Další příspěvek k dnešnímu tématu „zvířecí hrdinství" přišel na redakční e-mail od čtenářky Kloudovky. Svěřuje se v něm, že již odmalička zachraňuje ptáčky a další zvířátka...

Vzala byste domů malého ptáčka nebo zraněného ježka? Čtenářka Kloudovka ano. Napsala mi o tom k dnešnímu tématu: Zvířecí hrdinové.


Dobrý den,

chtěla bych se podělit se svými zážitky se zvířátky. Nemám tedy zkušenost se zachraňováním pouze jednoho druhu. Tak napíšu všechny do jednoho. První moje zkušenost se zachraňováním byla na základní škole, kdy jsem cestou domů našla vypadlého ptáčka z hnízda, takže jsem ho hned vzala domů, krmila jsem ho žížalami a dávala stříkačkou vodu, ptáček nakonec povyrostl a já ho pustila.

Další byla nalezená andulka, která taky skončila u nás doma, byla skvěle ochočená a měli jsme ji asi ještě dalších 5 let :-).

Předposledním byl maličký slepý ježek bez maminky v zimě, kdy už opravdu mrzlo. Ježek zimu přežil u nás v kleci pro zakrslého králíka. Později už se ani moc nebál a nezakulacoval se, když jsem si ho vzala do rukou.

A poslední byli mí oblíbení ptáčci na balkoně v hnízdečku. Maminka k nim lítala, ale oni pořád ječeli, tak jsem nasbírala žížaly, nakrájela je a krmila ptáčátka pinzetou :-) abych na ně nešáhla, vyrostli z nich krásní ptáčci. A já se později kochala, jak je jejich mamina učila lítat. :-)

Hezký den,
Kloudovka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Zvířecí hrdinství

  • Zachránilo vás někdy zvíře?
  • Zachránila jste někdy zvíře?
  • Viděla jste někdy zachraňovat zvíře jiné zvíře?

Pokud ano, je zítřejší téma určené právě vám! Napište svůj příběh o zvířecím hrdinovi, anebo příběh, kterak jste sama nějaké zvířátko zachraňovala. Nemusí to být zrovna pejsek, ale i malí ptáčci vypadlí z hnízda, zatoulaná kočička, papoušek, který se najednou objevil ve větvích vašeho stromu na zahradě, poraněný ježek… Za svůj příběh (dlouhý alespoň jako tento odstavec) můžete získat hezký dárek: kočičí krmivo Purina ONE Natural Balance a knížku Mořská (nejen) kuchařka z nakladatelství Grada. A jak na to? Napište mi svůj příběh k dnešnímu tématu do zhruba 15.00 hodin (dnes je čtvrtek 2. prosince 2010) jednoduše elektronickou poštou na redakční e-mail!

purina

Reklama