O pár barvitých opileckých historek se s námi ve svém příspěvku podělila čtenářka s nickem mia.m. Tak moralizování stranou a hezky si počtěte.

Přestože se všude snažím prezentovat jako skoroabstinent a žádný ochlasta, vůně a sytá barva piva jsou stejně lákavé jako více či méně kvalitní víno z různých zdrojů a pubertou jsem nakonec musela projít jako všichni bez výjimky, takže pár barvitých opileckých historek mám. K alkoholu mám velice zvláštní vztah, jelikož všechny ty ohnivé vody si na mě zasedly a při jejich nepředvídatelnosti nikdy nevím, jak na mě to či ono bude působit. Obvykle se řídím zásadou, že buďto tři malé desítky nebo dvě velké dvanáctky jsou stopstav, kdy by bylo překročení pravidla kritické. Věc se má totiž tak, že už po jednom pivu mám ráda i členy vlády, mám nutkání si povídat i s protivnou servírkou a lezou ze mě pravdy a informace, které by se na veřejnost ani nemusely dostat. Zkrátka houby vydržím. Být špionem, za velezradu bych byla zahlušená hned druhý týden, neboť protistraně by stačilo mě pozvat na pivko nebo vínečko a zbytek by se odvíjel podle následujícího scénáře: „Víte, jako ono je to státní tajemství, takže bych to neměla říkat... no ale když to nikomu neřeknete, tak se teda podržte, jo, si představte že...“

Chtěla bych napsat, že při vzpomínce na poslední fakt fest opilecký zážitek se mi pokaždé povážlivě zhoupne žaludek, ale byla by to mystifikace, jelikož na onen osudný večer a noc si ani zbla nevzpomínám. Kouzlo celého okamžiku je umocněno tím, že do stavu (ne)blažené nevědomosti mě tehdá před rokem dostaly pouhé tři panáky vodky, ke všemu bohatě zapité džusem a na královsky nažraný žaludek. Místo činu: Havířovská nádražní hala a posléze profláklá ulice Stodolní. Kamarádka oslavovala řidičák a má druhá kamarádka a já jsme s oslavami nemohly zůstat pozadu, slovo dalo slovo a my se ve svých osmnácti letech poprvé chystaly na Stodolní a růžovými barvičkami jsme si malovaly, jak si to tam užijem. A taky že jo. Už ve vlaku jsem odmítla čtvrtý lok vodky, pro sichr, protože se mých nohou už zmocnili mravenci a náhle jsem měla hlavu plnou nápadů, což jsou v mém případě varovné signály. Poslední, co si pamatuju, je jakási orientační mapa Stodolní, po které jsem - dle slov svých přítelkyň - sjela jak slimák po kapotě a byl konec. Doslova. Neprobraly mě ani silné ťafky po ciferníku, natož nějaké oživování vodou a když jsem se po půlhodině milostivě uráčila otevřít oči, nebyla se mnou rozumná řeč. Holky jsem si údajně pletla se spolužáky ze základky, v kuse zvracela a nebyla schopná chodit. Nakonec se v nějakém parku kámoškám rozhodli pomoct nějací feťáci, kteří byli tak laskavi a obětovali pár korun za hot dog a čaj a snažili se mě donutit něco pozřít, marně. Dotáhli mě do nějaké herny, ze které nás chtěli vyhodit, protože nechtěli věřit, že jsem plnoletá (vypadám na třináct) a nechtěli mít průser, ale pak se o mě nějaká servírka postarala. I na taxikáře jsme zřejmě měli štígro, protože nechtěl nic za poblitý taxík. Doteď se mi neosvěžila paměť a nemám šajn, jak to celé probíhalo ani jak jsem se dostala domů a ani si nejsem jistá, jestli je to dobře nebo špatně, protože co mi holky vyprávěly, tak to i s tím vyhozením ze dvou barů muselo být celkem kongo. Kupodivu mi ani druhý den nebylo zle.

V dalším případě mi bylo asi šestnáct a zapíjely jsme se dvěma spolužačkami v parku pololetní vysvědčení. Protože doteď mi bez občanky neprodají nic silnějšího než sunar, uplatnily jsme svůj šarm na nějakého maníka, který nám bez keců koupil krabici čůča a hody mohly začít. Z jedné krabice jsem se tenkrát naťulala nejvíc já, protože na mou muší čtyřicetikilovou a metr a půl vysokou konstrukci bylo toho červeného trochu přespříliš. Ve výtahu jsem pak duchaplně konverzovala se sousedem o partnerských problémech mé spolužačky a doma hodila takovou šavli, že by se tři mušketýři šli hanbou zahrabat.

Co se týče kocoviny, tak když mám slabší chvilky, i ze dvou piv mi bývá zle další dva dny. Ale asi před dvěma lety jsem objevila Ameriku - před spaním vypít půl litru až litr vody s trochou citronu, polknout lžičku oleje a snít kousek pečiva. Fakt to pomáhá, ale já zas moc nepiju, většinou skončím u dvou piv nebo vín.

Taky zabírá zelený čaj s hřebíčkem, dokonce i na slabší bolesti hlavy, které nemusí mít na svědomí jen kocovina:)

Přeji hezký den a čistou hlavu, milí abstinenti, konzumenti či alpy:)

Čtenářka mia.m

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

________________

Díky moc za veselé historky a zejména pak za recepty na kocovinu. :) Vyzkoušíme, uvidíme.

Jinak na vyhlášené Stodolní jsem ještě nikdy nebyla, už se tam chystám roky, ale radši to ještě zvážím.

Pěkný den se sklenkou i bez

Saša

Téma dnešního dne 5. září 2011 zní: Opilecké historky

Dejte nám nahlédnout i do svého soukromí. Nestyďte se za své prohřešky mládí, a nebo prohřešky zcela nedávné. Vždyť jsme jen lidi.

  • Napište nám, při jaké příležitosti jste se naposledy opily
  • Napijete se spíš ze vzteku, nebo pro radost?
  • Při splínu, nebo při přátelském setkání?
  • Máte radši pivo, víno nebo tvrdý alkohol?
  • Jak snášíte kocovinu?
  • Jste abstinentka?
  • Pokud ano, proč?
  • A pokud ne, kde si nejčastěji něco dáte?
  • Doma? Ve společnosti? S kamarádkou?
  • Věříte, že ve víně je pravda?

Při sklence vína nebo půllitru piva pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz.

Jednu z vás odměním „špiritusem“, který si objednávali i samotní Světáci... Takže - CAMPARI, bitte?

campari

Na zdraví!

 

Reklama