.

Čtenářka Monkee: V letadle i ve vlaku

Cestování

Čtenářka Monkee: V letadle i ve vlaku

Hned dva zážitky z hromadné dopravy zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Monkee. CO se jí přihodilo v letadle a co ve vlaku, to se dozvíte na následujících řádcích, stačí rozkliknout tuto novinku...

Téma dne zní: Zážitky z hromadné dopravy.

Následující text zaslala čtenářka Monkee a dozvíte se v něm, co se jí přihodilo při cestování vlakem a také letadlem. Poučení? Alkohol do letadla nepatří...


Pěkný den vespolek přeju.

Zážitků z hromadné dopravy mám mraky. Od časů promrzlých dřevěných tramvají s průvodčími a „splašenými desetníky" přes přecpané autobusy a vlaky cestou na internát a v pátek zase domů, dobíhání vlaků včetně nástupu do už rozjetých až po „nepremávajúcu" MHD, ať už z důvodu počasí neslučitelného s přepravou civilního obyvatelstva nebo auta, zaparkovaného v kolejišti, které zapříčinilo pozdní příchod do práce z titulu následného použití pěškobusu. A protože paměť špatné vzpomínky raději vytlačuje, popíšu vám ty zábavnější.
Jedna z nejmilejších vzpomínek je z cesty na internát vlakem. Jely jsme se spolužačkami v družné debatě a do ní se nám nahackerovali nějací mládenci. Samozřejmě začali frajeřit. Protože už předtím z jejich hlučného hovoru šlo vytušit, ze kterého „ústavu" pocházejí (byla to škola, kterou navštěvovala v sousedním městě moje ségra), začala jsem si z nich utahovat - pomocí znalosti jejich pedagogického sboru i poměrů na jejich internátě. Kluci byli vyděšení mými znalostmi detailů a marně hádali, do které třídy chodím. Prostě mě nedokázali identifikovat. Spolužačky mi u toho zdárně sekundovaly a dobře se bavily.
A ještě zážitek z letadla (děvčata, která už to někde četla, prominou): při návratu z dovolené se všichni těšili, že si v letadle zakoupí nějakou lahvinku za levný peníz (bez cla). Seděli jsme až v ocase a využívali volných sedaček k většímu pohodlí. Mělo to ale tu nevýhodu, že už na nás žádný alkohol nezbyl. Ex-manžel to zvládl celkem v pohodě, o to choleričtěji se chovali tři mládenci sedící vzadu za námi. Ty to rozčililo tak, že se začali u letušky dožadovat vstupu do nákladového prostoru, aby si z kufru mohli vytáhnout své vlastní zásoby, když už jim bylo jasné, že na palubě nic k pití nedostanou. Skončilo to tehdy varováním, že bude přivolán pilot a pánové budou platit pokutu za rušení klidného průběhu letu. Až potom ztlumili hormony a nezbylo jim nic jiného než vystřízlivět.

Pěknou jízdu dnešním tématem přeje,
Monkee

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


 • SOUTĚŽ: PROTECTUM GINGO přináší úlevu při únavě očí.

Téma dne 8. února 2011: Zážitky z hromadné dopravy

 • Máte nějaký komický zážitek z hromadné dopravy?
 • Máte nějaký smutný zážitek z hromadné dopravy?

Sem s nimi! Posílejte mi své příběhy k tématu na redakční e-mail, uveřejněný níže. Nemusí to být jen zážitky komické či trpké, pište mi i o svých nespokojenostech, tedy věcech, které se vám na hromadné dopravě nelíbí. Prostě si trochu zanadávejte! Záleží na vás, co mi o hromadné dopravě napíšete. Pokud ale chcete získat pěkný dárek, totiž knížku vyloženě tematickou: Jak si zachovat chladnou hlavu autorky Barbary Beckhamové z nakladatelství MOTTO (viz obrázek níže), ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

jak

   
08.02.2011 - Příběhy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [6] mandzarik [*]

  Jé, monkee, ještěže jsi to napsala Sml67 Právě mě něco napadlo. Snad to ještě stihnu napsat, když už dnes nic nedělám Sml16

  superkarma: 0 08.02.2011, 14:22:40
 2. avatar
  [5] heligona [*]

  Tak uřvaní mládežníci jsou snad to jediné, co je horší než uřvaná mrňata Sml57 Ještě, že se k chlastu nedostali.

  superkarma: 0 08.02.2011, 12:23:58
 3. avatar
  [4] monkee [*]

  hubajda — #1 A co já s tím? Tak si zatím ve volné chvilce potrénuj zvratné částice se a si, ano? Sml54 Sml58

  enka1 — #3 Zaplaťpámbu, že na ně nic nezbylo, na Ruzyni by je museli z letadla odvážet na vozících pro zavazadlaSml32 Už při nástupu do letadla juchali.

  superkarma: 0 08.02.2011, 11:55:46
 4. avatar
  [3] enka1 [*]

  Sml30Nezodpovědnost personálu -> co sedadlo to lahvinkaSml57

  1. na komentář reaguje monkee — #4
  superkarma: 0 08.02.2011, 10:39:48
 5. avatar
  [2] kebulkaevulka [*]

  Střízlivosti 3krát huráSml30

  superkarma: 0 08.02.2011, 10:29:58
 6. avatar
  [1] hubajda [*]

  V letadle jsem jeste nebyla a mhd uz delsi dobu nejezdim

  1. na komentář reaguje monkee — #4
  superkarma: 0 08.02.2011, 10:29:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme