Jak přesně si ježíška představovala čtenářka Jitulinka, když byla malá, na to už si nevzpomíná. Přesto nějaké mlhavé vzpomínky má. Jaké - to se dozvíte v jejím příspěvku k dnešnímu tématu: Dětské představy Ježíška.

Ježíšek - jak asi vypadá? Když jsme byli dětmi, představovali jsme si ho různě. A právě o tom je dnešní téma. Vzpomínejte na Ježíška, jak jste ho viděly dětskýma očima, milé čtenářky! V následujícím příspěvku se dozvíte, jak ho vnímala čtenářka Jitulinka...


Už je to nějaký pátek, co mi bylo osm a tak si moc nevybavuji, jak jsem si v té době představovala Ježíška. Určitě jsem z něj měla respekt. Ale to jen před Vánoci, kdy mě rodiče strašili, pokud nebudu mít se sestrou uklizený pokoj, nebudu si před spaním čisti zuby, nebudu dojídat svačiny ve škole a podobné věci, tak se na mě Ježíšek bude zlobit a nedonese mi dárky, které jsem si přála, pečlivě napsala a dala za okno.

Asi jsem zlobila, protože jsem místo walkmana dostala zimní bundu, tašku do školy a mnohem důležitější věci k životu potřebné. Ono to ani nešlo, když jsem vyrůstala ještě se třemi nevlastními sourozenci.

Na co si vzpomínám je, jak rodiče nechávali v obýváku otevřené okno. To jakože Ježíšek přiletěl a dárky donesl oknem a samou nervozitou jsem ani nepostřehla, že se vytratil nevlastní otec, aby mohl zvonečkem zazvonit a zapálit prskavky na stromečku.

Přeji pěkný studený den,
Jitulinka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Dětské představy Ježíška

Jak jste si představovaly Ježíška, když jste byly malé?

Děti mají občas bujnou fantazii. Jakmile dětský svět narazí na střet s realitou, snaží se ji nějak pojmout a vznikají tak všelijaké nesmysly. Zítra mě zajímá vaše dětská představa Ježíška! Jak vypadal Ježíšek, když vám bylo osm let? V čem nosil dárky? Jak se dostal nepozorovaně do obýváku a zase ven? Pište mi dětské fantazie o Ježíškovi na redakční e-mail (viz níže). Chcete-li získat dárek - překrásný květinový kalendář Melvita 2011 a 500 bodů do Velké vánoční soutěže - nechť je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

melvita 2011

Reklama