraňovat zvíře jiné zvíře?

Pokud ano, je zítřejší téma určené právě vám! Napište svůj příběh o zvířecím hrdinovi, anebo příběh, kterak jste sama nějaké zvířátko zachraňovala. Nemusí to být zrovna pejsek, ale i malí ptáčci vypadlí z hnízda, zatoulaná kočička, papoušek, který se najednou objevil ve větvích vašeho stromu na zahradě, poraněný ježek… Za svůj příběh (dlouhý alespoň jako tento odstavec) můžete získat hezký dárek: kočičí krmivo Purina ONE Natural Balance a knížku Mořská (nejen) kuchařka z nakladatelství Grada. A jak na to? Napište mi svůj příběh k dnešnímu tématu do zhruba 15.00 hodin (dnes je čtvrtek 2. prosince 2010) jednoduše elektronickou poštou na redakční e-mail!

purina

Reklama