Tento příspěvek jsem musela ještě rozhodně vybrat a zveřejnit, protože je skvělý jak obsahem, tak také úvodním vtipem. A čtenářka Květa přiložila navíc i ilustrační fotografii.

„Za kolik mi můžete udělat zubní protézu?“
„Osm tisíc“
„To je moc!“
„Ale můžete s ní jíst všechno!“
„To je mi houby platné,když mi nezbude na jídlo!“

Pomáhala jsem zubařce vytáhnout svůj vlastní zub
Moc fajn téma jste na dnešní den vymysleli! Hi,hi,hi.Jako dítě jsem se bála zubařů jako čerta.Museli mne přivazovat,aby mne vůbec mohli udržet na zubařském křesle.Ale nebyla jsem jediná,kdo tak vyváděl.Na ty časy já versus zubař vzpomínám s úsměvem.Jak jsem dospěla,stal se zubař mým nejoblíbenějším doktorem a také nejnavštěvovanějším.Myslím si,že ta hrůza ze zubařů je spíše o tom,že si lidé sami namlouvají,že je to děs a že to bolí a že tu a tam uslyší hrůzostrašnou historku od známého,tak se drží samozřejmě toho názoru,že k zubařovi opravdu ale opravdu jen v akutní situaci.....jenže to je chyba a velká....kdo to zažil,asi ví co ho pak taky čekalo.Prevence,prevence a zase prevence.Toho se držím já,manžel a děti vedeme také k pravidelným prohlídkám u zubaře.

Víte co jsem ji vždy říkala a myslím si doposud?“Že raději rodit,než bolest zubů!!“Ano,v mém případě tedy ano. Rodila jsem 4krát a rozhodně to byla menší bolest,která za chvilku odezněla,než bolavý zub,který se léčil i týden!Asi si o mne budete myslet,že nejsem normální,ale jsem.Kdo si už nějakou tu bolest zubů zažil,moc dobře ví,co to je!Prášky nezabírají proti bolesti,spát nemůžete,jist pořádně také ne,ale když vás něco bolí tak se není čemu divit.A pokud zubaře odkládáte,tak se doma týráte s bolestmi ještě déle,takže u mne je porod nic oproti bolavým zubům.A i když vám zubař zubař zub začne léčit,než zaberou ATB a než a než.....tak tou dobou už jdete z porodnice domů.Ale každý má svoji zkušenost a svůj práh bolestivosti,takže píči jen o své zkušenosti.Ale měla bych jednu historku z minulého roku,když mi začala bolet „ta všemi obáváná 8!“.

To že mne zuby chytli vždy,když jsem zrovna byla hospitalizována.....na to už jsem si pomalu zvykla.....asi takový malý zákon schválnosti,protože když jste hospitalizovaní a zrovna vás začne bolet zub,tak je pro pojištovny prý problém,když jste v nemocnici a musíte se nechat jiným lékařem,než který se věnuje vašemu onemocnění,ale vždycky se to nějak vyřešilo...no,samo ne...manžel ztropil trochu hluku,když viděl,že mi nehodlají pomoc kvůli papírům a já bolestí kolikrát i málem brečela.Ale někdy se hold musí udělat na lékaře bububu,protože někteří lékaři si myslí,že jsem blbci a pacienti k tomu,jenže jako vyučená zdravotní sestra tedy blbec nejsem.No,ale začnu o té veselé příhodě s moji 8!

Začal mne pobolívat zub minulý rok na podzim.Počkala jsem jeden den a pak jsem zavolala své zubařce,která mne hned objednala ještě na týž den.Žádný stresy,žádný třepot rukou...nic takového já neprožívám.Naopak,vždycky se těším,že už budu mít za chvilku pokoj od bolesti.Přišla jsem k zubařce,řekla jsem co a jak a hned řekla,že to je 8,která se pořezává jaksi divně a že nejlepší bude ji vytrhnout!Klidně jsem souhlasila,nebylo to mé první trhání,takže žádný výmluvy na ponechání zubu jsem neměla za potřebí.Paní zubařka natáhla jednu dávku anestetika a pích.Chvilku jsme čekali,než anestetikum zabere...provedla test a dala mi ještě jednu dávku anestetika...prohodili jsme pár vět o našich dětech a trampotách a zubařka se jela mi trhat ten zub.

Nic jsem necítila,nic..ale na zubařce jsem viděla,že to asi bude problém zuba jednoho vytrhnout!A měla jsem pravdu!Jednou rukou to nešlo,tak držela kleště oběma rukama a nic.Chvilku si oddechla a zkusila znovu....nic.Zapřela se tedy pravou nohou o křeslo,kde jsem seděla a pokusila znovu...nic.Já při své váze 50 kg jsem se začala odlepovat vždy s pohybem zubařčinýho tahu,když se snažila tu 8 vytáhnout,takže to vypadalo,jako kdybychom se spolu přetahovali. A zub držel a držel. Zubařka už začínala pomalu nejen ztrácet sílu,ale i naději, že ho sama vůbec vytrhne a zda mne nepošle na chirurgii stomatologickou?Já ztuhlou pusu,sliny mi tekly,protože jsem nemohla ovládat polykání pořádně jak jsem byla znecitlivěná..musel to být fakt úchvatný pohled na nás dvě! Zubařka se napila a dala se znovu do trhání.V tom jsem ucítila jakýsi křupanec nebo co,už nevím a doktorka radostí vykřikla,že zub povolil,ale to bylo všechno.Začala jsem toho přetahování mít taky už dost.A jak tak zubařka chudák, funěla a snažila se zub vytrhnou,zapřela jsem já nohama o křeslo,chytla její ruce a zatáhla za ně.......a zub......byl venku!!A zubařka hotová a já uslintaná a od krve,ale zub byl venku! I ted se tomu směji nahlas,když si to čtu a vybavuji.Pusu jsem měla umrtvenou až do pozdního večera,takže rodinka si ze mne dělala legraci,ale kdyby mne a zubařku viděli přímo v akci v ordinaci,tak nevím,nevím....jestli by nepukly tuplem smíchy?

Tak to byla má veselá příhoda ze zubního křesla a abych nezapomněla, zítra zrovna jdu s dcerkou na kontrolu za moji zubařkou.

Mějte hezký zbytek dne a pokud možno bez bolavých zubů.

Ahoj Květa E.

obrazek

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

Příběh jak z veselohry.:) Děkuji, že jste se s námi o něj podělila. Ono už v úvodu to začínalo skvěle, ten vtip mě opravdu rozesmál.
Mějte se moc hezky a zítra ať to zítra dcerku nebolí.
Saša

Téma dnešního dne 18. října zní: Bojíte se zubařů?

 • A proč?
 • Máte špatné zkušenosti?
 • A nebo se naopak vůbec nebojíte?
 • Jste pro povinné, pravidelné prohlídky u zubaře, alespoň u dětí?
 • Nebo naopak, člověk by měl být za sebe zodpovědný už od dětství?
 • Co říkáte za navrhované platby za všechny úkony, za plomby apod.?
 • Zdá se vám, že se úroveň péče ve zdravotnictví (konkrétně u zubařů) zlepšila, nebo zhoršila?
 • Chodíte na pravidelné prohlídky?
 • Bolí vás často zuby?
 • Jste spokojená se svým zubařem, zubařkou?
 • Máte nějakou historku se zubařského prostředí?

Pište na e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejstatečnější pacinetka u zubaře od nás obdrží dárek: 2 ks zubní pasty Sensodyne a kosmetiku Avon.

zuby

Reklama