.

Čtenářka Jazuzinka na výzvědech v Londýně

Cestování

Čtenářka Jazuzinka na výzvědech v Londýně

Pojďte nahlédnout do Londýna tak, jak ho vidí čtenářka našeho magazínu Jazuzinka, která jej nedávno navštívila se svojí kamarádkou Martinou. Co všechno zažily a viděly?

Dobrý den milí moji,

londýnhlásím se po úchvatném prodlouženém víkendu stráveném v Londýně. Bylo to nádherné, báječné, skvělé a s príma počasím.

Já a moje kamarádka Martina jsme ve čtvrtek večer přistály na letišti Londýn Stansted, kde nás vyzvedla úžasná paní, nyní už kamarádka Helena, která, ač nás nikdy neviděla, tak na doporučení společné přítelkyně nás nechala bydlet u sebe doma a starala se o nás jako o vlastní. My jsme měly jasno, chceme vidět maximum památek a taky něco nakoupit do sbírky našeho oblečení. Podle Heleniny rady jsme vyrazily v pátek ráno až po 9.30 hod. metrem do centra. Je to daleko výhodnější než jet brzo ráno.

londýnKoupily jsme si Travel Card za 7,50 liber a jezdily celý den bez dalšího placení. Travel je výhodnější než jiné jízdenky, měly jsme dokonce ještě další 30% slevu na lístek na river bus. O tom později. V pátek jsme stihly nakupování, prohlídku části Hyde parku, kouknout na budovu Buckinghamského paláce, koupit pár knížek (a hlavně je sehnat) a navštívit Britské muzeum. Vstup do muzeí je zdarma, jen se vám může stát, že vás budou šacovat a prohlížet váš batoh. Nesmí se tam nosit žádné výbušniny, ostré věci, spreje a pod. Bylo to skoro jako na letišti. Zase na druhou stranu se smí v muzeu fotit. Takže mám celkem slušnou sbírku fotek mumií, mincí, ozdob, Martiny, zbraní...

londýnPo absolvování malinké části expozic Britského muzea jsem rozhodla, že se chci podívat na King´s Cross, nádraží Harryho Pottera. Chudák Martina mi neodporovala a byla tím pádem nucená strávit hodinu běháním po šíleně rozkopaném a zataraseném nádraží. Celý Londýn je jedno velké staveniště, protože olympiáda jlondýne už příští rok a všechno se musí stihnout. Na každém rohu stojí velmi ochotní lidé (většinou v reflexních vestách) s visačkami a každou chvilku se někoho ptají, jestli nepotřebuje pomoc.
Jejich: „Can I help you?“ slyším ještě teď. Bylo to fajn, taková príma navigační služba, ochotná a zrovna na nádraží i velmi mužně pohledná. :) Však jsem se ho šla zeptat dvakrát, musel si myslet, že jsem absolutní pitomec... :-D Nakonec jsme nástupiště 9 3/4 našly. Dostavilo se velké zklamání. Škoda, jediné, co je k vidění, je nalepená tapeta imitující cihlovou zeď a k ní přidělaná půlka vozíku na kufry. Ch jo.

londýnCelé uťapané jsme dorazily k Heleně kolem deváté večer a po malé baště padly do postelí jako podťaté.
Sobotu vám popíši zase příště. Navštívily jsme Greenwich, viděly Big Ben (to ani nejde, přehlédnout tohle monstrum) a plno dalších věcí.

Z Londýna pro ženu-in.cz
jazuzinka

londýnP. S.: Měly jsme kliku na počasí, bylo úplně nejlíp, jak mohlo být. Ani moc teplo ani zima, pršelo jen v pátek večer, a to ještě jen trochu.

   
30.06.2011 - Tipy - autor: (red)

Komentáře:

 1. avatar
  [6] kobližka [*]

  V Londýně jsem byla s manželem už (bohužel) před 4 lety za dcerou na celý týden.Taky jsme lítali jako cvoci a chtěli všechno vidět....ohromil mě Buckingamský palác,muzeum války,Tower Bridge,muzeum Sherlocka Holmese,ale i starý patrový autobus,ve kterém jsme jeli jen my tři....ovšem zcela nejvíc mě ohromil můj muž,naprosto neznalý anglického jazyka,vybavený jen šesti slovy,vstoupil do věhlasné banky Lloyds,naprosto samozřejmě přistoupil k přepážce a vyžádal si výměnu skotské libry za britskou.Doslova mě uzemnila dotyčná úřednice,která bez mrknutí oka přikývla a bankovku vyměnila!Klobouk dolů!Sml59

  superkarma: 0 30.06.2011, 22:37:57
 2. avatar
  [5] moula [*]

  hmmm, a neprepnuta klavesnice to napise moc hezky....Sml30

  superkarma: 0 30.06.2011, 16:54:10
 3. avatar
  [4] moula [*]

  V Londzne jsem bzla s kamoskou tadz y y=i a bzlo to uyasne, sranda neskutecna. Uy planuju dalsi vzlet, bzlo moc malo casu. vubec cela anglie je moje  nejspis !bzvale pusobiste!, citim se tam jak doma.

  superkarma: 0 30.06.2011, 16:53:20
 4. avatar
  [3] ToraToraTora [*]

  Tiše závidím. Londýn mám v životních plánech. Jednou se tam určitě podívám, snad ještě bude stát Sml54

  superkarma: 0 30.06.2011, 13:22:29
 5. avatar
  [2] Alenka0010 [*]

  V Londýně jsem byla loni v květnu 3 dny a rozhodně jsem nestihla všechno, ale i to málo stálo za to Sml67. Budu tam muset v nejbližší době znovu zajet, protože syn skoro denně otravuje, že chce taky Sml16.

  superkarma: 0 30.06.2011, 09:50:28
 6. [1] knihovna [*]

  Londýýýýn, moje srdeční záležitost, úžasný. Byla jsem tam koncem května na 5dní u kamárádky, ale před 11 lety. Vzpomínám do dneška. Těším se na další díl!Sml16

  superkarma: 0 30.06.2011, 08:48:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme