Největší víra, kterou mám, je v sama sebe, ve své děti a v rodinu: napsala takto krásně čtenářka s nickem Janulaostrava. Její další slova a myšlenky se dozvíte v následujícím příspěvku.

Ve svém věku jsem byla již mnohokrát v situaci, o které jsem si myslela, že ji prostě nezvládnu. V takových okamžicích, byť nevěřící, jsem pronesla onu větu: „Panebože, pomoz mi.“ Nebo: „Panebože, ať to zvládnu.“ Většinou si za to i něco slíbím. Jsem vysílená, mám problémy a najednou ztratím důležité dokumenty. Dva dny je hledám jako divá a třetí si řeknu: „Dej bože, ať je najdu. A budu hodnější na děti, vezmu vnoučata na dovolenou….atd.“ Nevím, jak je to možné, ale většinou to zabere :). A tak mě tato hláška vlastně pomáhá být lepší :). A to je nejdůležitější.

Největší víra, kterou mám, je v sama sebe, ve své děti a v rodinu. Vím, že co si sama neudělám, to většinou není a pomocnou ruku najdu vždy na konci svého ramene. Je ale krásné občas aspoň na okamžik věřit i v něco nadpozemské. To jsem poznala, když jsem vážně onemocněla a byla jsem nucená dojíždět na ozařování. Nejdřív jsem věšela hlavu, rovnala účty a své děti informovala o svém majetku. Vyházela jsem zbytečné věci, aby pozůstalí neměli moc práce s likvidací nepotřebného, vygruntovala byt a snad i čekala na tu zubatou. Pak ale přijela dcera s vnoučaty a já při pohledu na děti se zastyděla. Copak můžu umřít? Můžu připravit ty malé cvrčky o babičku? A tak jsem se po jejich odjezdu podívala vzhůru a jen tak sama pro sebe si řekla: „My to zvládnem, viď!“ A zvládli jsme to :).

Je to už víc jak pět let, co jsem se dívala nahoru a slibovala si sílu zvítězit. Nikdy nemůžu říct, že mé vítězství je definitivní. Teď ale žiji, věnuji o to víc vnoučatům a těším se z každého dne.

A co jsem si tenkrát slíbila? Že pokud zvítězím, nebudu se znepokojovat maličkostmi, přestanu sledovat televizní zprávy, hlavně politiku, při které jsem se vždy pořádně nervla a pojedu do lázní, vezmu vnoučátka k moři a až to zdraví dovolí, koupím si kolo, na kterém jsem vždy tak ráda jezdila a budu jezdit do přírody. Zprávy již nesleduji a mám lepší náladu, lázně jsem absolvovala a v červenci jsem vzala mé dva vnuky i vnučku do Chorvatska. Kolo si jdu koupit příští týden.

No řekněte, není na světě krásně?

S pozdravem

Janulaostrava

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

___________

Je na světě krásně! A já Vám moc děkuji, jak jste to krásně napsala. Obdivuji vaši životní sílu a nadhled a z celého srdce přeju to vítězství!

Saša

Téma dnešního dne 12. září 2011: Prosím, pomoz mi!

Když je vám úzko, když řešíte nenadálou životní situaci, se kterou si nevíte rady, stane se vám, že se „v duchu“ obracíte o pomoc? A ke komu?

Pane Bože, pomoz mi, nebo pane Bože, co mám dělat? Věty, které vyřkneme, ať už jsme věřící, nebo nejsme. Naše babičky by řekly, bereme jména božího nadarmo, ale my si to ani neuvědomujeme, vychází to z nás tak nějak samo, podvědomě.

Nebudu tentokrát formulovat žádné otázky, nebudu je seřazovat do bodů. Zda jste věřící, či nikoliv, zda se v těžkých chvílích upínáte k někomu, či k něčemu, zda to vůbec děláte, a nebo by vás to ani nenapadlo, to vše se dá shrnout do jedné otázky.

Doufám ale, že vaše příspěvky budou delší než tato jedna věta.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

A nebojte se otevřenosti a upřímnosti, nejste v tom samy. Každá někdy potřebuje kromě doktorů a psychologů věřit i něčemu, co je nad námi, ať už to nazveme nadějí, nebo zázrakem.

  • Pro život v pohodě – jednu z vás odměním dárkovým balíčkem – Pro život v pohodě. Uvnitř se skrývá nejen káva a hrníček, ale ode mě navíc také jedno malé „překvapení“. :)

darekja

Reklama