První příspěvek přišel od čtenářky, která má s barevnou typologií jen ty nejlepší zkušenosti. Díky ní si našla svůj styl a zvedla si sebevědomí. Něvěříte? Přečtěte si její příspěvek, za který děkujeme

Milé ženy-in a redakce. Moc často nepíšu, ale tohle téma mě zaujalo a řekla jsem si, že bych se k němu mohla vyjádřit.  Ano, přiznávám se bez mučení, že se také ucházím o knihu Blanky Matragi, neboť je mojí oblíbenou návrhářkou.

Ale zpět k typologii.  Kdysi jsem si udělala vizážistický kurz. Na to není nic zvláštního, podobných vizážistek je habaděj. Tenkrát jsem ale neměla práci a myslela jsem si, že bych si tak mohla zvýšit šance nějakou nejít.  Vizážistika mě docela chytila a tak jsem vítala jakoukoliv literaturu, která by mi mohla rozšířit obzory.  A právě kniha o barevné typologii tenkrát vyšla a připadala mi docela zajímavá. Ještě v knihkupectví jsem se do ní začetla a bez ní už neodešla.

Napřed jsem to pochopitelně vyzkoušela sama na sobě a získala jsem pocit, že na té teorii něco je. Možná jsem měla štěstí, že jsem vyhraněný typ, který se snadno určuje. Pihatá zrzka se světlou pletí, která se nikdy neopálí.  Jasný podzim. Najednou mě to začalo strašně bavit, obměnila jsem šatník  a zbavila se věcí, které mi (teď už vím proč) neslušely. Získala jsem více sebevědomí a dokonce si (možná i díky tomu) našla práci.

Teď už to tolik neprožívám, ale můžu říct, že jsem se díky barevné typologii stylově našla. Dokonce prý vyšlo i volné pokračování, jakési vylepšené a víc vychytané, ale to už jsme nijak intenzivně nesháněla. Kdo ví, třeba by tu původní verzi úplně vyvrátili a já bych v tom měla zbytečně guláš.

Přeji všem krásný a příjemně barevný den

Jarka

Milá Jarko, tak to jsem ráda, že právě první příspěvek přišel od čtenářky, která má pozitivní zkušenosti s barevnou typologií.

To ale není podmínkou, abyste se k dnešnímu tématu nemohly vyjádřit i vy, milé ženy-in? Nerozumíte barevné typologii? Nezajímá vás?  Nevadí, jistě máte své oblíbené barvy, v nichž se cítíte skvěle a naopak barvy, kterým se intuitivně vyhýbáte? Napíšete nám o nich? Máte v oblibě spíš barvy jasné zářivé, nebo tlumené a pastelové?Sluší vám spíš zlato, nebo stříbro? Mění se váš barevný vkus? Jak jste ne tom s červenou barvou? Poznáte teplý odstín od chladného? Chtěla byste poradit?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama