Jako poslední příspěvek k dnešnímu tématu jsem se nakonec rozhodla zveřejnit i krátký příspěvek od čtenářky Milušky. Je plný rozhořčení, i když zčásti právem, ostatně, posuďte sami.

Dobrý den redakce,

Já příspěvky moc neposílám, ale k dnešnímu tématu bych přece jen pár slov stručně poznamenala.

Nechci se rouhat, myslím si, že už to napsala i nějaká čtenářka přede mnou,ale kdyby byl Bůh, copak by dopustil to co se tu dnes děje? Matky vraždí své děti,děti vraždí své rodiče, teroristé útočí na nevinné lidi, zlodějům, vrahům a podvodníkům se daří lépe než lidem, kteří žijí podle toho přikázaného desatera.

Nečiň druhým to, co nechceš, aby činili oni tobě. Já nic špatného nečiním, a přesto mě minulý týden už podruhé okradli v nákupním centru a ani ne týden předtím ukradla skupinka nepřizpůsobivých holčičce naší sousedky kolo, na kterém se projížděla v parku, prostě jim ho musela dát, jinak by ji prý zmlátili. Myslíte, že by ji v tu chvíli pomohly modlitby? Člověk musí spoléhat jen a jen na sebe, na nikoho jiného. A jestli něco existuje, tak už by to mělo dávno přijít a udělat tady na zemi pořádek.

Miluška z Tábora

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

___________

Já vím, není to lehké, ale přece jen bych to neviděla tak skepticky. Děkuji, že jste poslala příspěvek a přeji hezký, pokud možno veselý den.

Saša

Téma dnešního dne 12. září 2011: Prosím, pomoz mi!

Když je vám úzko, když řešíte nenadálou životní situaci, se kterou si nevíte rady, stane se vám, že se „v duchu“ obracíte o pomoc? A ke komu?

Pane Bože, pomoz mi, nebo pane Bože, co mám dělat? Věty, které vyřkneme, ať už jsme věřící, nebo nejsme. Naše babičky by řekly, bereme jména božího nadarmo, ale my si to ani neuvědomujeme, vychází to z nás tak nějak samo, podvědomě.

Nebudu tentokrát formulovat žádné otázky, nebudu je seřazovat do bodů. Zda jste věřící, či nikoliv, zda se v těžkých chvílích upínáte k někomu, či k něčemu, zda to vůbec děláte, a nebo by vás to ani nenapadlo, to vše se dá shrnout do jedné otázky.

Doufám ale, že vaše příspěvky budou delší než tato jedna věta.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

A nebojte se otevřenosti a upřímnosti, nejste v tom samy. Každá někdy potřebuje kromě doktorů a psychologů věřit i něčemu, co je nad námi, ať už to nazveme nadějí, nebo zázrakem.

  • Pro život v pohodě – jednu z vás odměním dárkovým balíčkem – Pro život v pohodě. Uvnitř se skrývá nejen káva a hrníček, ale ode mě navíc také jedno malé „překvapení“. :)

darekja

Reklama