Vzpomíná na své nejstrašnější modely, do kterých ji maminka strojila. Bílé punčocháče, modré spartakiádní trenýrky nebo třeba silonové bílé šaty s volánkem a velká mašla do vlasů, patřily mezi nezapomenutelné

Dobrý den, už i jako malé holce mně záleželo do čeho se oblékám, ale rodiče moc peněz neměli a tak to někdy nedopadlo podle mého gusta a mě to dost trápilo. Strašně jsem nenáviděla barety a chlupaté čepice, když si k nim představíte brýle se silnými skly ,tak na mě určitě nebyl pěkný pohled a cítila jsem to i ve škole.

Další oblíbené strojení mé maminky byly bílé punčocháče, pod nimi kalhotky ke kolenům a navrch modré spartakiádní trenky a bílé tričko, vzpomínám si, že jsme šli se Sokolem na 1.máje do průvodu a potěšilo mě, že jsem toto obleční neměla sama. Chodili v tomto oblečení i chlapci a vzpomínám na bratrance, který nosil tesilové  šortky a pod nimi obyčejné bavlněné punčocháče.

Další vzpomínku mám na silonové bílé šaty s volánkem a límečkem, do vlasů mně maminka přidělala černým spinátkem velkou bílou mašli a odebralli jsme se k místnímu fotografovi, kde mně do ruky ještě strčili panenku, která měla promáčklou hlavu, musela jsem se usmívat a čekat, až vyletí ptáček.

Svoje děti jsem se snažila oblékat a kupovat  jim oblečení podle jejich přání a finančních možností. Když si s dcerou prohlížíme staré fotografie, tak občas prohodí, co jsem jí to dávala na sebe , a že vypadala, jako hastroš. Každé období má svoje trendy a je dobré si ho připomenout.

Přeji všem čtenářkám ženy-in  krásný den.

Jindriska8

No vidíte, také vám tenkrát nedošlo, že svou dceru oblékáte jinak, než by si bývala přála. Ale tak už to chodí

Máte také nějakou příhodu, nebo vzpomínku, ketrá se hodí k dnešnímu tématu? Styděla jste se někdy za své oblečení? Přišla jste někam neadekvátně oblečená? Styděla jste někdy za někoho jiného? Jak se oblékal váš partner, když jste se poznali? Mluvíte mu do oblékání? Korigujete jeho styl?

Napište nám na: redakce@zena-in.cz

Reklama