Přemýšlely jste nad tím, kde se vzal nick čtenářky Kytinkak? Prozradí vám to mezi řádky ve svém příspěvku k dnešnímu uměleckému tématu...

Krásné kvítky maluje a kreslí čtenářka Kytinkak. A dokonce si obrázky i přivydělávala...


Přeji krásné ráno všem žen-inkám i tobě Jakube.

Musím se přiznat, že dříve jsem zdobila, co se dalo, od váziček, kořenek, dokonce celou kávovou bílou soupravu. Musím říci, že jsem si vydělala docela dost korunek. Mě to bavilo a jiným to udělalo radost. Dokonce jsem kdysi dávno zkoušela něco namalovat, jeden obrázek mám dodnes schovaný. Opět na obrázku nechybí kvítka. Já už to mám asi v sobě, že mám všude květiny, do všeho květiny maluji a dokonce jsem zkoušela výtvor a zase tam mám rostlinku. Ve škole jsem se na výtvarku moc těšila. Dokonce můj děda byl opravdu šikovný na malování. Snad ten nějaký zájem o tvoření máme v rodině.

Tak tady posílám něco, co už je opravdu dávno a stále to mám.

korenky

socha

souprava

vazy

Kytinkak

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma 3. října 2012: Jaká jste malířka? Pochlubte se!

  • malirstviMáte doma nějaké vlastní obrázky či fresky?
  • Zdobí vaše stěny nějaké vaše výrobky?
  • A co užitné předměty, máte je pomalované?
  • Zavzpomínejte na výtvarnou výchovu ve škole!
  • Kdy jste naposledy kreslila či malovala?
  • Jaký obrázek se vám nejvíc povedl?

Tentokrát máme „umělecké“ téma. Budu rád, když v něm, milé dámy, zavzpomínáte na své výtvarné úspěchy. Jsem hodně zvědavý, jestli si sama zdobíte byt, či třeba hrnečky. K tématu mi můžete posílat nejen příspěvky textové, ale i vizuální – ke každému textu však uveřejním maximálně 3 fotky. Tak se pochlubte a své obrázky nezapomeňte doplnit popisem. Váš příspěvek ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Čekám ho v naší e-mailové schránce (viz níže) nejpozději 3.10.2012 do 15.00 hodin. Jeden z uveřejněných příspěvků, respektive jeho autorku odměním hodnotnou cenou, totiž krásnou a inspirativní publikací Čínské malířství (vydal Knižní klub).

 

Reklama