Bulvár

Čtenářka malinke-kote: Patřím mezi ty, co podzim rádi mají

Přečtěte si další příspěvek od milovnice podzimu, s nickem malinke-kote. Opět moc krásně napsané a přiložila i fotografii.

Přeji všem krásný první podzimní den.

Podzim je hodně rozšířené téma a ne všichni ho mají rádi. Já patřím mezi ty, co podzim rádi mají. Je to jedno ze čtyř ročních období, které mi přirostlo k srdci. Je pravda, že mám ráda úplně všechny čtyři roční období. Každé to období má něco do sebe. Na podzim se také sklízí většina úrody, takže bude práce na zahradě až až. Ale to mi vůbec nevadí. Mám to ráda. Opadavé listnaté stromy ztrácejí listí a to je na tom podzimu to nejkrásnější. Hlavně to listí má krásnou oranžovou barvu. Mám ráda když můžu na zahradě aspoň trochu pracovat a listí schrabávat. I když je pravda, že na zahradě je práce v každém ročním období.

Sice se dny krátí, ochlazuje se a více prší, ale to mi vůbec nevadí. Když si to tak vemu, tak vlastně prší celý rok pořád. Takové počasí si nevybereme. Jak na jaře, tak i v létě hodně prší. Tak proč by nemohlo také sprchnout i na podzim. V posledních dnech už pršelo dost, tak věřím, že již teď delší dobu snad nezaprší. Když prší tak se nedá dělat skoro nic, ale aspoň se můžeme zavřít doma, pustit si nějaký film a u toho si dát nějaké to občerstvení. Na podzim aspoň stihnu pár filmů navíc shlédnout.

Proč bych také neměla podzim ráda, když jsem se na podzim narodila a nejen já, ale spousty dalších příbuzných. Sice jsem narozena už na pokraji zimy, ale pořád to beru jako podzim, protože i listopad do podzimu patří. Podzim často vytváří v přírodě úchvatné barevné scenérie, které se mi opravdu líbí. Barevnost přírody je nádherná. Na podzim jsou krásné procházky přírodou. Když se dá ještě být na zahradě tak se zajdeme projít do krásného lesa, kde vememe sebou našeho pejska, který přírodu také miluje. V lese, to je pro něj to nejlepší. Může se krásně proběhnout. On miluje prcházky tak jako já.

Vlastně pro děti je podzim také krásný, když můžou pouštět draky, vytvořit si draka se svými rodiči. Když si vzpomenu na svoje dětství, tak jsem také ráda chodila k nám na kopec a tam pouštěla draka. Pro ty děti je to opravdová zábava. Podzim mi dává dobrou náladu do života a určitě se na podzim těším. Je to asi to nejkrásnější období, které může být a k tomu patří samozdřejmě i jaro. V létě je moc velké vedro, i když je pravda, že letos toho vedra moc nebylo. V zimě je zase krása vidět všude ten bílí sníh. Minulý rok ho bylo dost a to se mi líbilo. Tak doufám, že i letos ho bude dost.

Přidávám fotku, krásného podzimu, tak jak mě se to líbí. Sice nemám po ruce svojí vlastní fotku, ale doufám že to vadit nebude.

malinke-kote 

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

podzimekk

_______________

Určitě to nevadí, ta fotografie je nádherná! Moc děkuji, že jste ji pro nás objevila a poslala, děkuji také za krásný příspěvek a přeji krásný podzim.

Saša

Téma prvního podzimního dne 23. září: Máte ráda podzim?

 • Proč máte ráda podzim?
 • A nebo naopak, proč ho ráda nemáte?
 • Narodil se vám také někdo blízký na podzim?
 • Máte ráda „brouzdání“ v padaném listí?
 • Zažila jste někdy pouštění draků?
 • Co se vám při vyslovení slova „podzim“ vybaví jako první?
 • Špatná nálada nebo radost?
 • A těšíte se vůbec na podzim?

Dnes nastal!

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz a můžete přiložit i nějakou pěknou, barevnou, podzimní fotografii.

Na vaše příspěvky se moc těším, a abyste na té procházce nenastydly, nabízím vám i hezký dárek.

Sadu šesti hrníčků a pár voňavých čajíčků do nich. Vodu už si musíte obstarat sami. :)

hrnkyyy

   
23.09.2011 - Příběhy - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [25] špíta [*]

  malinke-kote — #11 No pochybuji že by jsi za celou školní docházku sloh neměla. Za tu známku se profesorům ani nedivím. A že sloh nepotřebuješ? To je ale velmi hloupý argument. Právě když se např. zde chceš projevit se svým názorem, styl a sloh tě prezentují na veřejnosti a mnohé napoví.

  superkarma: 0 04.10.2011, 14:33:15
 2. avatar
  [24] moula [*]

  Opravdu bych chtela videt takovou skolu, kde produkuji absolventy, kteri v Ceske republice NEMUSI umet cesky a zvladaji marketing, psychologii a management, kdyz nedokazou napsat ani odstavec bezneho textu, komunikovat srozumitelne ani ustne, natoz pisemne a vyjadruji se jak hovadka. To ten kapitalizmus vybudujeme natosup a cely svet nam bude zavidetSml59. Kotatko, je nam vsem jasne, ze veris, ze cestinu nepotrebujes a do nejakych pravidel pravopisu a vetne skladby ti nic neni. Pokud se tak jako ty vyjadruji tvoji rodice, je to jasne. Ale pokud mas v umyslu prezit v zamestnani a bude se po tobe chtit vic nez vedet kam patri kybl a hadr a odskrtnout, zes zametla vsechny chodby a vysypala vsechny kose, doporucila bych zmenit nazor. Cestinu budes potrebovat az do smrti a kdyz vidim, jak ji mrvis, ani nechci videt/slyset ten cizi jazyk, kterym se tu ohanis. To musi byt taky masakr na Ntou.

  superkarma: 2 25.09.2011, 21:12:27
 3. avatar
  [23] kebulkaevulka [*]

  Knopper — #22 Tak si dej,ještě jeden litr,pak ti bude jedno,úplně všechnoSml52Sml52Sml52Sml52Sml52Sml52Sml52

  superkarma: 0 25.09.2011, 21:12:16
 4. avatar
  [22] Knopper [*]

  ifulinkaa — #17 uz mam v sobe pul litru burcaku a nepomahaSml24 Stale je to stejne hrozneSml54

  1. na komentář reaguje kebulkaevulka — #23
  superkarma: 1 25.09.2011, 20:39:26
 5. avatar
  [21] kobližka [*]

  Víte co?Necháme to malinké-kotě být.S ní je řeč jako rozprávka.Vůbec nechápe,nebo nechce pochopit,co jí říkáme.Panebože - studentka a takový písemný projev!Sml31Sml31Sml31.Ale češtinu nebude potřebovat....no,asi ne,když je to tatar.Já teda nemám žádnou vysokou školu a už je to pořádná řádka let,co jsem opustila školná lavice,ale pořád si myslím,že umět česky je pro Čecha ne-li povinnost,tak alespoň slušnost!

  superkarma: 0 25.09.2011, 19:41:39
 6. avatar
  [20] kebulkaevulka [*]

  ifulinkaa — #17 Kdybych věděla do čeho jdu,tak si dám toho burčáku litr,možná potom ,bych pochopila,co tím básník chtěl vlastně říctSml30

  superkarma: 0 25.09.2011, 19:41:12
 7. avatar
  [19] Alka1 [*]

  malinke-kote — #14 Češtinu nepotřebuješ? To je vtip? Sml52 

  Až budeš někam psát svůj životopis a na personálním uvidí pravopisné chyby, tak je velice pravděpodobné, že skončí hned v koši. Sml24

  No hlavně, že budeš ovládat cizý jazyk...Sml57

  superkarma: 1 25.09.2011, 18:59:31
 8. avatar
  [18] ifulinkaa [*]

  kebulkaevulka — #15 kebule, klídek, Míla, až se nauč všechna písmenka, to zvládne lépe, než kotě... s radostí na ni budeme vzpomínat, až vystuduje, najde si práci a nebude mít potřebu se vyjadřovat napodobeninou češtiny! snad umí cizí jazyky lépe, než ten rodný

  superkarma: 0 25.09.2011, 18:23:01
 9. avatar
  [17] ifulinkaa [*]

  ty jo, měla jsem před čtením vypít hodně burčáku, abych to přežila ve zdraví, zmatek nad zmatek tento článek.

  ale já vím, kotě samozDřejmě spěchala...

  1. na komentář reaguje kebulkaevulka — #20
  2. na komentář reaguje Knopper — #22
  superkarma: 1 25.09.2011, 18:07:56
 10. avatar
  [16] kebulkaevulka [*]

  malinke-kote — #14 K tomu co jsi napsala,nemám slovSml23

  superkarma: 0 25.09.2011, 15:45:28
 11. avatar
  [15] kebulkaevulka [*]

  malinke-kote — #11 Ty jsi táááák hloupoučkáSml79Je vidět,že jsi ještě dítě,možná jednou pochopíš,že klást si vyšší cíle,není zas až tak špatná věc.Jo a tvoje články fakt psát nebuduSml23Bych se musela hanbou propadnou.Být ty moje dcera,tak za ty tvoje kecy,bys dostala pořádně na prdel.Sml32Ještě že to tvoje maminka nečte.

  1. na komentář reaguje ifulinkaa — #18
  superkarma: 0 25.09.2011, 15:44:26
 12. avatar
  [14] malinke-kote [*]

  moula — #10 je mi jedno co si myslíš .. moje čeština může být v šem víš kde .. nechci být sprostá. A nevím jak můžeš vědět, že jsem zrovna čech či nejsem. Znám hodně cizinců co se učilo česky a umí jak mluvit tak psát hůř než já. Češtinu jsem na škole neměla už 8 let tak proč bych se jí měla učit nadále když jí momentálně nepotřebuji, nechápu. MLuvit a psát je velký rozdíl. Tam nemusím přemýšlet zda se tam píše I nebo Y a zda je to slohově vše OK. Moje škola je zaměřena hlavně na MARKETING a MANAGEMENT, ÚČETNICTVÍ, EKONOMIKA, PSYCHILOGIE a CÍZÍ JAZYK, ze kterých budu dělat absolutorium. Je jasné že budu muset psát absolventskou práci. Ale natu si dám záležet a ne tady nějaké články na které mám cca 10 minut než příjde pošta v práci a můžu pracovat.

  1. na komentář reaguje kebulkaevulka — #16
  2. na komentář reaguje Alka1 — #19
  superkarma: 0 25.09.2011, 11:52:08
 13. avatar
  [13] malinke-kote [*]

  kobližka — #9 to twoje  žádný co jsi si všimla, byl jenom překlep tak si piskuj na někoho jiného .. nejlépe na svoje děti. Když nemáš ráda, že člověk neumí psát česky ... tím myslím slohově, psané I nebo Y tak tím otravuj svoje děti a ne moje ... nato mám já svoje rodiče, kterým jim může být už do toho jedno. Nejsem dítě už .. člověk když to 8 let nepoužívá, tak asi vyjde ze cviku a nemám důvod se pořád učit češtinu když na škole vůbec ani češtinu nemáme ... tam jsou pro mě důležitější předměty.

  superkarma: 0 25.09.2011, 11:48:01
 14. avatar
  [12] malinke-kote [*]

  kebulkaevulka — #8 to jsi asi jediná kdo ten text nepochopil ... nikdo si na to nestěžoval a vše je pochopitelné ... a nic páté přes deváté není ...

  superkarma: 0 25.09.2011, 11:45:36
 15. avatar
  [11] malinke-kote [*]

  kebulkaevulka — #7 nikdo tě nenutí moje články psát ... a já si je budu psát kdy a jak chci ... a co že neumím psát sloh? sloh nás nikdy neučili i když je u maturity povinný. Také mi ten sloh vyšel za 4 a je mi to jedno .. já sloh potřebovat nebudu tak proč ho umět ....

  1. na komentář reaguje kebulkaevulka — #15
  2. na komentář reaguje špíta — #25
  superkarma: 0 25.09.2011, 11:44:52
 16. avatar
  [10] moula [*]

  Nejak si nejsem jista o co se tu jedna a mozna radeji vedet nechci. Ze zvedavosti jsem si vyhledala nekolik starsich textu od kotatka a mam z nich pocit, ze holcina je tak z 5. tridy. Uz mnoho let ucim cizince cestinu, ale kdyby nejaky muj student napsal po dvou letech vyuky clanek/slohove cviceni jako zdejsi kotatko, sla bych si snad hodit masli nebo prinejmensim opustila profesi s pocitem, ze jsem absolutne neschopna uca. Jak je vubec mozne, ze vzdelana, dospela osoba, jejimz materskym jazykem JE cestina, se vyjadruje takhle priserne??? Pro ty hrubky nevidim omluvu a slohove bych to priradila tak nejvys do 5. tridy...zvlastni skoly. Kotatko zlate, promin, ale to se fakt neda cist. Doufam, ze tve vzdelani spada pod nejaky technicky obor bez potreby psaneho projevu nebo skoncis nekde, kde po tobe nebudou NIKDY chtit NIC pisemne.

  1. na komentář reaguje malinke-kote — #14
  superkarma: 3 25.09.2011, 04:31:09
 17. avatar
  [9] kobližka [*]

  malinke-kote — #4 Škoda,že tě tam,kde "pracuješ" na tu praxi vzali,když sama píšeš,že tam není co dělat,cituji:"většinou ho posílám kolem osmé až deváté hodiny ranní....to v práci není zatím vůbec žádný práce".Vždyť ty holka píšeš jako Maďar....promiň.Taky nemám ráda,když se przní čeština a tobě to jde celkem dobře.Kde jsi studovala?

  [7] Sml52

  1. na komentář reaguje malinke-kote — #13
  superkarma: 1 24.09.2011, 22:52:06
 18. avatar
  [8] kebulkaevulka [*]

  malinke-kote — #3 Ten text,jsem nepochopila,páté přes deváté,tak ti holka nevím,co je v tom textu napsané .A o to vlastně jde,vidSml79

  1. na komentář reaguje malinke-kote — #12
  superkarma: 1 24.09.2011, 20:44:32
 19. avatar
  [7] kebulkaevulka [*]

  Nezlob se,ale články od tebe už odmítám číst,zteky jsem si okousala nehty,co vás v té škole učí?Ten sloh je neuvěřitelně příšernej,o hrubky mi nejde,ale ten sloh.Být tebou,vyseru se na psaníSml31Sml68Tohle by napsal lépe i učen,zvláštního učiliště,jdu blejt.

  1. na komentář reaguje malinke-kote — #11
  superkarma: 2 24.09.2011, 20:42:01
 20. avatar
  [6] malinke-kote [*]

  átéčko — #5 tak to si cením, že v minulém článku jsi našla jenom dvě chyby. Je pravda, že v minulém článku byl čas si to po sobě 2x přečíst, ale na včerejší článek bohužel čas nebyl. Když se tu zveřejnil po pár hodinách, tak jsem si ho znovu přečetla a chyby našla. Asi budu příště články psát jen v době kdy budu mít čas si to ještě po sobě několikrát přečíst, aby jsi u mě nemusela chyby už hledat. Ale je pravda že jsem si ani po druhém čtení nevšimla slovo "schrabat" a s tím bílým sněhem ... nevím jestli má být na konci Y nebo I takže to je chyba u mě a ne u překlepu. Teď už to vím a díky za info. Snad si to zapamatuji že tam se píše Y.

  superkarma: 0 24.09.2011, 11:28:14
 21. avatar
  [5] átéčko [*]

  malinke-kote — #3 V minulé článku byly jen dvě chyby.

  Vždycky si to prosím tě po sobě přečti, nejde o překlepy. "Schrabala"...ty chrabeš, nebo hrabeš listí?

  "Bílí sníh" to by bylo, jako že ho někdo natírá na bílo

  Sníh bývá většinou bílý( někdy našedlý, jindy nažloutlý)

  Já vím, že to myslíš dobře, myšlenku to má, ale píšeš, že studuješ, a to bys česky už měla umět.

  .

  1. na komentář reaguje malinke-kote — #6
  superkarma: 2 24.09.2011, 11:13:14
 22. avatar
  [4] malinke-kote [*]

  kobližka — #2 nevím proč by mě měl u toho chytit šéf ... já žádného dá se říct ani nemám .. na co .. jsem tam jenom na praxi takže mi nemůžou udělat nic .. v práci mám dost času brouzdat po netu tam kam mě to pustí. Když není práce tak si najdu čas sepsat nějaký článek a většinou ho posílám kolem osmé až deváté hodiny ranní ... to v práci není zatím vůbec žádný práce ...

  1. na komentář reaguje kobližka — #9
  superkarma: 0 24.09.2011, 09:12:25
 23. avatar
  [3] malinke-kote [*]

  átéčko — #1 a co že neumím česky? já se zato nestydím ... nejde o to jestli tam jsou hrubky ale jde o to co v tom textu je psané, to je důležité. Už  jsem si říkala že mně nikdo nekritizuje, docela mi to chybělo .. v minulém článku mi nepřišel ani jeden komentář :-D

  1. na komentář reaguje átéčko — #5
  2. na komentář reaguje kebulkaevulka — #8
  superkarma: 0 24.09.2011, 09:11:21
 24. avatar
  [2] kobližka [*]

  átéčko — #1 Prosím tě,co chceš?Spěchala,psala to v práci.....štěstí,že jí při tom nechytil šéf....Sml31Sml31Sml31

  1. na komentář reaguje malinke-kote — #4
  superkarma: 0 23.09.2011, 22:24:10
 25. avatar
  [1] átéčko [*]

  neumí čéski, neumí čéskiSml57

  1. na komentář reaguje kobližka — #2
  2. na komentář reaguje malinke-kote — #3
  superkarma: 0 23.09.2011, 22:16:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme