Bulvár

Čtenářka „lalica“ má srdce na svém místě

…a to je dobře. Takových, kteří nejsou pohodlní se sbrat a odnést deky do psího útulku, nebo odeslat stovku někomu, kdo by rád domácí péči, není nikdy dost.

Lalica píše..


 

„Ano, i já patřím mezi ty, kterým nění lhostejný osud těch nejbídnějších, nemocných, postižených a pod.

Jistě se najdou feťáci a jiní " vykuci", kteří vybrané peníze promění na fet,alkohol a pod. Pravidelně dávám šatstvo / jsme 5 členná rodina/ do charity, azylových domů apod. Bylo dost těžké najít ty, kteří o něj opravdu stojí.Přes internet atelefony se mi to ale vždy podařilo. Někdy jsou mezi věcmi i  ty zcela nové.

Přispěla jsem také na nemocného Petra , který moc toužil být ošetřován vdomácím prostředí.Podařilo se a dnes má svou vlastní ošetřovatelku a já jsemmoc ráda, že jsem svou troškou přispěla ke splnění jeho snu. Je smutné, že bída a nemoc nepřimění naše vládní představitele změnit některézákony, že se nenajdou peníze ve zdravotnictví a také, že ti, kteří mají opravdu nadbytek, většinou nepřispívají na podobné akce.

Párkrát jsem také dovezla do psích  útulků koberce a deky na zateplení apřidala také nějaké pamlsky.

Pokud mohu, snažím se pomoci i příbuzným aznámým-nábytek, šatstvo, spotřebiče......Když jsou akce jako je srdíčkový den, bílá pastelka nebo květinkový den Ligyproti rakovině, také vždy přispěji.

Dvakrát jsem poslala oblečení, psacípotřeby a hračky do Klokánku. Mám zkrátka takovou povahu-najraději bych osušila všechny slzy světa, i když vím, že je to utopie. Největší radost mám z toho, když vím ,že moje pomoc byla vítána a pomohla někomu v nouzi.“

Lalica


 

Souhlasím s Tebou, že nemoc , bída a nouze potřebných by měla stát v poopředí zájmu všech. Hlavně těch, kteří na tom mohou něco změnit a to plošně po celém světě. Zřejmě si na to ale ještě počkáme a tak by bylo skvělé, kdyby obyčejných lidí s myšlením jako Ty, bylo co nejvíce. Přeji Ti příjemný den a děkuji za krásný příspěvek.

Vám všem, jejichž i-maily už jsou v redakční poště moc děkuji. Už se na ně vrhám…..

Posílejte dál své příběhy, nebo názory na charitu, problém žebráků…. prostě, hrňte nám dobrodiní na redakce@zena-in.cz. Míša

   
06.11.2009 - Blog redakce - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. [5] FAXÍK [*]

  všechny věci co doma máme a nenosíme a nepouživáme vozím na Charitu, je mi to líto vyhodit do popelnice

  superkarma: 0 08.11.2009, 10:09:32
 2. avatar
  [4] tlustoprdka [*]

  OlgaMarie — #2 jo to je pravda, já jsem donedávna schovávala věci, že do nich shodím, tohle se ještě může hodit a pod. Přítel mne přesvědčil, že do sposty věcí už nikdy neshodím, tohle jsou starý krámy a tak se spousty věcí zbavujeme. Na jednu stranu toho lituji, vždyť to stálo peníze, které jsem si já na to vydělala, ale na druhou stranu, když mi to na nic není a kámošce na mateřské jsem tím udělala radost, že dostala skoro nové oblečení a druhé taky, ta dostala zase různé firemní hrnky a skleničky -vnoučata občas něco rozbijí, tak jí to není tak líto. 

  Tak mi vyčlenil pár krabic na to "strašně nutný" a mám povoleno si pár věcí nechat, co mám po mamce, babičce.

  superkarma: 0 06.11.2009, 11:04:30
 3. avatar
  [3] mishka76 [*]

  Sml59Sml59Sml59Sml59 tleskám a smekám před tebou Sml22

  superkarma: 0 06.11.2009, 10:16:32
 4. avatar
  [2] OlgaMarie [*]

  Kdysi jsem buď v radiu slyšela nebo v něčem četla názor jakéhosi staršího pána, že se stačí rozhlédnout doma kolem sebe a kriticky si přiznat, že spoustu věcí opravdu nepotřebujete a jinému by pomohly...

  1. na komentář reaguje tlustoprdka — #4
  superkarma: 0 06.11.2009, 10:12:31
 5. avatar
  [1] femme [*]

  taky jsem přispěla na Petra a ve psích a kočičích útulcích se taky občas zastavím s krmením, popř. dekami Sml22 kolega likvidoval pozůstalost po své sestře, měla docela bohatý a nezničený šatník, objeli jsme spolu x azyláků, ale nikde jsme se nechytli Sml31

  superkarma: 0 06.11.2009, 09:50:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme