Domácnost

Čtenářka Kaylie: Zvyky zlomyslných mobilů

Jaký má vztah čtenářka Kaylie k mobilním telefonům, to si můžete přečíst v této novince. Kaylie zaslala její text jako příspěvek k dnešnímu tématu: Mobily a vyzvánění.

V 15.00 hodin končí dnes zasílání příspěvků na téma: Mobily a vyzvánění. Níže si můžete přečíst příspěvek od čtenřky Kaylie...


Dlouho, předlouho jsem se před lety bránila mobilu, mám v práci pevnou linku i mobil, doma všichni mobil a pevná linka taky - nevydržím půl hodiny v MHD bez telefonu? Jsem maniak či závislák? Nechápu...na každém rohu telefonní budka, kdyby náhodou...

Neubránila jsem se. K  narozeninám, po dvou letech tvrdého odporu, se na mne domluvila celá rodinka a pěkně jsem dostala mobi! Přiznám se, že raději bych viděla nějaký šperk, dovršil to syn, který  prohlásil  - v domnění, že ho neslyším  „no, jestli se s tím mamka naučí zacházet, tak upadnu!“. Neupadl, ale dostal výchovné kázání, jak se chovat k staré, technicky nadané matce.
Do druhého dne jsem ho - tedy mobil - z 90% ovládala, aniž bych pohlédla do manuálu, které zásadně nečtu u ničeho a když mi něco nejde, tak je to vina výrobce a ne toho, že si nečtu návody.
Přece nejsem tak pitomá.

První mobil byl po asi dvou letech vyměněn za jiný, protože jsem vždy prohlašovala, že mobil nechci ani zadarmo, ale když už bych ho chtěla, tak jedině Nokii a O2, tehdy Eurotel. Sice sama nevím proč, ale chci! To Nokii asi přeslechli... tak jsem měla druhou a to Nokii, byla bezva, několikrát jsem na ni šlápla, sletěla 3x z prvního patra po schodech, polila jsem ji vodou, ale vše přežila.
Pak jsem krátce měla dceřin Samsung * koupila si nový, s díky jsem ho brzy vrátila, protože (ač se tvrdí, že momentálně jsou nejlepší), jsem neviděla na zprávy a mohla se uvztekat..

Pak jsem si konečně dala paušál, do té doby jsem měla karty, které vždy doběhly, když jsem to nejmíň potřebovala, teď už se mi akorát vybije baterie, když potřebuji nutně mluvit.
Tóny  mne nebraly, nejsem puberťák, jednou jsem to zkusila, nechala jsem si nějaký poslat, stálo mne to 40 Kč a posměch v rodině, že jsem ho mohla mít zdarma a to ještě navíc byl tak příšerný skřehot, že jsem dostala vlastně při každém zvonění. Musela jsem to zrušit.
O mobil jsem přišla, když mne přepadli v Praze dva Ukrajinci či Slováci, to přesně nevím, nic mi neukradli, akorát mi dali do hlavy, to už taky nemohli nic pokazit a o mobil jsem přišla tím způsobem, že jsem ho po nich mrštila a utíkala pryč...viděli jste podobného exota? Policisté byli polomrtví smíchy, navíc mne jeden znal.

No a zlatý hřeb. Sice v srpnu (ale v tomto ohledu je srpen daleko), končí smlouva a zase si mohu vybrat mobil za 1 Kč či s doplatkem, nikoli za plnou cenu. Jenže... mně se podařilo po příchodu z města, jak jsem měla „naspěch“, vletět kosmickou rychlostí na WC a mobil tam slítl z kapsy riflí a já v šoku ještě spláchla. A je doslova v hajz... Několik dnů úporně přemýšlím o nejméně bolestivém vysvětlení, abych nebyla zas něčím nehezkým nazvána.
Pokud někoho  něco napadne, budu ráda - každá rada drahá!

S povděkem a přáním „mobilům skvělou budoucnost!“

mob

Zásadní zvyky zlomyslných mobilů

 • 1. Kdyby celý den ani nekvikl, začne zvonit, když platíte u pokladny, vystupujete z autobusu či vlaku a pokud si ho zapomenete náhodou vypnout u lékaře, 100% jistota, že si na vás někdo zrovna vzpomene. Lékař má ceduli na dveřích a za trest vám předepíše dražší prášky.
 • 2. Doma se zdál dostatečně nabitý, či jste zapomněli ho dobít, ale jak potřebujete nutně domluvit nějakou schůzku či podobnou naléhavou věc, kvikne a vypne se, jsa nedobitý.
 • 3. Pokud vám upadne, vždy si vybere to nejtvrdší a nejblbější místo -  kaluž, schody, dlažba a podobně. WC pomíjím, prý je to dost běžné.... v Anglii
 • 4. Pokud ho náhodou založíte (já tak 3x denně nejméně) a chcete ho najít prozvoněním, velmi často je zrovna vybitý či vypnutý. A hledej si mne, šmudlo!
 • 5. Pokud ho budete cestou kamkoliv potřebovat určitě ho zapomenete doma.
 • 6. Víte přesně, že máte v kabelce pořádek, neb ho tam děláte obden, mobil má své místečko a zvoní. Sáhnete, není, hrabete, hrabete, že pak už nenajdete zhola nic na svém místě, ovšem, když mobil vítězoslavně vytáhnete, přestane zvonit!

mob

Vaše,
Kaylie

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 11. dubna 2011: Mobilní telefony a vyzvánění

 • Zažila jste nějakou veselou historku s mobilem?
 • Máte specifické vyzvánění? A jaké?

Posílejte mi své příspěvky na toto téma dnes (11. dubna 2011) do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Posílat můžete buď své vyzvánění nahrané na server YOUtube a okořeněné nějakým vysvětlením, proč právě toto vyzvánění máte, anebo humorné historky s mobilním telefonem. Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít větší šanci na uveřejnění a na získání dárku: oranžová mini USB dálkovou myš Saitek a modrá podložka pod ní značky DATALINE. Do předmětu vašeho mailu nezapomeňte napsat heslo (také níže).

mys

   
11.04.2011 - Příběhy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [7] SNÍŽEK [*]

  Kaylie — #6 že by to bylo znamení že už raději žádný nový mobil?Sml80

  superkarma: 0 11.04.2011, 20:55:24
 2. avatar
  [6] Kaylie [*]

  SNÍŽEK — #5 Ale tyhle dva poslední jsem chtěla!

  Bohužel tím hodem na dálku jsem přišla o veškeré cenné kontakty a spláchnutý znovu, ale bylo to zálohované, naštěstí, no já jsem přebornice a do WC - co jen já vím, spadl tolika lidem, většinou už byl k ničemu, tak se asi moc nestalo že jsem ho spláchla, hlavně, že jsme neucpali odpad, tady je to co chvíli...

  Mám náhradní, budu muset vybírat nový, ale já už jsem nějaká konzervativní...Sml22

  1. na komentář reaguje SNÍŽEK — #7
  superkarma: 0 11.04.2011, 17:08:28
 3. avatar
  [5] SNÍŽEK [*]

  SNÍŽEK — #4 opravuji,trefila.Zajímavé zážitky,mobily si asi pamatují,jak jsi je nechtěla a proto ty problémy.Sml30

  1. na komentář reaguje Kaylie — #6
  superkarma: 0 11.04.2011, 16:24:52
 4. avatar
  [4] SNÍŽEK [*]

  hod mobilem na dálku,aspoň jsi se trfila?Šutr tam nebyl po ruce?Spláchnutý v záchodě je taky šok.Kámoška si ho zase oprala,taky byl v riflích a už se z toho nevzpamatoval.Sml22

  1. na komentář reaguje SNÍŽEK — #5
  superkarma: 0 11.04.2011, 16:22:41
 5. avatar
  [3] Kaylie [*]

  carmi — #2 Tak to je pro mne ta nejkrásnější odměna, to zvedlo náladu zas mně!Sml30

  superkarma: 0 11.04.2011, 16:20:11
 6. avatar
  [2] carmi [*]

  Poprskala jsem si klávesnici! Díky, zvedla jsi mi náladu.Sml52

  1. na komentář reaguje Kaylie — #3
  superkarma: 0 11.04.2011, 15:39:09
 7. avatar
  [1] enka1 [*]

  Sml16Je to zlomyslný předmět

  superkarma: 0 11.04.2011, 15:34:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme