Domácnost

Čtenářka malinké-kote má několik příhod na dnešní téma

Jaká je výhoda mít strejdu u hasičů, popisuje naše čtenářka malinke-kote. Když vám nejdou otevřít dveře, zvedne se telefon a strejda frčí na pomoc. To se stalo v její rodině dvakrát. Další příhody si přečtěte v jejím příspěvku

Dobrý den všem, dnes jsem se rozhodla i já přispět svým příspěvkem. Ještě se mi nestalo, že bychom si zabouchli dveře a neměli u sebe klíč, ale stala se nám úplně jiná příhoda. Je to už dávno, a tak si to vybavuji jen matně.

Jednoho dne jsme celá rodina odjeli ke známým a vrátili se někdy k večeru. Bydlíme ve třetím patře v malém panelovém domě. Je to vlastně poslední patro. Takže bydlíme úplně nahoře. Vylezli jsme schody a chtěli odemknout a jít domu. Co se ale nestalo. Klíčem otáčíme, jak můžeme, ale ono to nejde. Dveře se zasekly a nejdou otevřít.

Naštěstí máme strejdu hasiče, tak si umíte představit, komu jsme právě volali. Samozdřejmě strejdovi, který měl naštěstí šichtu. Vzal tedy hasičské auto a přijel k nám. Ale jak se tam dostat? Naštěstí jsme měli pootevřený balkon a tak tedy zkoumali, jak se dostat za barák, protože se tam nedá lehce vjet. Je to obložené dokola paneláky a úzká cesta pro vjezd.

Nakonec se tam dostali. Naštěstí panelák není tak vysoký, aby nemohli použít žebřík u hasičského auta. Konečně se to podařilo, dokázal otevřít balkon, aniž by ho nějak poškodil a vlezl do bytu, kde nám otevřel dveře a my se mohli dostat domu.

Podobná příhoda se stala také babičce, akorát že panelák je sedmipatrový a tak to bylo složitější. Musel vzít strejda malý žebřík a přes balkony se dostat právě do čtvrtého patra, kde bydlí naše babička.

Taťkovi mého přítele se stalo to, že si zabouchl klíče od auta. Naštěstí mají náhradní klíče a tak přítel sedl do auta a dojel do určeného místa, aby mu dal druhé klíče a tak si mohl vklidu odemknout.

Pamatuji si dokonce, že se sestra zamkla na záchodě a nemohla si odemknout. Jaké ale mělo pokračování, to už si přesně nepamatuji. Buď chtěli po ní, aby jen klíč vyndala a nebo ho prostrčila dveřma, kde je malá škvíra. Možná jsme měli náhradní klíče a od té doby se všechny klíče schovaly a nikde žádný klíč nezůstal. Měli jsme totiž klíče nejen na záchodě a v koupelně, ale také ve dveřích z chodby do obýváku a nebo také do pokoje.

Vše naštěstí mělo šťastné konce a nic se nemuselo rozbíjet ani poškodit jakékoliv dveře.

Přeji všem krásný pracovní den

Čtenářka malinke-kote

Milé čtenářky, prosím, už neposílejte příspěvky na dnešní téma. Přišlo jich tolik, že je nestačíme všechny vyda.

Děkuji za pochopení

   
21.09.2011 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Linde [*]

  to by mě zajímalo, jak strejda - hasič vykázal v práci zbytečný výjezd, když stačilo normálně zavolat zámečníka a hezky si nechat dveře za peníze odemknout, než provozovat nějaké šílené manévry kolem paneláku s hasičským vozem, který tam ani nemohl projet a byl už večer a já nevím co ještě....Sml80Sml80Sml80.

  Navíc detailní vyjmenování, kde všude v bytě se na kterých dveřích vyskytují klíče mi přijde fakt uhozený. Ještě že kotě nepopisuje, jak navléká rukavice prst po prstu, to by byl dlouhý článek o deseti prstech Sml24

  superkarma: 0 08.10.2011, 22:19:42
 2. avatar
  [3] 38riki [*]

  átéčko — #1 Sml52 neponaučitelné kotěSml54

  superkarma: 0 21.09.2011, 17:22:05
 3. avatar
  [2] denkas [*]

  JJ na záchodě se taky povedlo dětem zamknout! Ale asi nejhorší bylo ,když kluk,tenkrát něco přes 3 roky a zamknul mě v bytě a on na chodbě!A jak to vždy bylo,zamknout šlo ,odšemknout ne!To sem měla nervy.Běhala od dvěří,kde sem ho přemlouvala k odemknutí ,k oknu ,kde sem vyhlížela ,zda někdo jde! nakonec šla paní,která mě odemkla!Sml80

  superkarma: 0 21.09.2011, 15:02:35
 4. avatar
  [1] átéčko [*]

  SamozdřejměSml22Sml67

  1. na komentář reaguje 38riki — #3
  superkarma: 0 21.09.2011, 14:49:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme