Domácnost

Čtenářka janny199 touží po exotickém zvířátku

Tento její sen přetrvává už od dětství a věří, že se jí jednou vyplní. Chtěla by si pořídit malou opičku. Jenomže její přání s ní nesdílí manžel ani děti, což je s podivem. Co mají proti opičkám, se dočtete v jejím příspěvku.

Krásný den všem v redakci....zvířátkové téma je přímo skvělé, obzvláště když se jedná o zvířátka vysněná, která chceme a nemůžeme mít doma. Dalo by se o něm psát asi dlouho. Mezi naše mazlíčky patří nyní už jen dva pejsci a dvě kočičky. Nespočet papoušků, kteří štěbetali na našem dvorku, jsme právě kvůli pejskům a kočkám museli dát pryč. Avšak voliéra nám zůstala. Manžel se divil, na co ji budeme nechávat doma a já mu řekla :“Přece na tu opičku, tu si jednou stejně pořídím.“

Ano, malinkatá opička jako je kosman nebo tamarín - to je můj zatím nesplněný sen už od dětství. Nějakých 30 let už toužím po opičce a zatím ji pořád nemám. Dokonce jsem v dětství měla svůj pokoj polepený plakáty s opicemi, to si pamatuji dodnes. Když jsem byla ještě dítě, neprošel tenhle návrh pořídit si opičku u mých rodičů. Teď, když jsem svou paní ve svém domě, neschválil to manžel a ani děti. Ale já vím, že stejně jednoho krásného dne ta opička v naší voliéře bude. Manžel mi dal takový návrh jako :“ Dej mi pár stovek, půjdu večer na pivo a vrátím se i s opičkou, jestli chceš...“ No jasně, o takovou opici nestojím...

tamarín

rozkošný Tamarínek pinčí

V dětství mě lákaly jen ty opice, teď se to ještě malinko rozšířilo o klokana a koalu. Takový příběh uprchlého klokana Vendelína, ten mě úplně dostal. Jak mě ho bylo líto.Tak jsem si říkala, kdyby se tak chtěl zatoulat k nám.....I kdyby to bylo jen na chvilku, užívala bych si to. Pak se mi ulevilo, že se mu nic nestalo a vrátil se k majitelce. Jednoho takového klokaního miláčka jsem si loni vyfotila v ZOO.

klokan

klokan, který na mě udělal nepěkné gesto

Právě, když jsem se chystala zmáčknout spoušť, udělal na mě nepěkné gesto. Dcera mi povídá :“Hele mami, nerad se fotí, udělal na tebe fakáče...“ A já jí řekla:“Tak ať, ale je roztomilý, já bych takového broučínka chtěla mít doma“...a fakt bych chtěla.

No a koaly?To je poslední zvláštní zvířátko, které bych si pořídila, kdyby to šlo v rámci možností. I na to dcera argumentovala tím, že koaly jsou líné, mají malý mozek a prý požírají listy eukalyptu a prý kde bychom ho vzali?? No a co, koupila jsem už na netu semínka eukalyptu, zasadíme, vypěstujeme a pak seženeme už jen tu koalu...a dcera už mlčela, ani nemukala - na všechny argumenty mám odpověď. A ta semena eukalyptu - ty už mám vážně koupená. Nevím, zda vyklíčí, ale zkusíme to...a pak hurá pro koalu :-)

Jooo, já se tak dostat někam do Austrálie, už by mě zpátky nikdo nedostal. Pustit mě mezi klokany, koaly a opice - byla bych jak v ráji, to by bylo něco pro mě. A pokud by někoho zajímalo pořadí, které z těchto tří miláčků bych měla nejraději doma - tak jako první jednoznačně kosmánek, pak koala a pak ten klokan....ale brala bych klidně i všechny tři najednou. Voliéra má přepážku, takže medvídek a opička by měli každý svůj bejvák. A klokan? Dvůr a zahrada jsou dostatečně velké, takže výběh není problém.

Jééé, jak já bych je chtěla....úplně mě tohle dnešní téma zase nastartovalo a jsem pro to doslova zapálená.Tak hodně úspěchů všem chovatelům nevšedních a exotických zvířátek...a jsou - li vaše sny náročné a realizace nedostižná, nezoufejte, ani já to zatím nevzdávám!!

janny199

Milá janny199, vy jste úžasná a dokonce věřím, že si alespoň jedno z těch zvířat pořídíte. Ale nemám představu, kolik taková opička (myslím živá) může stát a zda se u nás vůbec může chovat

   
10.01.2012 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [8] saruz [*]

  Ta fotka s klokanem se povedla. Sml30

  superkarma: 0 30.09.2012, 16:57:20
 2. [7] janny199 [*]

  lmajka — #6 není problém, kromě pavouků cokoli Sml58

  superkarma: 0 10.01.2012, 13:43:21
 3. [6] lmajka [*]

  janny199 — #5 V Austrálii? No to bys musela přibrat i krokodýla ... a jinou havěťSml16Sml30 By ti bylo smutno ....

  1. na komentář reaguje janny199 — #7
  superkarma: 0 10.01.2012, 13:39:49
 4. [5] janny199 [*]

  Já vím, co chov takového "exota" obnáší, už jsem si o kosmanovi na netu přečetla víc než dost...a z těchto čtyř,které zbožňuju - je nejreálnější fakt jen kosman(ale i tak hoooodně náročný). Jasně - klokan nebo koala, to je totéž, jako kdybych chtěla chovat doma kosatkuSml30. Bože, proč já se nenarodila v Austrálii Sml15

  1. na komentář reaguje lmajka — #6
  superkarma: 0 10.01.2012, 13:34:48
 5. avatar
  [4] Dante Alighieri [*]

  janny199 — #3 Já jsem nenarážela na tebe. Spíš se obávám, aby se tak náročný zvíře nedostalo do rukou prvnímu, kdo si o něj ve zveráči řekne a přitom o jeho chovu nic neví.

  superkarma: 0 10.01.2012, 13:29:36
 6. [3] janny199 [*]

  Dante Alighieri — #1 Neboj, já taky nepsala, že ho jdu hned zítra kupovat Sml34

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #4
  superkarma: 0 10.01.2012, 13:23:56
 7. avatar
  [2] enka1 [*]

  Sml16Moc hezké,ale tahle zvířata bych doma nemuselaSml23

  superkarma: 0 10.01.2012, 13:02:05
 8. avatar
  [1] Dante Alighieri [*]

  Tamaríny mívají ve zveráčích. Doufám, že jí neprodaj jen tak někomu. Sml28

  1. na komentář reaguje janny199 — #3
  superkarma: 1 10.01.2012, 13:00:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme