Vztahy

Čtenářka Katerinanda: Nevzdávejte to ani po roce

Celý rok po prvním porodu neměla chuť na milování čtenářka Katerinanda. Po druhém porodu to trvá ještě déle. Přesto neztrácí optimismus, protože ví své...

Téma dne je tentokrát: Sex po porodu.

Následující text zaslala čtenářka Kterinanda. S milováním po porodu má vždycky dlouhodobý problém, ale radí všem: Nezoufejte si - ono to přijde!


Dobrý den.

Dnešní téma mě velmi zaujalo, protože mám 2 děti a řešila jsem ho už tedy dvakrát. Podotýkám, že mám tolerantního partnera, který mě v obou případech významně podpořil.

Po obou porodech jsem na sex a něžnosti s ním spojené neměla ani pomyšlení a v podstatě jsem ho velmi dlouho odsouvala. Nešlo ani tak o strach z bolesti. (Po prvním porodu a šití jsem bolest skousla, po druhém nešitém porodu jsem žádnou bolest necítila.) Spíše jsem na žádné „skotačení“ neměla chuť. Že při péči o 2 děti a domácnost plus zkrácený úvazek v zaměstnání není na nic dalšího energie a čas, to ví každá vícenásobná maminka.

Myslím, že u mě sehrály podstatnou roli hormony. Po prvním těhotenství jsem se vrátila do hormonální rovnováhy až po 1 roce, menstruovat jsem začala kolem 12 měsíců věku dcery. Teprve potom jsem na sex dostala opravdovou chuť. U druhého potomka jsem stále nechtivá :-) a menstruovat jsem zatím nezačala. Synovi je 1 rok a 4 měsíce. Situace je úplně stejná jako u prvního porodu a tak nezoufám a vím, že se chuť na milování zase vrátí v celé své původní síle.
Chápu, že sex je pro většinu lidí neodmyslitelnou součástí kvalitního partnerského vztahu, ale umění tolerance, je i v tomto směru neméně esenciální.
Vám, které nemáte po porodu a při malých dětech chuť na milování, možná moje zkušenost zlepší náladu a dodá naději, že nic není trvalé a zítra třeba znovu zatoužíte po svém partnerovi.
Mějte se krásně!

Katerinanda

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 9. května 2011: Sex po porodu

Pište mi své zkušenosti s milováním po porodu, milé čtenářky...

  • Bylo to fajn, nebo něco selhalo?
  • Dodržela jste šestinedělí?
  • Změnily se vám milostné touhy?
  • Ještě miminko nemáte, ale tohle téma řešíte?

Nestyďte se a podělte se o své zkušenosti s ostatními čtenářkami našeho magazínu. Poraďte, pomozte, diskutujte. Vaše příspěvky čekám na redakčním e-mailu (viz níže) nejpozději v pondělí 9. května 2011 ve 14.30 hodin. Pokud chcete mít šanci na uveřejnění příspěvku a získání krásného dárku, nezapomeňte uvést do předmětu mailu heslo: SEX PO PORODU. Váš příspěvek ať je také dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. A ten slíbený dárek? Na jednu z vás čeká intimní pěna GYNTIMA fytofontana a dvě knížky z nakladatelství GRADA: Peni s Vagina.

darek

   
09.05.2011 - Příběhy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

  1. [1] FAXÍK [*]

    moc hezky napsané, taky čekám až ta chuť na partnera zase někdy možná přijde Sml80

    superkarma: 0 09.05.2011, 14:59:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme