Rodina

Čtenářka Krokodýlice: Nejsem matka všechnostíhačka

Další čtenářkou, která se rozhodla zapojit do našeho dnešního tématu, je Krokodýlice. Tentokrát nepřispěla básní, ale vyprávěním, doplněným několika fotografiemi. S dětmi nejraději krátí čas tvořením...

Téma dne zní: Jak bavíte své děti?

Níže si můžete přečíst příspěvek čtenářky Krokodýlice. A otázka do diskuze pro vás, milé čtenářky, zní: Také rády s dětmi tvoříte?


Dobrý den!

Dnešní téma se mi do rýmů nevejde a tak budu zase jednou psát normálně.
Nepatřím k matkám všechnostíhačkám, které odjezdí s autem všechny kroužky a zároveň nakoupí, napečou, navaří, naučí se s dětmi do školy, hrají si s nimi, tvoří a to všechno vždy jen s milým úsměvem a dokonalou trpělivostí. Dělám samozřejmě všechny ty činnosti také (až na to auto - já si musím vystačit s kolem, vlakem a autobusem případně manželem za volantem), ale někdy je to i s vypětím sil, s pořádně zvýšeným hlasem či klimbáním při čtení pohádky.
Zrovna tak jsem na tom s tím zabavením dětí.

Úspěšná jsem jak kdy a jak kde a hlavně si svým úspěchem nikdy nemohu být jistá. Když jsem například jedno deštivé nedělní odpoledne navrhla rodině turnaj v piškvorkách (hádejte, kde jsem na to přišla?), ani by mě nenapadlo, s jakým úspěchem se setkám. Děti se zabavily už přípravou turnajové tabulky a hrály jako o život. Syn dokonce vytvořil v rychlosti pohár pro vítěze.

pohar

S malými i většími mám moc ráda společné tvoření. Nejsme sice výtvarně nadaní, ale fixy na textil a pár triček z tržnice - to jsou pak u nás umělecké hody.

triko

Jiná zábava se najde doma a jiná venku - třeba v lese stavění chaloupek z větviček a mechu. Každé dítě je také povahově jiné - jeden synek si od malička rád hrál s kostkami, stavebnicemi, slepovačkami z „ábíček“, druhý by se doma zbláznil a je nejraději někde na vzduchu. Dcera už malinká dokázala dlouho sedět uprostřed letáků a katalogů a prohlížet boty a oblečení...

mech

Co děti bezpečně zabaví, je práce. Samozřejmě ne ve stylu: „Tady máš utěrku... vysavač a dělej,“ ale když mohou něco dělat s námi.. zvlášť když je to poprvé a dá se u toho pěkně zamazat. Náš nejmladší nadšeně přesazuje s taťkou rajčata a u vaření i pečení se motají všichni moc rádi. Tady je to už záležitost mé trpělivosti nebo netrpělivosti, protože někdy se taková činnost pořádně natáhne.

Proti mým běžným příspěvkům je tady písmenek až moc.

Přeji Vám tedy všem hezký den, krásné chvilky s dětmi i bez nich a v příloze posílám pár důkazů, že jsem si nic nevymyslela -piškvorkový pohár pro vítěze, jedno pomalované tričko a mechovou chaloupku.

Krokodýlice

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 25. března 2011: Jak bavíte své děti?

Téma dne je i otázkou na kterou se tentokrát ptám...

 • Jak bavíte své děti?

Určitě se vám to již stalo, že vaše dítě vyžadovalo pozornost, ale nechtělo si hrát s obvyklými hračkami. A tak jste musela vymyslet nějakou hru, nebo jinou aktivitu, kterou jste maličké zabavila. Pište mi své zkušenosti s aktivitami pro děti, které pro ně vymýšlíte. Své příspěvky posílejte na e-mailovou adresu uvedenou níže. Jeden z příspěvků ocením krásným dárkem, totiž hru Scrabble - Junior. V předmětu mailu nezapomeňte uvést heslo. Chcete-li mít šanci na uveřejnění, zašlete svůj mail dnes 25. března nejpozději do 15.00 hodin. Délak vašeho příspěvku, ať je rovna minimálně délce tohoto odstavce.

scrabble

   
25.03.2011 - Příběhy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Japina [*]

  Chaloupky pro skřítky taky věčně stavíme, ti naši skřítci mají často i bazén. Sml16

  U nás taky zabírá uplácat linecké těsto a holky potom vykrajují, plácají, někdy splácám jenom takové hrací těsto - z mouky, vody a kapky octu.

  superkarma: 0 25.03.2011, 13:38:54
 2. avatar
  [4] mio [*]

  Sml16Sml67

  Naše děti byly teď (spolu s 2 jejich sestřenicemi) na jarňákách u tchánovců a největší zážitek a zábava z celého týdne pro ně bylo shrabávání a pálení listí na zahraděSml54.

  Babi s dědou jim taky vedou bodování (červené a černé puntíky) za jídlo, chování, úklid atd..Sml54 - každý večer mají poradu a děda uděluje puntíky (jen červené - samozřejmě). Na konci pobytu dostaly všechny diplom a medaili z fidorkySml16Sml67

  superkarma: 0 25.03.2011, 13:02:15
 3. avatar
  [3] enka1 [*]

  Sml16Sml67 V úvodu popsanou matku žádnou osobně neznám, tak klid.

  Zábavu máte tvůrčí a to je fajn, chaloupky pro lesní skřítky neno pro mravence, jsem jako malá taky ráda stavěla.

  A s tím pomáháním doma? Ráda vzpomínám jak jsem musela přetřít znova chodbu, když mi kluci chtěli pomoct vytřít(tak aby to neviděli), uklidit celou kuchyni, když pomáhali s obalováním řízků........dneska skoro na nic nehrábnouSml24

  superkarma: 0 25.03.2011, 10:35:49
 4. avatar
  [2] monkee [*]

  Láska k dětem a čas jim věnovaný se ti stokrát vrátí Sml79

  superkarma: 0 25.03.2011, 10:25:29
 5. avatar
  [1] kebulkaevulka [*]

  CHtěla jsem dnes něco napsat,jen mi chybí nálada,u nás na chalupě,máme dvě zábavy,nosíme dříví do lesa a chytáme lelky,moc hezká chaloupka,a hezký příspěvěkSml59

  superkarma: 0 25.03.2011, 10:21:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme