S prvním příspěvkem na dnešní téma přispěchala čtenářka s nickem Kytinkak. Poslala nám fotky svých slunečnic, a zahrádky, protože je kytičková. A udělala si radost nákupem cibulek na jaro, takže se budeme mít na co těšit.

Přeji krásné ráno všem žen-inkám i tobě Danuš. Já se přiznám, že na mé zahrádce jsou skoro samé kytičky, takže chlubit se rajčaty nebo papriky asi nemá cenu. Připadnou mi na vzhled stejné jako koupené. Ale pár foteček kytiček bych poslat mohla. Alespoň pro potěšení oček.

Včera jsem byla na nákupech v Brně a samozřejmě jsem neodolala a nakoupila si cibulky papouškových tulipánů, korunkových tulipánů, lilie, hyacinty a nějaké cibulky, které vůbec neznám a přiznám se, že mi vypadl název. Asi nějaká novinka. Květem mi to připomíná modro-bílý šeřík.

Takže se pochlubím na jaře, až to všechno krásně vykvete. Ještě jsem si koupila nádhernou Kanadskou borůvku a tři různé velkoplodé odrůdy malin. Nějaké chryzantémy. No zkrátka, udělala jsem si opět radost. Joo, a ještě abych nezapomněla další tři barvičky orchidejek. To jsem také neodolala. Ještěže mám manžela, který můj koníček nekomentuje. Naopak, vybíral se mnou, abych měla opravdu pěkné a zdravé. To je nejdůležitější. K čemu je krásný květ, když jsou kořeny hnědé, uhnilé.

Tak první kvítka všichni znáte. Slunečnice.

slunečnice

Ty opravdu miluji pro květ a barvičku. Žlutá ta je má nejoblíbenější.

kytinka

Potom čajové růže. Škoda, že Vám nemohu poslat jejich úžasnou vůni. Ta se line zahrádkou. A potom posílám jezírko, to má také mnoho kvítek a život v něm je také krásný. Rybiček k nespočítání.

kytinkak

Takže všem krásný kytičkový den.

Kytinkak

Milá Kytinkak, děkuji za krásné fotky kytiček. A jen tak rpo zajímavost na zahrádkářské výstavě jsem se dozvěděla, že orchideje, jsou energetičtí upíři. Dejte pozor, kam je umístíte.

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s úrodou vy, milé ženy-in?

  • Co pěstujete? Zeleninu, ovoce, květiny?
  • Jak se vám letos vydařila úroda? Je to na chlubení? Tak se pochlubte?
  • Budeme rádi, když se nám svěříte, na co jste hrdá. Podařilo se vám vypěstovat něco, co ostatní nemají?
  • Máte nějakou pěstitelskou raritu?
  • Čeho se vám nejvíc urodilo a co naopak vůbec nešlo?
  • Pěstujete raději květiny, nebo zeleninu a ovoce?
  • Pošlete nám fotku svého nejkrásnějšího výpěstku.

Z časových důvodů vás prosím, neposílejte více než tři fotografie, aby se dostalo na všechny. Děkuji za pochopení a moc se těším na vaše pěstitelské chlouby. Slovem i obrazem

redakce@zena-in.cz

Reklama