Jaký nejlepší recept mi k tématu dne zaslala čtenářka Nadenica? Asi si díky němu nic neuvaříte, ale rozhodně se jím můžete nechat inspirovat: Toto je recept na pravého chlapa...

Nejlepší recept

chlap

S mým přítelem Martinem se známe přes dva roky. Naše seznámení bylo úsměvné, ale o tom snad jindy. Po měsíci vztahu jsme získali byt a hned se spolu nastěhovali.

Martin (25let) je šíleně vybíravý v jídle. Nejí to a nejí tamto. Strašně mě to rozčilovalo, on sám ale vařit neuměl. Dnes jeho rodina vzpomíná. že si dokázal jen ohřát párky a uvařit čaj či kávu.

Asi Vás to už napadlo: ano, naučil se vařit. Začalo to tím, že jsme se strašně pohádali a já odmítla cokoliv dělat. Tak si naškrábal brambory, osmažil karbanátky a naservíroval i porci pro mne. Mou, tehdy devítiletou, dceru jsme neměli doma.

No a od té doby Martin vaří. Sice nepravidelně, ale snaží se. Nejsou to však žádné maličkosti, začal s brambory a dnes už dělá koláče, má za sebou 4 dorty, na které si dělal i sám marcipán. Buchty na plech nejsou žádný problém, některé recepty zná z paměti. Založil si vlastní sešit, kde si recepty zapisuje. S masem experimentuje a vymýšlí různé kombinace, avšak příloha musí být vždy bramborová kaše (tu zbožňuje).

buchty

Má rada na rychlé a levné jídlo: ať si každý vezme na co má chuť. My máme nejraději obložený talíř (co dům dá) s volským okem a zeleninou.

Další rada: zapojte i chlapa do vaření!!!

No a vzkaz pro Martina: Děkuji, že Tě mám, moc Tě miluji.

Pro Ženu-in jedno tajemství navíc: 13.8.2011 z nás budou manželé.

Krásný den a dobrou chuť.
Nadenica

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Vaše rychlovky k večeři

Otázka je tedy prostá...

Co vaříte k večeři, když zrovna nemáte čas?

Pošlete mi svůj recept na rychlé levné jídlo, které zasytí všechny hladové krky! Čekám ho v redakční poště (viz adresa níže). Když přiložíte i fotku, budete mít větší šanci, získat dárek, totiž krásnou soupravu čajů PICKWICK 9 chutí čaje.

Reklama