Škádlíte se s partnerem? Provozujete drobné hádky o nedůležitých věcech? Pokud ano, jistě se vám bude zamlouvat příspěvek čtenářky Mio k dnešnímu tématu: Hádky.


Zdravím všechny!

Jsem ve znamení rohatého býka - ptát se takové osoby, zda se někdy hádá či ne, je takřka zbytečné. Mám tu vlastnost (musím si sama sobě přiznat, že někdy bohužel) - neumím se včas zabrzdit, myslet si svoje a odejít z boje podle hesla: „Chytřejší ustoupí"... - tento postoj „chytřejšího" uplatňuji většinou pouze s cizími lidmi (například státními úřednicemi), ale necítím se pak jako chytřejší, spíš jako totální blbec..

S kým mám ale při slovní přestřelce svých slov dostatek, ne-li nadbytek, je samozřejmě můj muž. Vycvičená jsem už odmala. Být mladší sestrou dvou starších bratrů v sobě skrývá jednu velkou výhodu - žena si pak nedělá zbytečné iluze o mužském pohlaví a zároveň má praktický trénink díky těmto bratro-sesterským „bitkám". Nejednou naše matka strčila hlavu do dveří a ověřovala stav věci: „Zase jste ve-při??"

Ale zpět nebo spíše dopředu ke svému muži: Zajímavé je, že naše hádky propukají nejčastěji kvůli té nejbanálnější prkotině, zatímco skutečný problém jsme schopni řešit zcela racionálně.

Proto si pamatuju na naše 3 největší hádky, v nichž se jednalo o:

  • 1) obalení sýru na smažení - on nemínil špinit více nádobí než je nutné a chtěl obalovat sýr ve strouhance na témže papíru, v němž byl zakoupen onen sýr. Já trvala na použití talíře. Oběd se tehdy změnil v pozdní večeři..
  • 2) pravidla hry Dostihy a sázky a tehdy diskutované políčko Distanc. Já vyhrožovala, že najdu pravidla a omlátím mu je o hlavu, on tuto moji výhrůžku ještě zbrutálnil tím, že on nápodobně a ještě by do těch pravidel zabalil kladivo - pravidla se tehdy nenašla a já se smrtelně urazila asi na 3 hodiny.
  • 3) velikost kostiček knedlíku pro pokrm „Knedlíky s vejci" - on nakrájel pidikousíčky jako pro myší rodinku, já byla zvyklá na normální = větší kostičky. Nikdy by nikdo neřekl, kolik protirgumentů jsou 2 dospělí jedinci schopni vymyslet na tohle zdánlivě banální téma..

Další hádky si nějak konkrétně nevybavuju, ale nebylo jich přitom málo! Musím ovšem zmínit fakt, že častěji, než že se hádáme, se spíš „hádáme" - dobíráme si jeden druhého a nakonec se u toho ještě docela dobře pobavíme. Ono na tom známém „Co se škádlívá, to se rádo mívá" nejspíš něco bude.

Krásný víkend (třeba i s tou láskyplnou hádkou) přeje,
Mio :-)

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Jak se hádáte?

Dnešním tématem jsou hádky. Hádáte se podle mustru „Itálie", racionálně diskutujete, nebo se raději nehádáte a zametáte své pocity a křivdy pod koberec? Pište mi své odpovědi! Otázka zní...

  • ... Jak se hádáte?

Abyste měla šanci, získat krásný dárek, musíte mi o vašich domácích hádkách napsat víc! Alespoň jeden středně dlouhý (asi jako tento) odstavec. Můžete třeba popsat nějakou vaši hádku, důvody, proč vznikla, vyplakat se z křivd... můžete odpovědět na rozšiřující otázky: Hádat se ve vztahu, nebo nehádat? Může hádku nahradit racionální diskuze, nebo ne? Vyplácí se, schovávat pocity a křivdy pod pokličku? ...

A můžete to vzít i s nadsázkou a vtipem, abychom dnes nebyli pořád jen vážní!

Příspěvky posílejte na...

Co můžete získat?

Na uklidnění po hádkách jistě zabere dobrý čaj. Jednu z vás proto odměním jahodovým čajem LONDON Fruit & Herb, ke kterému přidá sklenici vynikajícího včelího medu!

lupa

Reklama