Přečtěte si další příspěvek od milovnice podzimu, s nickem malinke-kote. Opět moc krásně napsané a přiložila i fotografii.

Přeji všem krásný první podzimní den.

Podzim je hodně rozšířené téma a ne všichni ho mají rádi. Já patřím mezi ty, co podzim rádi mají. Je to jedno ze čtyř ročních období, které mi přirostlo k srdci. Je pravda, že mám ráda úplně všechny čtyři roční období. Každé to období má něco do sebe. Na podzim se také sklízí většina úrody, takže bude práce na zahradě až až. Ale to mi vůbec nevadí. Mám to ráda. Opadavé listnaté stromy ztrácejí listí a to je na tom podzimu to nejkrásnější. Hlavně to listí má krásnou oranžovou barvu. Mám ráda když můžu na zahradě aspoň trochu pracovat a listí schrabávat. I když je pravda, že na zahradě je práce v každém ročním období.

Sice se dny krátí, ochlazuje se a více prší, ale to mi vůbec nevadí. Když si to tak vemu, tak vlastně prší celý rok pořád. Takové počasí si nevybereme. Jak na jaře, tak i v létě hodně prší. Tak proč by nemohlo také sprchnout i na podzim. V posledních dnech už pršelo dost, tak věřím, že již teď delší dobu snad nezaprší. Když prší tak se nedá dělat skoro nic, ale aspoň se můžeme zavřít doma, pustit si nějaký film a u toho si dát nějaké to občerstvení. Na podzim aspoň stihnu pár filmů navíc shlédnout.

Proč bych také neměla podzim ráda, když jsem se na podzim narodila a nejen já, ale spousty dalších příbuzných. Sice jsem narozena už na pokraji zimy, ale pořád to beru jako podzim, protože i listopad do podzimu patří. Podzim často vytváří v přírodě úchvatné barevné scenérie, které se mi opravdu líbí. Barevnost přírody je nádherná. Na podzim jsou krásné procházky přírodou. Když se dá ještě být na zahradě tak se zajdeme projít do krásného lesa, kde vememe sebou našeho pejska, který přírodu také miluje. V lese, to je pro něj to nejlepší. Může se krásně proběhnout. On miluje prcházky tak jako já.

Vlastně pro děti je podzim také krásný, když můžou pouštět draky, vytvořit si draka se svými rodiči. Když si vzpomenu na svoje dětství, tak jsem také ráda chodila k nám na kopec a tam pouštěla draka. Pro ty děti je to opravdová zábava. Podzim mi dává dobrou náladu do života a určitě se na podzim těším. Je to asi to nejkrásnější období, které může být a k tomu patří samozdřejmě i jaro. V létě je moc velké vedro, i když je pravda, že letos toho vedra moc nebylo. V zimě je zase krása vidět všude ten bílí sníh. Minulý rok ho bylo dost a to se mi líbilo. Tak doufám, že i letos ho bude dost.

Přidávám fotku, krásného podzimu, tak jak mě se to líbí. Sice nemám po ruce svojí vlastní fotku, ale doufám že to vadit nebude.

malinke-kote 

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

podzimekk

_______________

Určitě to nevadí, ta fotografie je nádherná! Moc děkuji, že jste ji pro nás objevila a poslala, děkuji také za krásný příspěvek a přeji krásný podzim.

Saša

Téma prvního podzimního dne 23. září: Máte ráda podzim?

  • Proč máte ráda podzim?
  • A nebo naopak, proč ho ráda nemáte?
  • Narodil se vám také někdo blízký na podzim?
  • Máte ráda „brouzdání“ v padaném listí?
  • Zažila jste někdy pouštění draků?
  • Co se vám při vyslovení slova „podzim“ vybaví jako první?
  • Špatná nálada nebo radost?
  • A těšíte se vůbec na podzim?

Dnes nastal!

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz a můžete přiložit i nějakou pěknou, barevnou, podzimní fotografii.

Na vaše příspěvky se moc těším, a abyste na té procházce nenastydly, nabízím vám i hezký dárek.

Sadu šesti hrníčků a pár voňavých čajíčků do nich. Vodu už si musíte obstarat sami. :)

hrnkyyy

Reklama