Jaká je výhoda mít strejdu u hasičů, popisuje naše čtenářka malinke-kote. Když vám nejdou otevřít dveře, zvedne se telefon a strejda frčí na pomoc. To se stalo v její rodině dvakrát. Další příhody si přečtěte v jejím příspěvku

Dobrý den všem, dnes jsem se rozhodla i já přispět svým příspěvkem. Ještě se mi nestalo, že bychom si zabouchli dveře a neměli u sebe klíč, ale stala se nám úplně jiná příhoda. Je to už dávno, a tak si to vybavuji jen matně.

Jednoho dne jsme celá rodina odjeli ke známým a vrátili se někdy k večeru. Bydlíme ve třetím patře v malém panelovém domě. Je to vlastně poslední patro. Takže bydlíme úplně nahoře. Vylezli jsme schody a chtěli odemknout a jít domu. Co se ale nestalo. Klíčem otáčíme, jak můžeme, ale ono to nejde. Dveře se zasekly a nejdou otevřít.

Naštěstí máme strejdu hasiče, tak si umíte představit, komu jsme právě volali. Samozdřejmě strejdovi, který měl naštěstí šichtu. Vzal tedy hasičské auto a přijel k nám. Ale jak se tam dostat? Naštěstí jsme měli pootevřený balkon a tak tedy zkoumali, jak se dostat za barák, protože se tam nedá lehce vjet. Je to obložené dokola paneláky a úzká cesta pro vjezd.

Nakonec se tam dostali. Naštěstí panelák není tak vysoký, aby nemohli použít žebřík u hasičského auta. Konečně se to podařilo, dokázal otevřít balkon, aniž by ho nějak poškodil a vlezl do bytu, kde nám otevřel dveře a my se mohli dostat domu.

Podobná příhoda se stala také babičce, akorát že panelák je sedmipatrový a tak to bylo složitější. Musel vzít strejda malý žebřík a přes balkony se dostat právě do čtvrtého patra, kde bydlí naše babička.

Taťkovi mého přítele se stalo to, že si zabouchl klíče od auta. Naštěstí mají náhradní klíče a tak přítel sedl do auta a dojel do určeného místa, aby mu dal druhé klíče a tak si mohl vklidu odemknout.

Pamatuji si dokonce, že se sestra zamkla na záchodě a nemohla si odemknout. Jaké ale mělo pokračování, to už si přesně nepamatuji. Buď chtěli po ní, aby jen klíč vyndala a nebo ho prostrčila dveřma, kde je malá škvíra. Možná jsme měli náhradní klíče a od té doby se všechny klíče schovaly a nikde žádný klíč nezůstal. Měli jsme totiž klíče nejen na záchodě a v koupelně, ale také ve dveřích z chodby do obýváku a nebo také do pokoje.

Vše naštěstí mělo šťastné konce a nic se nemuselo rozbíjet ani poškodit jakékoliv dveře.

Přeji všem krásný pracovní den

Čtenářka malinke-kote

Milé čtenářky, prosím, už neposílejte příspěvky na dnešní téma. Přišlo jich tolik, že je nestačíme všechny vyda.

Děkuji za pochopení

Reklama