aby ne, když má tak pěkný květinový nick. Ale existuje pár škůdců, proti kterým se cítí bezmocná. Hraboši, kvůli nimž přestala pěstovat milované lilie a sousedi, kteří si její záhony pletou s květinářstvím, kde je vše zdarma

Přeji krásný den všem žen-inkám .Tak jelikož jsem velký milovník všeho zeleného, kvetoucího a mám zahrádku, tak se najde i nějaký ten škůdce. Ale vždy si dokáži poradit. Je pravda, že v některých případech holt musí zasáhnout chemie, ale to už dnes ani jinak nejde.

Dost bojuji se slimáky, když už se zdá, že ty potvory vymrzly, hned po prvním dešti se ukážou a dají o sobě pořádně znát. Zlikvidují, co se jen dá. Vím, že se to nemá, ale používám na ně Vanisch na slimáky, mám velkou úspěšnost, že se vyslintají.

Dalším likvidátorem jsou molice a mšice. Bez postřiku je to záhuba kytiček. Dost se mi i osvědčily žluté papírové lepící destičky, všude mezi květiny je dám, když už se mi objeví a ty potvůrky se na ně zachytí. Ale stejně proud vody je nejúčinnější. Měla jsem i mnoho nádherných lilií. Ale ty už jsem vzdala. Máme na vesnici tolik hrabošů, že likvidovali i kelímky, do kterých jsem to sázela, takže se kochám krásou pouze na výstavách a nebo v katalogu.

Pamatuji si dokonce na jeden rok, že jsem si koupila ranné jablíčko a druhý den zůstal úplně okousaný kmínek a to měl první jablíčko, takže po diskuzích s odborníky muselo jablko ze země, protože bez kůry stejně strom zajde. Joo a ta odrůda se jmenovala Jůlie, jak hezké jméno, bohužel už jsem ho nesehnala. A o sklizni sousedů už ani nemluvím, hlavně květiny, nojo, než by si je sami nasázeli, tak chodí tajně ke mně, tolikrát jsem je upozorňovala, ale stejně to je k ničemu.

Kytinkak

Milá Kytinkak, s těmi sousedy jste mě tedy dostala. Doporučuji natáhnout elektrický ohradník

Text nebyl redakčně upraven

Co, nebo kdo škodí na zahradě vám, milé ženy-in? Který škůdce nebo škodič vám přidělává starosti o úrodu? Umíte si s nimi poradit, nebo jste bezmozná? Napište nám, třeba se od ostatních čtenářek dočkáte nějaké užitečné rady.

Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama