Další příspěvek poslala čtenářka s nickem malinke-kote. Jak je patrno z názvu, její přítel je pro ni vším a také vše udělá. Vlastně dělají domácí práce tak nějak spolu, vzájemně. Je však jedna činnost, ke které ji přítel vůbec nepustí.

Přeji všem krásný sluneční den, dneska to vypadá, že bude opravdu nádherně i když pracovně. Zítra je naštěstí svátek tak zůstane většina doma a i já mezi ně patřím :-)

Dnes je pro mě zajímavé téma „u čeho si nedokážu svého přítele absolutně představit.“ Nechci samozřejmě svého přítele chválit, ale on je pro mě ve všem dokonalý. Už je to dva a půl roku co jsme spolu a za tu dobu jsem zatím asi nepřišla na to, co bych mu v žádném případě nesvěřila. Spíše naopak, co by nesvěřil on mě.

Než jsme spolu začali tak si našel svůj vlastní byt a odešel od rodičů. Bydlel sám cca 2 - 3 roky a tak si umíte představit, co vše musel zvládat sám. Musel se naučit vařit, prát, uklízet i když to by samozřejmě měl umět každý. No prostě se musel naučit veškeré domácí práce, které náleží hlavně pro ženy.

Když si to představím, tak vařit umí dokonce lépe než já. Já se to naučila teprve až když jsem začala bydlet s ním. Je tedy pravda, že na základní škole to bylo povinné, ale umíte si představit, co a jak se tam vaří. Doma jsem sice pomáhala, ale člověka to naučí vždy pořádně až když začne bydlet sám, od rodiny. Neumím sice dělat pořádně extra nějaké omáčky, ale důležité je, že i když přítel nemůže uvařit, tak mu uvařím já. Vždy to bylo k jídlu a to je hlavní.

Ono to je asi v rodině, mamka se to také naučila až když začala bydlet s taťkou. Dokonce jí vařit naučil. Mamka umí vařit dobrá jídla, ale taťka zase umí vařit lépe omáčky. Takže jsem vlastně na tom úplně stejně jako moje mamka.

Co se týká uklízení, tak to podle mě by měl každý uklízet po sobě vše hned. Nemám ráda bordel a přítel to také nesnáší. I když on uklízení, ne že by ho měl vysloveně rád, ale má rád čisto. Je tak trošku s tímhle puntičkář, vše musí být na svém místě. Vysaje, utře prach a dokonce i vytře chodbu. Také ani umýt nádobí nemusím, vždy ho po jídle umyje a já ho jenom utřu. Samozřejmě, že když je v práci tak ho umyju i já. Ne že bych nádobí nemyla.

Když to shrnu, co mu vlastně sluší a dělá lépe než já, tak je to vaření. Když to čtete, tak zjistíte, že opravdu není, co bych měla najít, kterou věc bych mu nikdy nesvěřila. Dokonce jsme asi před půl rokem poprvé pekly. No umíte si představit jak to dopadlo :-D K jídlu to sice bylo, ale bábovka se spálila a při přípravě byla mouka snad všude.

Za trest bych neměla co mu dát, vše dělá rád a nevadí mu to. Má rád domácí práce. Dokonce vypere a pověsí prádlo. A jediné co bych mu mohla nechat dělat za odměnu je leda tak práce na zahradě. Myslím tím zručné práce. Ne zalívat květiny, nebo sklidit ovoce a zeleninu či ostříhat přebytečné květiny. Tyto práce jsou zase pro mě, ty mě baví.

Jak jsem na začátku zmiňovala, že bych spíše mohla psát co by nesvěřil on mě, tak sice to není domácí práce, ale nikdy by mi nesvěřil svoje AUTO. Auto nesvěří vůbec nikomu, ani svému taťkovi. Svoje auto miluje natolik, že je prostě jenom jeho. Aspoň jednou za týden ho musí vypucovat. Umeje ho, vysaje. Já mu akorát tak vypucuji okna, protože to dělám zase lépe já než on. On to jenom rozšmudlá a jsou čmouhaté. Já sice řidičák nemám, ale kdybych ho měla tak bych si musela pořídit svoje vlastní auto. Já se stejně řízení bojím, takže to není pro mě a řidičák si budu leda tak dělat z nutnosti kvůli své práci.

Užijte si zbytek krásného pracovního dne

malinke-kote

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

_______________

Vy si také užijte krásného pracovního týdne, děkuji za Váš příspěvek a pozdravujte přítele.

No..., máte to doma fajn. :) - a ty omáčky se časem také naučíte.

Saša

Téma dnešního dne: 27. září 2011: U čeho si nedokážu svého manžela (přítele) absolutně představit

  • A nebo, co mu naopak sluší
  • Co dělá lépe než vy
  • Co byste mu nesvěřila, ani kdybyste měla duši vypustit
  • Kuriozní historku, co kdy udělal
  • Nebo třeba někdo z vašeho okolí
  • Co byste ho nechala dělat za trest
  • Co za odměnu

Téma je to lehké, doufám, že se pobavíme.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu hospodyňku odměním takovým hodně namíchaným dárkem, ale opět hodícím se k tématu.

Takže, ať už váš partner dělá doma cokoliv, až skončí, upravte se pro něj, třeba pomocí vlasového tužidla Taft, nebo kondicionéru Pantene - a společně si dejte kafíčko, posílám i čtvrt kila kávy Douwe Egberts. :)

darek

Reklama