Čtenářka lalica má také půdy ráda, ale také se jim trochu bojí. Jako malá tam dokonce spatřila jakýsi bílý přízrak. Ale ani ten ji neodradil od hraní na půdě. Jen už tam nechodila sama. Co myslíte, přestala se bát, nebo má z půdy čím dál tím větší respekt? To se dočtete v jejím příspěvku, za který děkujeme

Milá redakce, půdy jsem vždy zbožňovala, ale zároveň se jich bála. Jako malá holka jsem strašně ráda pobývala u babičky v Chomutově a hrát si na půdě jsem vydržela i celý den. Byly tam hračky, časopisy a zvláštní „ půdní vůni“ jsem o mnoho let později objevila v jednom parfému a také jeden ze šampónů, které kupuji, má vůni po babiččině půdě.

Později jsem objevila tajemnou půdu v domě, kde jsme bydleli. Jednou jsem na ní dokonce zahlédla nějakou bílou postavu a od té doby si tam musel hrát i bráška, protože jsem se bála. Obrázky z půdy jsou z domu mých rodičů, který jsme vyklízeli.

půda

Hadrová panenka neudělala moc velkou radost mé mladší sestře. Koupila jsem jí k narozeninám, když jí byly 3 roky. Nedávno, u příležitosti jejích čtyřicátin se mi svěřila, že  má z toho mého dárku děsivé sny dodnes.... Na půdě maminka sušila protiupíří „ baterii“ česneku, cibule, léčivky. I naše děti jsou typicky „ půdní“, rády kutí a objevují zapomenuté příběhy.

půda

Čím jsem starší, tím větší respekt z půdy mám a jak se setmí a musím na ní něco pohledat, vyžádám si společnost dcery. Směje se mi, že jsem strašpytel a pak na mně z temných koutů „ veje“......

lalica

Ta panenka má náhodu docela roztomilý kukuč a ten „panáček“ na té kolobrndě také

Pošlete nám také fotku své půdy, milé ženy-in? Nebo nějaký příběh, zážitek, vzpomínku?

Na vaše příspěvky se budu těšit na adrese: redakce@zena-in.cz

 

Reklama