Z dovolené si většinou vozíme věci, které nám mají připomenout hezké chvíle. Čtenářka Míša vzpomíná na svou dovolenou na chatě, ze které si přivezla nemilý „suvenýr“ v podobě neštovic. Děkujeme za příspěvek

Milé dámy, milí pánové, každý rok si ze společné rodinné dovolené přivezu několik drobností. Tu nějakou bižuterii, tu nějakou pohlednici na památku, ale největší „věc“, kterou jsem si kdy přivezla z dovolené, byly neštovice.

Bylo mi sotva 7 let, když jsme s rodinkou vyrazili jako každé léto na chatu :-) Počasí nám sice moc nepřálo, ale uvnitř v chatě bylo útulno a mohli jsme si i zatopit v krbu. To horší přišlo zhruba v polovině týdne. Osypala jsem se jako rak a k tomu mi vyskočily horečky. Mamče to bylo hned jasné: moje druhé neštovice.

A tak začal koloběh po zdravotních zařízeních. Nejprve jsme se vrátili domů, pak zase zpátky na chatu, pak zase domů....k tomu všemu ukrutné svědění, kterému nepomůže ani tinktura :-( Nakonec se vše jakž takž hodilo „do klidu“ a zbytek dovolené se obešel bez komplikací.

Tuto dovolenou si připomenu pokaždé, když se podívám na fotky - sedím na nich a netvářím se zrovna hezky (asi mě to hodně svědilo). Naštěstí mě poté už nic takového nepotkalo a nadále si z dovolených vozím už jen drobnůstky a blbosti pro potěšení :-)

Míša

To nejste sama, teď jste mi připomněla dovolenou s rodiči na Šumavě. Také bylo ošklivě, stále pršelo a my, malé děti navíc dostaly zarděnky. To byl teprve děs. I když jsem nechodila ještě ani do školy, pamatuji si to jako dnes.

A co vy, milé ženy-in? Nepoctíte nás hezčím suvenýrem z cest? Co jste si přivezla z letošní dovolené? Jakou nejhezčí věc jste si kdy na dovolené koupila? Stále ji máte? Co si vozíte nejčastěji? Ráda na dovolené nakupujete, nebo spíš šetříte? Už jse někdy něco usmlouvala? Baví vás to, umíte to?

Napište nám na dnešní oddychové téma na redakce@zena-in.cz

Reklama