Podívějte se na tři snímky čtenářky Jazuzinky, které pořídila na trzích v Londýně. Vyrazila tam s kamarádkou, bez manželů a bez dětí...

Pětimetrový Santa Claus - hlavní atrakce Vánočních trhů v Londýně. Napsala o nich čtenářka Jazuzinka...


Dobré zasněžené ráno!
Ano, i letos jsem se vydala na adventní trhy. Každoročně chodíme u nás na zámek v Cholticích na tkz. Klanění tří králů. Je to vždy úžasný zážitek, živý Betlém, zvířátka, kaple Sv. Romedia a vánoční koledy, koně s kočárem, co vozí zdarma děti, stánky s různými řemeslnými výrobky a svařákem .... Také příjezd tří králů je skvělý. O tom všem snad jindy.
Dneska vám chci přiblížit jiné adventní trhy..... v Hyde Parku v centru Londýna....

Londýn

Koncem listopadu jsem s kamarádkou opět navštívila Londýn. Taková dámská jízda na prodloužený víkend než to všechno vypukne. Nakoupit pár dárků, pokoukat se, projít a hlavně v pohodě relaxovat bez manželů a dětí! Kamarádka Hela, u které jsme spaly, nám poradila, ať se v sobotu dojdeme podívat na Vánoční trhy do Hydeparku. No, co bychom nešly, že?

Londýn

To, že celý den pršelo nás přece nemůže odradit. U vchodu celkem plno, ale lidé stáli frontu na nějaké vstupenky. Přece se neplatí nebo co je? Ale kde pak, neplatí se. To jen u zpívajícího 5ti metrového Santa Clause byla horská dráha.

Následovala řada dřevěných stánků s celkem tradičními výrobky. Nějaké ozdoby, šály a čepice, svetry, svařáky, baštění, mýdla..... Téměř každých pět stánků byla nějaká atrakce. Prostě spíš pouť. Každou chvíli se odněkud vynořil buď zpívající Santa nebo sobí hlava či lední medvěd. Dorazil mě ale nějaký silně okleštěný umělý strom, který hromovým megafonem vyřvával: Merry Christmas!

Londýn

Všude bláto, obrovské louže, plno lidí, deštníků a zábavy. Asi to mělo něco do sebe, přece jen jde o užití si. Jen musím příště vědět, že je to něco jako velká Matějská. Srovnávat s českými adventními trhy nelze, je to něco úplně jiného. Ale jako start před adventem docela dobrý. Příště jedu zase a už se moc těším. Ta pravá vánoční atmosféra s vůní perníků, svíček z včelího vosku a svařáků na mě počká doma :-D

Jazuzinka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma dne 10. 12. 2012: Vánoční trhy

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Později odpoledne se dozvíte, kterou čtenářku jsem se rozhodl odměnit slíbeným dárkem od Albi: dvěmi Vánočními čaji a jedním stylovým diářem na rok 2013.

darky albi

Reklama