A proto má ráda všechny barvy podzimní škály. Také vám poradí, jaké barvy byste měla nosit, pokud jste stejný typ jako ona. A které barvy zrovna nemusí? To už se dočtete v jejím příspěvku na dnešní téma.

Přeji pěkný teplý den. Dnes je venku opravdu krásně. U nás venku vyzařuje hodně barevné prostředí. Rozhodla jsem se napsat hlavně o tom, jak se pozná, když je člověk podzimní typ jako já. Trošku si to tu zpestříme krásnými barvami. Jen je škoda, že u sebe nemám žádnou fotografii třeba mého krásně barevného oblečení.

Podzimnímu typu sluší opravdu mnoho barev, které si ženy ostatních typů nemohou dovolit. Ten, kdo je podzimní typ si může dovolit širokou škálu velice pěkných barev. Je to převážně celá řada odstínů zelené nebo také vynikne ve všech odstínech tyrkysu a v načervenalých tónech modré barvy. Nevhodné jsou ale našedlé tóny, zejména šedohnědá a dále také modrozelená a výrazné odstíny růžové. Také se nedoporučuje podzimnímu typu ostrý kontrast, to je zejména černá a bílá.

Já miluji barevnost oblečení, nemám ráda jednobarevnost tak, jako můj přítel. Nosí celoročně výrazně černou barvu. Ne že by se mi černá nelíbila, ale při venkovním nošení se to moc nehodí. Vždy prostřídávám všechny barvy, co mám a každý den musím mít oblečení v jiné barvě. Nedávno jsem si sice koupila šedočerný kabát, ale jiný snad neprodávají, nebo snad ano? Jiný jsem ani neviděla, až na černou barvu ještě. Jediné, co nemám ráda, jsou strašně křiklavé barvy, které opravdu svítí už na dálku. Mám ráda hlavně červenou. Obleču si ale i zelenou, modrou, hnědou, černou a bílou. Ke mně se nehodí fialová ani růžová barva.

Dokonce mi nevadí ani maskáčová barva. Asi před rokem jsem si koupila mikinu v takové barvě a nedávno jsem si koupila červenou mikinu, kterou jsem si hned oblíbila. Mám jí zrovna na sobě a k tomu hnědé triko. Jediné, co bych asi nedokázala nosit, jsou barevné boty. Většina mých bot je černá. Kozačky, botasky i žabky mám černé. Vlastně teď nemám žádné boty v jiné barvě. Lodičky nenosím, sandále také ne. Co se týká doplňků, tak žádné nenosím. V zimě ani na podzim nenosím šálu ani čepici. Jediné, co nosím, jsou rukavice a ty jsou také černé. V zimě budu nosit zase červenou zimní bundu.

Co se týká punčoch,  tak ty opravdu nesnáším. Sice jsem si jedny černé koupila kvůli chladnému létu ke kraťasům, ale nosila jsem je minimálně. Nemám ráda ani silonky. Jinak kabelky zásadně černé nebo tmavší barvy.

Trošku to zpestřím mojí oblíbenou barvou tak, jak to tvrdí psychologové.

„Červená je výrazem životní síly, aktivity, potěšení z činnosti a také barvou dobrého kontaktu s okolím. Značí touhu po silných a hlubokých zážitcích, po úspěchu. Přednost jí proto dávají lidé cílevědomí, energičtí, tvořiví, schopní usilovné práce a soustředěného vypětí, ale také „pruďasové“ a násilníci.

Odmítání červené může být příznakem nedostatku sil, ochablosti, pasivity, znamením, že člověk na své úkoly nestačí, že se cítí unaven, vyčerpán. Takovým lidem se zdá, že nedosáhli toho, čeho dosáhnout chtěli, a že se jim to už ani nemůže podařit.“

No nevím, jestli tedy tohle vše na mě sedí, ale určitě nejsem pruďas ani násilník. Přeji zbytek pěkného dne a užijte si dnešní teplé počasí. Věřím, že i u vás je tak krásně a barevně.

Malinke-kote

Tak u nás od rána prší a je zataženo. Kdepak to bydlíte? Jinak s vaší barevnou typologií si dovolím nesouhlasit. Tyrkysová je vyloženě barvou letního typu, a naopak modrozelená, to znamená petrolejová, sluší výhradně podzimnímu.

A co vy, milé ženy-in? Také si umíte zpestřit den veselými barvami? Nebo se ponurost počasí přenáší i do vašeho šatníku? Nosíte na podzim a v zimě bílou a béžovou, nebo spíš praktické barvy, na kterých není vidět špína? Co nejpestřejšího máte v zimní garderóbě.

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama