Zdraví

Čtenářka Minerálka7: Jak dopadlo hubnutí? II. díl

Včera jste si přečetly ZDE, jak naše čtenářka Mineralka7 ke svým kilům přišla a hlavně, jak se rozhodla se jich zbavit. Kurs hubnutí odstartován - možná vás inspiruje a letos po Vánocích nebudete o 5 kg těžší jako každý rok, ale naopak o 5 kg lehčí!

hubnutíO tři týdny později jsem se s taškou věcí na cvičení a plna odhodlání vypravila na první lekci. Dorazilo nás asi 20, skutečně všech věkových kategorií - od mladé maminky na mateřské dovolené po důchodkyni s pěti vnoučaty. A všechny nás v tu chvíli spojovalo velké očekávání. Přesně na čas dorazila i příjemná lektorka, paní Eva - v ruce nesla váhu a plno papírů. „Tak, děvčata, vítám vás v našem kurzu. Protože jsme tu všechny na stejné lodi, navrhuji vám hned na začátku, abychom si pro zjednodušení začaly navzájem tykat. Budeme tady jako jedna rodina a navzájem se podpoříme. Teď nám každá z vás řekne pár slov o sobě, a co ji přivedlo do našeho kurzu.“ Chtělo se mi utéct - poslední, po čem jsem toužila, bylo veřejně přiznat, že jsem nehorázně tlustá a hodlám zhubnout. Ale nebylo úniku. Uklidňující bylo jediné - všechny jsme na tom opravdu byly stejně. Eva nám rozdala formuláře, na každý napsala naši aktuální váhu (fuj - 92,8 kg!!!) a dostaly jsme „bojový úkol“ - celý týden pečlivě zaznamenávat svůj jídelníček a nezapomínat vůbec na nic, ani na ranní kávu nebo dojedení dvou soust z dětského talíře, a zapisovat si ke všemu i časy.

Pak následovala první hodina cvičení. Naše cvičitelka Klára byla mladá hubeňoučká holčina, ale měla pro nás pochopení. Nenutila nás od první hodiny vykonávat naprosto přesně a důsledně každý pohyb, respektovala zdravotní omezení mnohých z nás a pořád se na nás usmívala, i když nám cvičení moc nešlo. První část hodiny byla věnovaná rozehřátí organismu a připomínala klasické hodiny aerobiku, jen cvičení nebylo tolik „ulítané“, víc se zaměřovalo na pohyb na místě a jednotlivé cviky jsme mnohokrát opakovaly, abychom si je lépe „zažily“. V druhé části přišlo na řadu mírné posilování nohou, rukou a hlavně bříška a zadečku. S ostatními jsme po sobě zprvu nenápadně pokukovaly, protože při třicátém opakování jednoho a téhož pohybu jsme přestávaly vládnout tělem a ke konci posilování už jsme se smíchem odpadávaly jak přezrálé hrušky. Nejpříjemnější byla závěrečná relaxační a protahovací část, díky které jsme z tělocvičny odcházely sice unavené, ale příjemně naladěné.

Za týden jsme přinesly sepsané jídelníčky. Eva se při jejich čtení vyloženě bavila. Našlo se v nich všechno - od zabíjačky, přes svatební „žranici“, nedělní pečenou husičku s knedlíkem a zelím až po noční výlety do lednic pro „něco malého na zub, třeba klobásu“. Však také váha žádné z nás za ten týden neklesla - jen u šťastnějších stagnovala. „Tak jsme se, děvčata, pobavily, a je na čase začít s tím něco dělat.“ A přišel na řadu pravidelný režim a kilojouly.

Nejprve jsme si každá individuálně vypočítala hranici příjmu kilojoulů, pod kterou když se dostaneme, budeme hubnout. Je na to poměrně složitý vzoreček, kde se bere v úvahu věk, výška a řada prapodivných koeficientů (když si v březnu počítám daňové přiznání, přijdou mi vzorečky daleko srozumitelnější). Vyšlo mi kolem 3.000 kJ. Podle jídelníčku jsem denně jedla asi 8.000 kJ. Eva mi doporučila dostat se pod hranici 2.500 kJ.

Nějak nás v tu chvíli všechny přešel smích

Dostaly jsme tabulky s kalorickými hodnotami a začalo to mezi námi šumět. „Kafe má tolik kilojoulů? To není možné!“ „Vidělas to bílé víno? To si jako už nikdy nedám skleničku nebo pivo?“ Eva nás nechala nejprve trochu „vydusit“ a pak nám vysvětlila, že tenhle režim se týká pouze období, kdy budeme hubnout. Až se dostaneme na dobrou váhu, můžeme v kilojoulech trochu přidat, budeme si držet váhu a přitom fungovat úplně normálně, protože za dobu hubnutí si tělo na nový režim zvykne. Moc jsme jí nevěřily. Také nám vysvětlila, že nestačí ráno kousnout do jablka a večer se pořádně najíst, ale je důležité jíst během celého dne v 5 až 6i dávkách, aby si tělo zvyklo na pravidelný přísun potravy a nevytvářelo si zásoby. A samozřejmě dodržovat pitný režim.

Další týden nás na kurz dorazilo asi o třetinu míň. Eva jen konstatovala, že tak je to vždycky, že se část žen vyděsí nebo nejsou ochotné se sebou pracovat a raději to vzdají. Přinesly jsme nové jídelníčky a Eva nešetřila chválou a povzbuzením. Některé z nás se nedokázaly dostat na svou hranici, ale Eva nás nepeskovala, měla pochopení a radila nám, jak všechno srovnat. Čísla na váze se pomalu, ale jistě začínala posouvat směrem dolů. Je pravda, že před každým vážením jsme podnikaly hromadný útok na záchod ve snaze zbavit se každého gramu navíc, ale podle váhy bylo jasně poznat, která z nás skutečně dodržuje jídelníček a která se nepřiznává ke všem „lednicovým“ prohřeškům. Někdy jsme místo hodin povídání si o jídle měly tematickou přednášku - učily jsme se vázat šátky snad na padesát různých způsobů, povídaly jsme si o barevné typologii, při psychologické hodince jsme kreslily strom a zjistily, co všechno lze z našich kreseb vyčíst. Také cvičení nám šlo čím dál lépe, postupně jsme začaly cviky spojovat do sestav, zpestřovaly si cvičení pomocí malých nafukovacích balonů a gumiček a při posilování jsme vydržely delší dobu.

V jídelníčcích jsme si každá postupně zavedly svůj režim, který nám vyhovoval. Kdo se nedokázal vzdát pěti káv denně, musel ubrat jinde. Já si třeba kávu dávám jen výjimečně a nejraději piju obyčejnou vodu nebo ovocné neslazené čaje, takže na pití jsem kilojouly oproti jiným ušetřila. Co mi opravdu nechutná, je celozrnné pečivo, takže jsem si našla alternativu v bílém toustovém chlebu, kterého podle tabulek dva krajíčky vydaly kaloricky za totéž, co jeden celozrnný rohlík. Naučila jsem se připravovat tousty na mnoho způsobů - se šunkou i třeba s banány, našla jsem si chutné alternativy sladkých i slaných jídel. A moje oblíbené hranolky? Přiznávám, nevzdala jsem se ani jich - jen místo ve friťáku jsem se je naučila připravovat na sucho v troubě nebo místo nich na plechu péct tenké plátky brambor. Také jsem objevila 20% Eidam a s ním pak zapékanou zeleninu, různé úpravy cuket a kuřecího masa, všemožné saláty...

Na co jsem nedokázala najet, byly nízkotučné jogurty (vážně nevím, čemu se na nich ještě dá říkat jogurt), naopak jsem přišla na chuť obyčejnému bílému jogurtu bez příchutě jen s lžící müsli - po ránu se z něj stala moje tradiční snídaně. Postupně jsem se propracovala až k 2.000 kJ denně a naučila jsem se dělat si i „malé radosti“ - například jsem objevila, že nanuk Ledňáček obsahuje do 300 kJ, a když se za den vejdu s jídlem do 2.000 kJ, můžu si večer dát u televize „mňamku“. Když ho Eva začala nacházet pravidelně v mém jídelníčku, jen se smála, že se odměňuju.

Je na místě říct, že nám byla nabídnuta možnost použít jako podpůrný prostředek tablety na hubnutí, které jsme mohly získat v rámci kurzu za nižší cenu. Toto využila asi polovina z nás, já ne. Po letech práce v reklamním průmyslu mimo jiné i při kampani na jeden z mnoha preparátů určený k redukci váhy by mě nikdo nedonutil podobné tablety pozřít. Je ale pravdou, že na konci kurzu ty, které nabídku využily, vážily v průměru o cca 1 kg méně než ostatní.

Na poslední lekci tříměsíčního kurzu nás dorazila přesně polovina, než kolik nás bylo na první hodině. Nebudu zapírat, také jsem měla chuť to vzdát, ale v tom je právě výhoda hubnutí v kurzu - vzájemně jsme se motivovaly, a tak když mi „spolubojovnice“ zavolala, jestli jdu druhý den cvičit, bylo mi hloupé říct „ne“. Při závěrečném vážení jsme byly spokojené všechny - nejvíc se podařilo zhubnout mamince na mateřské dovolené, která přestala s kojením, a i díky běhání kolem prcka jí váha klesla za tři měsíce o 9,5 kg. My ostatní jsme se pohybovaly v rozmezí 4-7 kg podle toho, jak jsme dokázaly být důsledné. Ale zhubly jsme opravdu všechny, já konkrétně o 6 kg.

V osvědčeném jídelníčku jsem pokračovala i dál a po roce už bez kurzu jsem byla na krásné váze 78 kg. Nebylo to sice ideální podle všelijakých výpočtů, ale cítila jsem se tak naprosto skvěle a v pohodě. A hlavně - váhu jsem si s mírným kolísáním udržela bez většího snažení dalších 6 let, jedla jsem znovu klidně i svíčkovou nebo koláče, ale už jsem věděla, že když si jeden den zahřeším, musím to další den vyrovnat. Pak bohužel zapracovaly okolnosti, psychika šla do háje a asi každá žena ví, jak snadné je léčit si trápení čokoládou... Teď jsem ve fázi, kdy si uvědomuji, že je na čase zase s váhou něco udělat. Ale vím jedno - když se budu držet stejně, jako tehdy před lety, dokážu to a nebude to žádná „drasťárna“. A klidně půjdu znovu do kurzu, protože snadněji se bojuje, když v tom člověk není sám.

Čtěte také:

Čtenářka Mineralka7 zhubla: Jak jsem k tomu přišla? I. díl

   
08.11.2011 - Hubněte - autor: Zuzana Anai Hainallová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [31] menhet [*]

  Tak s tímhle minimem kJ jsem shodila za 5 měsíců 30 kilo a za 5 let je měla zpátky + 10 kg navíc.

  Teď jsem to začala zkoušet znovu, zdravě a danou hovadinu už neudělám nikdy.

  superkarma: 0 19.02.2012, 22:12:45

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [30] Peggy89 [*]

  ja kdyz mela tehotenskou cukrovku a mela jsem mit dietu tak jsem zjistila ze vetsinou jim min nez bylo v te diete

  superkarma: 0 15.12.2011, 22:17:21
 2. avatar
  [29] Eva_CZ [*]

  Ja jsem v kurzu doporucovala 4 000 kJ s tim, ze kazda sni nejakej ten kJ navic. Holky jedly 5-6 x denne a zhubly 7-10 kg. Za 3 mesice. 

  Ja jsem drzela basu s nimi, ale kazdy patek jsem si davala po obede ( ten jsem si domluvila v zavodce za polovicni cenu polovicni porce na dezertnim talirku ) vetrnik. Byla jsem stihlounka a v pohode. Ale ja jsem taky jela 3-4 x tydne aerobik a o vikendech posilku, nebo jsem sla behat a tak. Ted nedrzim zadnou dietu, jen jsem zacala jezdit DENNE na kole. Sjela mi vaha - a hodne se meni postava. Upravil se TK a krevni cukry. Mam cukrovku.

  superkarma: 0 08.11.2011, 18:07:02
 3. avatar
  [28] Pentlička [*]

  Já jsem kdysi jedla k snídani bílý jogurt se lžící musli, k obědu poloviční porci a salát, k večeři 1 celozrnný rohlík s plátkem nízkotučného sýra nebo kuřecí šunky a rajče nebo papriku. Každý den jsem chodila buď běhat nebo plavat. Vydržela jsem to 6 týdnů a zhubla 6 kg. Jenže pak už jsem se nevydržela takhle omezovat, měla jsem pořád hrozný hlad, bolela mě hlava, třásla jsem se, cvičení mě nebavilo, tak jsem se na to vykašlala. Začala jsem jíst normální porce a cvičit jsem chodila 2x týdně. Občas nějakou tu čokoládu, pibo nebo víno. A těch ztracených 6 kg jsem nabrala za 14 dní.

  superkarma: 0 08.11.2011, 17:01:28
 4. avatar
  [27] Blueberry [*]

  Mne spis prekvapuje, jak dlouho to trvalo pri tomhle omezenem jidelnicku shodit nejakou vahu. Ja takhle jist tak mam 10 kg dole za mesic. 4-7 kilo za tri mesice je opravdu hodne malo...

  superkarma: 0 08.11.2011, 16:54:48
 5. avatar
  [26] mineralka7 [*]

  Eva_Fl — #18 odpovídá to jednomu bílému jogurtu + cca jedné vrchovaté lžíci müsli.

  Znovu opakuji, že svůj způsob hubnutí nikomu nevnucuji. Jen si při čtení příspěvků pod článkem vybavuji jednu ženu, která z kurzu odešla, protože se měla vzdát své oblíbené každodenní klobásy. Každé hubnutí je o nějaké formě omezení a změně jídelníčku, nic není "zadarmo". Je to otázka vůle, odhodlání a také správné motivace.

  Mě to opravdu pomohlo, cítila jsem se celé roky pak skvěle a rozhodně jsem nehysterčila z toho, že jsme si s kamarádkou daly večer pizzu. Jídelníček jsem si přizpůsobila vlastní chuti a možnostem (mimo jiné i těm finančním, takže žádné drahé potraviny, jak se dnes tak často prezentuje v dietních programech).

  A děkuji Altamoře, která vám tu potvrdila, že 2100-2500 se krátkodobě v pohodě dá. Ne každý je ochotný se omezit v jídle doopravdy.

  superkarma: 0 08.11.2011, 16:06:19
 6. avatar
  [25] mineralka7 [*]

  Karo Líná — #22 "regulerně přežírat" myslím např. pytlík brambůrek na posezení po večeři, k snídani dvě koblihy a k svačině hned po tom velký povidlový koláč, vrchovatý talíř smažených hranolků s tatarkou atd.

  "normálně jíst" myslím průměrné porce různě upravených mas a ryb, zapékanou zeleninu, hranolky ano, ale v přiměřeném množství, když brambůrky, tak jen pár do pusy a rozhodně ne celý pytlík... klidně svíčkovou, ale běžnou porci a zahušťovanou light smetanou... nevím, prostě normální stravu. Klidně jsem si dala i řízek, když na to přišlo. Opravdu jsem pak jedla myslím celkem běžně a váha se držela.

  superkarma: 0 08.11.2011, 15:40:36
 7. avatar
  [24] Altamora [*]

  Když mi ještě záleželo na tom, kolik vážím, tak jsem držívala krátkodobé diety s příjmem 500 až 600 kcal, tedy 2100 až 2500 J. Šlo to v pohodě. Možná i proto, že mi tenkrát bylo krásných -náct. Mimo diety jsem se snažila držet do 900 kcal. Hubená jsem rozhodně nebyla. Bohužel. Tenkrát zrovna byla na vrcholu Twiggy a já se jí ani trochu nepřibližovala se svojí těžkou nadváhou 53 kgSml16

  superkarma: 0 08.11.2011, 15:36:06
 8. avatar
  [23] risina [*]

  mineralka7 — #13 Tak to jsem si oddechla, že kafe je fakt pořád 0 Sml22. A souhlasím s holkama, že 2500 kJ nestačí pomalu ani na bazální metabolismus Sml80.

  superkarma: 0 08.11.2011, 15:24:18
 9. [22] Karo Líná [*]

  mineralka7 — #14 Jde o to, jestli nemyslíš tím "regulerně přežírat", že jsi začala jíst vlastně normálně Sml80 Já to taky zažila, velmi hladovou dietu jsem držela, žaludek se časem smrskl, takže jsem pak už taky nepociťovala moc hlad. Po nějaké delší době jsem si řekla Tak fajn, jsem už hubená a netloustnu, tak si zkusím dávat, co jí všichni okolo. A přestože to byly normální porce a většinou navíc bez příloh, jen se zeleninou, váha se rozletěla nahoru jak šílená. Jenomže mně už se znovu do hladovění nechtělo, dost mě to v běžném životě omezovalo Sml15

  Ale jinak jo, znám ženy, co jedí strašně málo a díky tomu jsou hubené. Jedna je modelka, takže nejezení jí vlastně vydělává peníze, druhá je letuška, která nesmí překročit nějaký limit, aby se vešla mezi sedadla, a třetí se narodila naprosto bez chuti k jídlu. Je jí jedno, jestli jí suchý rohlík nebo čokoládový dort, nemá z ničeho žádný požitek - jí jen proto, aby neumřela hlady, takže až když se žaludek začne hlasitě ozývat, většinou to bývá jednou za den.

  1. na komentář reaguje mineralka7 — #25
  superkarma: 0 08.11.2011, 15:05:25
 10. avatar
  [21] Eva_CZ [*]

  Anai — #19 ten clanek a tento zpusob hubnuti ............ bez komentare.Sml15

  superkarma: 0 08.11.2011, 14:43:22
 11. avatar
  [20] Eva_CZ [*]

  Anai — #19 Sml22 1 Kalorie = 4.2 kJ

  superkarma: 0 08.11.2011, 14:42:51
 12. [19] Anai [*]

  Dámy, možná jsem ty počty kj měla zkontrolovat, ale přiznávám, že matematika není moje doména, zato shodou náhod jsem maturovala z nauky o výživě, jenže tehdy se počítalo všechno pouze na kcal, ty ovládám dobře. Doporučuje se min. 900 kcal krátkodobě a dlouhodoběji asi 1300 kcal, to už je na přežití Sml57 Kj jsou, tuším, asi 4x tolik...

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #20
  2. na komentář reaguje Eva_Fl — #21
  superkarma: 0 08.11.2011, 14:27:51
 13. avatar
  [18] Eva_CZ [*]

  Pod 5000 kJ muze clovek jit pouze pod lekarskym dohledem a se spec. sestavenym jidelnickem. Ta zenska neni normalni! Sml23

  KOLIK jogurtu a musli ma 450 kJ? Pul cajove lzicky, odhaduju....

  1. na komentář reaguje mineralka7 — #26
  superkarma: 0 08.11.2011, 14:12:29
 14. avatar
  [17] SStream [*]

  Já si dám ráno ráda míchaná vajíčka a dobrou klobásku. K obědu vývar a rybu nebo kuře. K večeři když se hodně zadaří tak steak, a když ne, tak to jistí chleba s pomazánkou třeba z uzeného lososa. Všeho stačí opravdu málo, ale musí to být zatraceně dobré Sml16 Víno piju každý den, pravda, pouze suché.

  superkarma: 0 08.11.2011, 12:47:15
 15. avatar
  [16] mineralka7 [*]

  Karo Líná — #15 Co na to říct...někdo se nacpe klobásama a za hodinu má hlad. Ona je to skutečně otázka toho, co člověk jí. A hlad jsem opravdu neměla. V článku jsem psala, že když se zhubne na dobrou váhu a už se pak jen udržuje, v přísunu kJ se přidává, pak už se jí úplně bezproblémově - v diskuzi dole je to také popsané.

  Nikomu tenhle způsob nevnucuji, ale zdá se mi rozumný, právě proto, že není o nějakém chvilkovém hladovění, ale o celkové změně stravovacích návyků. A podle sebe vím, že to skutečně funguje.

  superkarma: 0 08.11.2011, 12:33:53
 16. [15] Karo Líná [*]

  mineralka7 — #14 Takže sis asi zvykla na hlad, to gratuluju, málokdo to dokáže.

  1. na komentář reaguje mineralka7 — #16
  superkarma: 0 08.11.2011, 12:18:11
 17. avatar
  [14] mineralka7 [*]

  Karo Líná — #11 Asi jsi to nečetla pořádně, psala jsem tam, že jsem si váhu pak v pohodě udržela 6 let a vůbec mi to nedělalo žádné problémy. Tělo si opravdu zvyklo a žádný jojo efekt se nekonal.

  Před časem jsem bohužel spadla do psychických problémů, které jsem úplně dobře nezvládla, začala jsem se regulerně přežírat a nabrala jsem, ale můžu si za to sama, není to následek jojefektu.

  1. na komentář reaguje Karo Líná — #15
  2. na komentář reaguje Karo Líná — #22
  superkarma: 0 08.11.2011, 12:01:51
 18. avatar
  [13] mineralka7 [*]

  ToraToraTora — #9 Už jsem to našla, takže na ukázku ve 100 ml:

  Káva bez cukru = 0 kJ

  Bílá káva bez cukru - cca 110 kJ

  Capuccino = cca 1860 kJ

  Bílé suché víno = 220 kJ

  Bílé sladké víno = 320 kJ

  Červené víno = 270-350 kJ

  Pivo světlé 10° = 130 kJ

  Vaječný koňak = 1400 kJ

  1. na komentář reaguje risina — #23
  superkarma: 0 08.11.2011, 11:56:55
 19. [12] Karo Líná [*]

  Jinak pro mě by tyhle kolektivní aktivity vůbec nebyly Sml23 Věřím, že někomu to pomáhá, u mě by to bylo naopak. Dostala bych se tím do ještě většího stresu a ještě víc bych přibrala. Já si to musím řešit sama, v klidu.

  superkarma: 0 08.11.2011, 11:55:32
 20. [11] Karo Líná [*]

  Tak to není divu, že jsi zhubla, při takové hladovce. Je dost s podivem, že se jojo efekt dostavil u tebe tak pozdě, čekala bych ho dřív. Kolik jsi nabrala zpátky?

  1. na komentář reaguje mineralka7 — #14
  superkarma: 0 08.11.2011, 11:54:25
 21. avatar
  [10] mineralka7 [*]

  ToraToraTora — #9 O to přesně šlo - že ho každá druhá ženská pije pěkně oslazené a aspoň s mlíkem... Ono se to nezdá, ale i ta minerálka, pokud není bez příchutě, nějaké ty kJ má - a když máš vypít za den 2-3 litry tekutin, ono to udělá slušné číslo. Pak si musí každý rozmyslet, jestli bude raděj pít sladké kafe nebo se něčeho nají. Přesné hodnoty si už nepamatuju, musela bych někde na netu vyštrachat tabulky, ale právě nad hodnotami pití se všechny ženské v kurzu pozastavovaly nejvíc. Vím že nejhorší to bylo s tvrdým alkoholem, jedna holka se chystala na svatbu a "omývaly ji", jen si představila, že když si dá tři panáky, nebude moct podle tabulek už celý den jíst. Sml30

  superkarma: 0 08.11.2011, 11:44:57
 22. avatar
  [9] ToraToraTora [*]

  mineralka7 — #8 A kolik má teda to kafe kalorií? Já jsem přesvědčená že tak nějak jako Tic tac...tedy pokud není se smetanou nebo cukrem, ale jinak nevím, co je na kávě děsivého?

  1. na komentář reaguje mineralka7 — #10
  2. na komentář reaguje mineralka7 — #13
  superkarma: 0 08.11.2011, 11:38:24
 23. avatar
  [8] mineralka7 [*]

  risina — #2 Holky, je to tak - opravdu 2500 kJ, nekecám! Ono to vypadá šíleně, ale jde o to, jaké potraviny jíte. Když si dáte brokolicovou polívku nebo kuřecí vývar, je to sakra rozdíl. První asi 3 dny jsem měla pocit, že bych chroupala i klávesnici, ale pak to přešlo a neměla jsem vůbec problém to držet. A jak píše  Jitulinka, kolem těch 5000 kJ je to pak v běžném životě, když se váha už jen udržuje.

  Na ukázku:

  Snídaně - bílý jogurt + müsli = cca 450 kJ

  Svačina - 100 g banánu = cca 250 kJ

  Oběd - 2 plátky toustového cheba, rajče, 30 g 20% sýru = cca 800 kJ

  svačina - jogurt ligt = cca 250 kJ

  večeře - přírodní kuřecí plátek, vařené brambory = cca 700 kJ

  celkem: 2450 kJ (jestli dobře počítám)

  Bohužel už nemám jídelníčky z té doby schované, ale opravdu se to dá v pohodě zvládnout. Jen člověk musí přemýšlet, co jí.

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #9
  superkarma: 0 08.11.2011, 11:24:53
 24. avatar
  [7] ToraToraTora [*]

  SStream — #6 Na tu knihu mám zálusk, zní to rozumně. Napíšu Ježíškovi.

  superkarma: 0 08.11.2011, 10:13:54
 25. avatar
  [6] SStream [*]

  Já jsem se zakoukala do ani ne tak hubnoucí metody jako metody na život z knihy Francouzky netloustnou. Necvičím (jelikož je pod úroveň dámy se potit jako zvíře v posilce), nejím zrní ani podobné blafy (protože dáma má být poživačná a má ráda gurmánské skvosty), více chodím a více se soustředím na kvalitu jídla, život v krásném prostředí a dopřávám si více "ženské" péče. Mno. A mám 8 kilo dole Sml16

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #7
  superkarma: 0 08.11.2011, 10:09:19
 26. avatar
  [5] ToraToraTora [*]

  To kafe je divný a 2500Kj také, ale koupila jsem si nedávno nuceně o číslo větší rifle, tak do toho nebudu moc kecatSml54

  superkarma: 0 08.11.2011, 09:56:24
 27. avatar
  [4] Tulinka [*]

  Taky mi příjde 2 000kJ za den hodně málo.Když se nehubne a jen udržuje váha,tak je normál 5 000kJ Sml16

  Tatranka má ve 100g.2330kJ Sml32

  superkarma: 0 08.11.2011, 08:52:01
 28. avatar
  [3] kozicka [*]

  risina — #2 možná když je s cukrem a s mlékemSml80

  superkarma: 0 08.11.2011, 08:36:40
 29. avatar
  [2] risina [*]

  Eva_Fl — #1 Taky mi to je divný, já nevydržím ani 5000!

  A není mi jasný, jak je to s tím kafem - myslela jsem že v něm žádny jouly nejsou?

  1. na komentář reaguje kozicka — #3
  2. na komentář reaguje mineralka7 — #8
  superkarma: 0 08.11.2011, 08:33:32
 30. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  Ta lektorka te nutila byt na 2 500 kJ/den? Jestli jo, je to debil, ne lektorka. Nepletes si to s kaloriemi?

  1. na komentář reaguje risina — #2
  superkarma: 1 08.11.2011, 02:35:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme