A jako důkaz vám posílá svou fotografii k příspěvku na dnešní téma. Takže se můžete těšit na to, jak malinke-kote vypadá a zároveň posoudit, jak jí sluší její brýle.

Přeji všem krásný pěkný den. Dnes je pro mě vhodné téma. Brýle jsou součástí mé osobnosti, bez nich už to nejde.

Už asi od první třídy základní školy nosím bohužel dioptrické brýle. Na základní škole to bylo pro mě trauma. Pamatuji si svoje úplně první brýle s velkými obroučky. Vůbec se mi nelíbily, ale našim asi vyhovovaly. Styděla jsem se za ně. Další moje dioptrické brýle už byly o něco lepší, dokonce si pamatuji, jak ze strany na nich byl Myšák Mickey.

Postupem času naši chtěli, abychom měli se sestrou zatmavovací skla, že je to pro nás lepší. Mě to bohužel nevyhovovalo a připadala jsem si trapně, přeci jen jsem měla znovu velké obroučky. Dříve se to asi nosilo, bohužel v takových brýlích jsem si připadala trapně. Původně jsem nosila brýle jenom na čtení, televizi či počítač a hlavně celý den ve škole. Postupem času když jsem šla na prohlídku k očnímu, tak mi dokonce vynadala, že je mám nosit pořád a ne jenom na čtení. Potom ať si člověk vybere, jak je má tedy nosit, když vám jednou řeknou tak, a podruhé zase jinak.

Dokonce mám některé svoje dioptrické brýle schované v šuplíku. Asi ne všechny, ale většina tam jsou, ani nevím proč. Mám zrovna doma s tím Myšákem, ale bohužel nemám, jak vám je vyfotit. Vím, že už se dioptrických brýlí nezbavím, a ani mi to nevadí. Vyhovují mi a bez nich už bych asi nikam nešla.  Nosím je neustále a bez nich by mi to asi ani neslušelo. Každý to u nás říká. Na operaci bych nikdy nešla, i kdybych nato měla. Teď už si naštěstí mohu brýle vybírat sama a tak mám ty, co jsou pro mě pohodlné a vyhovují mi.

Brýle si většinou kupuji tak jednou za dva roky a je mi jedno kolik stojí, hlavně že se budou líbit mně a mému okolí. Dokonce jsem zjistila, že mám velký problém, protože zaostřuji stále jenom na jedno oko. Proto pomalu každý rok musím měnit dioptrie. Je tedy pravda, že se mi to zatím zastavilo, tak to snad už bude dobré. Na levé oko jsem bez brýlí takřka slepá. Když si ale porovnám svého bratránka, který má 9 dioptrií, tak jsem na tom se 4 dioptriemi dobře.

Zasílám fotografii, na které jsem já osobně. Je to sice trošku starší fotka, v práci jsem bohužel jinou nenašla, ale alespoň můžete posoudit, zda mi opravdu sluší, či si to myslím jenom já. Zde aspoň zjistíte, že jsem skutečná osoba a ne vymyšlená, tak jak si někteří stále myslí.

kote

Přeji zbytek pěkného dne

Malinke-kote

Jste sympatické děvče a tyhle brýle vám sluší. I když podle mého názoru byste si mohla dovolit klidně něco extravagantnějšího.

Co vy na to, milé ženy-in? Jak se vám líbí čtenářka malinke-kote? Představovaly jste si ji jinak? Zklamala vás, nebo mile překvapila?

A teď vy: pošlete nám také svoji fotku v brýlích, nebo se bojíte kritiky? Nosíte brýle na čtení, nebo na dálku? Jste s nimi smířená, nebo vám překáží a chtěla byste se jich jednou provždy zbavit?

Napište nám, ještě je čas. Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama