Domácnost

Čtenářka Miluše: Jak jsme si půjčili auto z půjčovny

Děkujeme za další příspěvek na dnešní téma, který nám poslala čtenářka Miluše. Už jste si někdy půjčili auto z půjčovny? Tak si přečtěte, jaké to může mít nástrahy.

Nestává se, že bych psala na denní témata, ale zrovna tohle mi přišlo velmi aktuální.

Měli jsme auto dlouhodobě v servisu a tak jsme si řekli, že pro jednou zkusíme půjčovnu. Výběr autopůjčoven je dnes široký, ale ceny jsou poměrně vysoké, takže jsme si vybrali tu nejlevnější.

Majitel půjčovny byl velmi ochotný a vstřícný. Půjčili jsme si to neobyčejnější auto, co tam měli a těšili se, že si po dlouhé době vyrazíme někam na výlet. Pochopitelně, že jsme s sebou vzali i našeho pejska. Nemohli jsme ho přece nechat doma, rád cestuje a je zvyklý s námi jezdit.

Koneckonců, majitel nám žádné podmínky ani omezení, co a koho můžeme převážet, nesdělil. Na zadní sedačku jsme pro jistotu dali deku, aby ji neumazal a vyrazili. Výlet se zdařil, bylo hezké počasí, auto šlapalo a my si libovali, že to jednou za čas není tak špatné, ani finančně náročné. Jenomže

Když jsme auto vraceli, měli jsme dojem, že je vše v pořádku. Bylo čisté, nepoškozené a s plnou nádrží.

Majitel otevřel auto a začal ho zkoumat, jako bychom v něm měli bůhvíco provádět. „Vy jste v autě vezli psa“, obořil se na nás. „Ano, ale nikdo nám nesdělil, že pes do auta nesmí. A dali jsme na sedačku deku“. „Jenomže tady na koberečku jsem našel psí chlupy. Měli jste to vyluxovat!“ Pán byl evidentně rozčílen.

A tak nám k půjčovnému přihodil ještě“luxovné“ . Skoro to vypadalo, jako záměr něco si přivydělat, ale nic jsme neřekli a „škodu“na čistotě auta bez řečí zaplatili.

Takže jen tak pro vaši informaci. Kdybyste si náhodou chtěli půjčit auto z půjčovny, zjistěte si raději předem všechny podmínky, ať nejste překvapené.

Vaše čtenářka Miluše

No vida, tak to si budeme určitě pamatovat. Psi a jiné zvířectvo převážetei se zapovězuje!

Máte také nějakou příhodu s půjčováním cizí věci? Půjčila jste vy někdy něco a vrátilo se vám to nějak pošramocené, nebo dokonce vůbec? Půjčila jste si někdy v půjčovně třeba šaty? Svatební, nebo společenské?Jaké máte zkušenosti? Co byste si nikdy nepůjčila?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

   
24.05.2011 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [3] Izzy [*]

  Z půjčovny jsem si půjčovala mikrobus. Byl to úžasně strávený den s kamarády. Půjčovna minibusů Praha nám tento výlet pomohla uskutečnit.

  superkarma: 0 23.04.2015, 14:36:31
 2. [2] martinaka [*]

  Do auta by som si dala autokoberce, ktoré vám pomôžu potom auto vyčistiť.

  superkarma: 0 29.05.2011, 18:46:01
 3. avatar
  [1] delfi.na [*]

  Měl být rád, že vůbec dostal auto v pořádku zpět, co kdyby (nedej bože) jste bourali. To fakt miluji pro pár psích chlupů takový rambajz

  superkarma: 0 24.05.2011, 14:01:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme