Čtenářka Majda je svá a nosí kozačky, které módě příliš nepodléhají. Říká se jim koně. Proč má nejraději tyhle pro Čechy netypické boty, to se dočtete v jejím příspěvku.

Jsou to kozačky přesně podle mého gusta. Kromě toho, že jsem „koňařka“ a vyznávám westernový styl ježdění, na tyhle boty nedám dopustit a chodím v nich takřka celoročně.

Mají spoustu výhod. Jsou natolik specifické, že nepodléhají módě, mají široký a pohodlný podpatek, takže v nich můžete klidně chodit celý den a nebolí vás nohy. Vypadají skvěle k džínám, nosím je pouze pod nohavicemi, ale i k široké sukni a džínovým šortkám.

Nejraději mám jednoduché nezdobené modely z přírodní kůže, které časem získávají na kráse. Ty  přeplácané, vyšívané, nebo různě kombinované mě moc neberou.

U nás se ale tyhle kozačky dost špatně shání, takže si je většinou vozím z ciziny, nebo nakupuji na burzách. Mám doma několik párů, které střídám. Na práci a ke koním nosím ty starší a nové jen tak na „parádu“. Možná si myslíte, že jsem cvok, když chodím v Čechách v kovbojských botách, ale mně je to jedno. Žiju a pracuju převážně na venkově a to, co si o mně lidi říkají, vůbec neřeším.

Majda

Pozn. red.: Text není redakčně upraven.

Milá Majdo, já vám naprosto rozumím. Také se pohybuji mezi lidmi, kteří mají rádi western a bez koní si je ani nedokážu představit. Tam jsem si zase já se svým anglickým stylem oblékání a ježdění zpočátku připadala divně. Ale nic jsem na tom nezměnila a oni si zvykli.

A co vy, milé ženy-in, jaké kozačky nosíte nejraději? Kolikatery máte? Vzpomínáte na své první? Jak vypadaly a jak dlouho jste je nosila? Které kozačky byste si ráda koupila teď? Sháníte je snadno, nebo si nemůžete vybrat?

Napište nám, na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama